background

Data Center

Make IT for business

Działamy globalnie, wspierając międzynarodowe i lokalne cele biznesowe naszych klientów.

marker

Lokalizacje
Polcom Data Center

Nasze data center

Świadczymy usługi w 2 ośrodkach przetwarzania danych. Samodzielnie zaprojektowaliśmy i wybudowaliśmy dwa ośrodki: data center w Skawinie oraz data center w Alwerni, połączone ze sobą własnym światłowodem. Zarówno jeden, jak i drugi ośrodek został zaprojektowany i wybudowany przez Polcom zgodnie z najwyższym poziomem norm w zakresie warunków środowiskowych, zasilania oraz bezpieczeństwa przechowywania danych i urządzeń.

Więcej na temat Polcom Data Center

 background

Czy warto budować własne ośrodki data center?

Dlaczego wybudowaliśmy dwa, własne ośrodki data center?

Posiadanie dwóch własnych data center w odległości umożliwiającej zestawienie dowolnego typu łącza pomiędzy nimi, daje unikalną na rynku możliwość budowy infrastruktury w wyjątkowo bezpieczny sposób. Wyobraź sobie, że ośrodek podstawowy i zapasowy mogą być utrzymywane przez jedną firmę, która jest w stanie kompleksowo zadbać o procedury bezpieczeństwa i z jednakową starannością dbać o ciągłość pracy Twoich urządzeń lub utrzymywać systemy w gotowości 365 dni w roku, 24 godziny na dobę. Brzmi to jak dobry, prosty, przemyślany plan? To właśnie robimy.

Dowiedz się więcej

Poznaj nasze atuty

12 000 m² icon

12 000 m²

łącznej powierzchni ośrodków
2 Data Center icon

2 Data Center

połączone ze sobą światłowodem
Gwarancja icon

Gwarancja

poziomu świadczenia usług
Disaster Recovery icon

Disaster Recovery

w drugim ośrodku
Data Center icon

Data Center

zaprojektowane i wybudowane przez pracowników Polcom
Certyfikaty icon

Certyfikaty

ISO 27017, ISO 27001, ISO 9001

Właściwe miejsce dla danych

Ośrodki data center Polcom powstały wyłącznie w celu świadczenia usług związanych z przetwarzaniem danych, a ich odpowiednie zaprojektowanie oraz kompleksowe wyposażenie jest gwarantem jakości i bezpieczeństwa. Zapewniamy naszym klientom dostęp do najnowszych technologii i nowoczesnych rozwiązań, ale przede wszystkim spełniamy oczekiwania biznesowe.

Chronimy Twoje dane w profesjonalnym centrum przetwarzania danych

Zdajemy sobie sprawę z tego, że powierzając nam dane firmy, najważniejsze jest poczucie bezpieczeństwa. Właśnie dlatego nasze centrum danych w Skawinie oraz Alwerni są ściśle strzeżone w trybie 24/7/365 przez profesjonalną ochronę, a budynki oraz tereny wokół są obserwowane przez kamery telewizji przemysłowej. Przechodzimy cykliczne audyty, a wszelkie procedury i instrukcje są przez nas na bieżąco sprawdzane i aktualizowane.

Dariusz Majka

Zwykle inwestycje banku w obszarze IT , spełniające wymagania regulatorów rynku to spore wyzwanie. Z kolei profesjonalne ośrodki przetwarzania danych specjalizujące się w dostarczaniu najwyższej jakości usługi IT  spełniają odpowiednie normy i posiadają certyfikaty potwierdzające ich wysoką jakość, w tym są na bieżąco poddawane licznym audytom bezpieczeństwa. Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się na zewnętrznego usługodawcę. Polcom gwarantuje nam spełnienie zarówno norm krajowych, międzynarodowych, jak i warunków technicznych.  To wszystko sprawia, że w naszej opinii był to najlepszy z możliwych wyborów.

Dariusz Majka Project Manager w Obszarze IT, Getin NobleBank

Potrzebujesz dedykowanego rozwiązania?

Nie znalazłeś tego, czego szukasz?
Napisz do nas i opowiedz nam więcej o Twoim projekcie.
Postaramy się pomóc.


Wyślij zapytanie

Często zadawane pytania

Profesjonalne data center musi być zaprojektowane z myślą o pełnieniu fukncji ośrodka przetwarzania danych. Powinno być zlokalizowane na terenie z dala od zagrożeń naturalnych i komunikacyjnych oraz powinno być obsługiwane przez doświadczonych inżynierów w trybie 24/7/365.

Polcom dysponuje dwoma własnymi ośrodkami przetwarzania danych: w Skawinie pod Krakowem oraz w Alawerni k. Katowic.

Z zasady każdy ośrodek przetwarzania danych ma na celu bezpieczne przetwarzanie oraz przechowywanie danych. Przy wyborze odpowiedniego ośrodka należy zwrócić szczególną uwagę na certyfikaty dot. jakości i bezpieczeństwa, które są jednym z wyznaczników jakości.

Tak, oba pojącia stosowane są zamiennie. Natomiast niejednokrotnie wykorzystywane nadmiarowo, ponieważ profesjonalna serwerwnia/centrum danych powinna spełniać odpowiednie standardy jakości i bezpieczeństwa.

Zbudowanie profejsonalnego ośrodka data center wiąże się z wysokimi nakładami inwestycyjnymi. Alternatywą są usługi cloud computing w modelu abonamentowym, które wpływają na optymalizację kosztów związanych z IT i dodatkowo pozwalają na skupieniu sie na core businessu danej firmy.