Polcom oferuje usługę udostępniania komletnego środowiska informatycznego dla aplikacji ERP. Dzięki usłudze klienci nie ponoszą kosztów inwestycyjnych, znacznie skracają czas wdrożenia systemu oraz zyskują elastyczność działań biznesowych. 

 

Charakterystyka usługi 

Dzięki usłudze udostępniania ERP w chmurze obliczeniowej przedsiębiorstwa nie muszą instalować oprogramowania na stacjach roboczych pracowników, ponieważ logowanie odbywa się za pośrednictwem przeglądarki lub innej aplikacji. W ten sposób pracownicy są w stanie pracować z dowolnego miejsca z połączeniem do Internetu. 


Szczególną zaletą oferowanego modelu biznesowego jest jego elastyczność i przejrzystość. Jesteśmy w stanie precyzyjnie oszacować zasoby, jakich będzie potrzebować klient do zrealizowania projektu oraz elastycznie dostosować się do zmian, takich jak konieczność uruchomienia dodatkowych modłów w krótkim czasie czy wzrost liczy użytkowników systemu. Jednocześnie zawsze przyjmujemy podejście projektowe, dlatego środowisko wymiarowanie na potrzeby konkretnego systemu ERP przygotowywane jest na podstawie indywidualnych potrzeb klienta. 

Zalety usługi: 

 • Optymalizacja kosztów inwestycyjnych – klient nie musi inwestować w dodatkową infrastrukturę informatyczną, aby wdrożyć lub rozwijać system ERP. Ten aspekt niweluje także konieczność amortyzacji sprzętu.
 • Skrócenie czasu wdrożenia systemów ERP – wynika to z uniezależnienia wdrożenia od zakupu i budowy platformy informatycznej.
 • Skalowalność w stosunku do wymagań projektowych – dzięki udostępnianiu systemu ERP w modelu chmurowym klient zyskuje pełne dostosowanie do projektu, który chce zrealizować oraz może dowolnie zmieniać parametry usługi w zależności od aktualnych potrzeb przedsiębiorstwa.
 • Elastyczność – świadczenie usługi w opisanym modelu gwarantuje klientom szybsze reagowanie na zmieniające się warunki biznesowe – oznacza to, że klient może w każdym momencie zwiększyć zasoby informatyczne, bez potrzeby inwestycji w dodatkowy sprzęt.
 • Wysoki poziom bezpieczeństwa gwarantowany przez Polcom Data Center.
 • Klient zyskuje gwarancję dostępności (SLA)  dla swojego systemu ERP, na dokładnie takim poziomie, na jakim jest to niezbędne dla funkcjonowania jego biznesu – ma to szczególne znaczenie zwłaszcza w przypadku przedsiębiorstw zajmujących się produkcją, gdzie awaria takiego systemu może oznaczać przerwy na liniach produkcyjnych i trudne do oszacowania straty finansowe.
 • Przewidywalne koszty operacyjne i inwestycyjne - abonamentowy model opłat uzależniony od liczby użytkowników oraz SLA znacznie wpływa na poprawę płynności finansowej firmy i jest w pełni dostosowany do potrzeb klienta.
 • Wydajne działanie oprogramowania, ze względu na idealne dopasowanie środowiska informatycznego udostępnianego w chmurze.
 • Większe bezpieczeństwo danych dzięki możliwości wykonywania kopii zapasowych według ustalonego z klientem scenariusza.
 • Niskie wymagania sprzętowe – dzięki temu, że aplikacja nie musi być instalowana na stacjach roboczych pracowników, dla jej sprawnego działania wystarczy jedynie dobre łącze internetowe.
 • Efektywne wykorzystanie platformy sprzętowej dzięki wielowątkowości usługi – w praktyce oznacza to, że w danym momencie, z różnych miejsc z aplikacji może korzystać wielu użytkowników.

 

 

Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Zamknij