background

Disaster Recovery

Odtwarzanie danych po awarii

Kompleksowa pomoc w zachowaniu ciągłości działania twojego biznesu

W przypadku nieprzewidzianych zdarzeń w podstawowej lokalizacji, usługa pozwala na przełączenie kluczowych systemów do ośrodka zapasowego.

Disaster Recovery w Polcom

Usługa Disaster Recovery to plan odtwarzania po awarii, czyli kompletne rozwiązanie zapewniające gwarancję ciągłości działania firmy. Uwzględnia scenariusz przełączenia funkcji podstawowego ośrodka przetwarzania danych Twojej firmy do centrum zapasowego. Disaster Recovery Plan to kompleksowe rozwiązanie, które działa zarówno na poziomie środowiska informatycznego, jak i udostępnienia stanowisk biurowych w przypadku katastrofy. W ramach odtwarzania danych po awarii proponujemy kompleksowy pakiet usług:

• Usługę Zapasowego Centrum Danych
• Usługę Disaster Recovery Office z kompletną infrastrukturą teleinformatyczną
• Procedury bezpieczeństwa oraz zgodność z normami bezpieczeństwa i jakości
• System backupu dla zabezpieczenia danych
• Zapewnienie poziomu replikacji danych zgodnego ze specyfikacją business continuity plan przedsiębiorstwa
• Metodykę prowadzenia projektu
• Wsparcie wykwalifikowanych inżynierów w trybie 24/7/365

Kompleksowa usługa DRC dla ciągłości działania Twojego biznesu

Usługa centrum zapasowego może okazać się kluczowa, jeśli dla Twojej firmy ważną rolę odgrywa zachowanie ciągłości biznesowej. Polega ona na odwzorowaniu infrastruktury IT w innej lokalizacji. W przypadku nieplanowanych przerw w funkcjonowaniu systemów IT w podstawowej lokalizacji, kluczowe systemy zostają przełączone do ośrodka zapasowego. Dzięki temu czas niedostępności do infrastruktury jest ograniczony do absolutnego minimum, a dane firmy nadal pozostają bezpieczne.

Procedura Disaster Recovery dopasowana do potrzeb

Dzięki indywidualnemu podejściu do każdego projektu biznesowego, jesteśmy w stanie w pełni dostosować model usługi Disaster Recovery do konkretnego Business Continuity Planu firmy. Gwarantujemy jednocześnie spełnienie najwyższych norm i wymagań w zakresie jakości i bezpieczeństwa.

 background

Polcom Data Center

Redundantna architektura

Komunikacja między ośrodkami Polcom możliwa jest za pośrednictwem dwóch niezależnych tras światłowodowych z zastosowaniem multipleksacji optycznej. Światłowody nie przecinają się w żadnym punkcie oraz nie są zakończone w tym samym punkcie wymiany ruchu międzyoperatorskiego. Dzięki temu rozwiązaniu możliwe jest wykorzystanie przez nas replikacji synchroniczne.

Poznaj nasze data center

Korzyści

Ciągłość działania icon

Ciągłość działania

Globalny charakter usług Polcom oraz rozproszona infrastruktura chmury obliczeniowej pozwalają nam na zapewnienie najwyższego poziomu ciągłości działania Twojego biznesu.
Gwarancja icon

Gwarancja

poziomu świadczenia usług
Bezpieczeństwo na najwyższym poziomie icon

Bezpieczeństwo na najwyższym poziomie

Zapewniamy międzynarodowe standardy bezpieczeństwa oraz jakości, potwierdzone licznymi certyfikatami.
Jakość i certyfikaty icon

Jakość i certyfikaty

Polcom posiada liczne, międzynarodowe certyfikaty, w tym ISO 9001, ISO 27001, ISO 27017.

Zaufali nam

BNP Paribas Bank Polska S.A.
BNP Paribas Bank Polska S.A. Referencje
Carrefour
Carrefour Referencje
VeloBank
VeloBank Referencje
Nationale-Nederlanden
Nationale-Nederlanden Case study Referencje

Najczęściej zadawane pytania o usługę Disaster Recovery

Dla wszystkich firm, dla których ciągłość działania infrastruktury informatycznej jest kluczowa, a przerwy w funkcjonowaniu systemów produkcyjnych mogłyby przynieść straty finansowe i wizerunkowe.

Szczegółowe zasady postępowania w przypadku wystąpienia katastrofy. Nie ma jednej uniwersalnej rady przy tworzeniu dobrego planu, każdorazowo powinien być on dostosowywany do specyfiki działalności danej firmy.

W jednym z dwóch ośrodków data center Polcom, które zlokalizowane są na terytorium Polski: w Skawinie k. Krakowa lub w Alwerni k. Katowic.

Podobnie jak każda usługa chmurowa – w wygodnym i łatwym do oszacowania modelu abonamentowym. Dzięki czemu klient jest w stanie w bezpieczny sposób skalkulować ponoszone koszty.

Każde rozwiązanie wyceniane jest indywidualnie oraz poprzedzone jest szczegółową analizą. Zapraszamy do kontaktu w celu przygotowania wstępnej kalkulacji kosztowej.

Potrzebujesz dedykowanego rozwiązania?

Nie znalazłeś tego, czego szukasz?
Napisz do nas i opowiedz nam więcej o Twoim projekcie.
Postaramy się pomóc.


Wyślij zapytanie