background
Data Center

Make IT for business

Działamy globalnie, wspierając międzynarodowe i lokalne cele biznesowe naszych klientów.

marker

Lokalizacje
Polcom Data Center

Nasze data center

Świadczymy usługi w 2 ośrodkach przetwarzania danych. Samodzielnie zaprojektowaliśmy i wybudowaliśmy dwa ośrodki: data center w Skawinie oraz data center w Alwerni, połączone ze sobą własnym światłowodem. Zarówno jeden, jak i drugi ośrodek został zaprojektowany i wybudowany przez Polcom zgodnie z najwyższym poziomem norm w zakresie warunków środowiskowych, zasilania oraz bezpieczeństwa przechowywania danych i urządzeń.

01

Data Center

Skawina


Dowiedz się więcej
02

Data Center

Alwernia


Dowiedz się więcej

Więcej na temat Polcom Data Center

 background

Czy warto budować własne ośrodki data center?

Dlaczego wybudowaliśmy dwa, własne ośrodki data center?

Posiadanie dwóch własnych data center w odległości umożliwiającej zestawienie dowolnego typu łącza pomiędzy nimi, daje unikalną na rynku możliwość budowy infrastruktury w wyjątkowo bezpieczny sposób. Wyobraź sobie, że ośrodek podstawowy i zapasowy mogą być utrzymywane przez jedną firmę, która jest w stanie kompleksowo zadbać o procedury bezpieczeństwa i z jednakową starannością dbać o ciągłość pracy Twoich urządzeń lub utrzymywać systemy w gotowości 365 dni w roku, 24 godziny na dobę. Brzmi to jak dobry, prosty, przemyślany plan? To właśnie robimy.

Dowiedz się więcej

Poznaj nasze atuty

12 000 m² icon

12 000 m²

łącznej powierzchni ośrodków
2 Data Center icon

2 Data Center

połączone ze sobą światłowodem
Gwarancja icon

Gwarancja

poziomu świadczenia usług
Disaster Recovery icon

Disaster Recovery

w drugim ośrodku
Data Center icon

Data Center

zaprojektowane i wybudowane przez pracowników Polcom
Certyfikaty icon

Certyfikaty

ISO 27017, ISO 27001, ISO 9001

Właściwe miejsce dla danych

Ośrodki data center Polcom powstały wyłącznie w celu świadczenia usług związanych z przetwarzaniem danych, a ich odpowiednie zaprojektowanie oraz kompleksowe wyposażenie jest gwarantem jakości i bezpieczeństwa. Zapewniamy naszym klientom dostęp do najnowszych technologii i nowoczesnych rozwiązań, ale przede wszystkim spełniamy oczekiwania biznesowe.

Chronimy Twoje dane w profesjonalnym centrum przetwarzania danych

Zdajemy sobie sprawę z tego, że powierzając nam dane firmy, najważniejsze jest poczucie bezpieczeństwa. Właśnie dlatego nasze centrum danych w Skawinie oraz Alwerni są ściśle strzeżone w trybie 24/7/365 przez profesjonalną ochronę, a budynki oraz tereny wokół są obserwowane przez kamery telewizji przemysłowej. Przechodzimy cykliczne audyty, a wszelkie procedury i instrukcje są przez nas na bieżąco sprawdzane i aktualizowane.

company
Dariusz Majka

Zwykle inwestycje banku w obszarze IT , spełniające wymagania regulatorów rynku to spore wyzwanie. Z kolei profesjonalne ośrodki przetwarzania danych specjalizujące się w dostarczaniu najwyższej jakości usługi IT  spełniają odpowiednie normy i posiadają certyfikaty potwierdzające ich wysoką jakość, w tym są na bieżąco poddawane licznym audytom bezpieczeństwa. Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się na zewnętrznego usługodawcę. Polcom gwarantuje nam spełnienie zarówno norm krajowych, międzynarodowych, jak i warunków technicznych.  To wszystko sprawia, że w naszej opinii był to najlepszy z możliwych wyborów.

Dariusz Majka Project Manager w Obszarze IT, Getin NobleBank

Potrzebujesz dedykowanego rozwiązania?

Nie znalazłeś tego, czego szukasz?
Napisz do nas i opowiedz nam więcej o Twoim projekcie.
Postaramy się pomóc.


Wyślij zapytanie