background

Rozwiązania

Business Continuity

Zabezpiecz firmę na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń

Zapewnienie ciągłości działania systemów i środowiska IT w przypadku katastrofy jest kluczowe dla biznesu.

Zobacz case study

Wyzwanie

Zapewnienie ciągłości działania systemów i środowisk IT

Czy masz już plan na wypadek katastrofy?

Planowanie ciągłości działania to proces umożliwiający stworzenie warunków zapewniających utrzymanie najważniejszych operacji biznesowych, a także zarządzanie działaniami w sytuacjach kryzysowych.

Zacznij działać!

Chcąc zapewnić ciągłość działania biznesu, firmy często sięgają po nadzwyczajne środki: dodatkowy monitoring, zakup dodatkowej infrastruktury, czy wydłużone godziny pracy. Choć są to kroki, które mogą okazać się niewystarczające, generują dodatkowe koszty.

Jak tego uniknąć? Jak przygotować firmę na wypadek katastrofy?

 

Rozwiązanie

Zminimalizowanie potencjalnych strat poprzez wdrożenie Business Continuity Planning

Zachowanie stabilności biznesowej w trybie 365/7/24 bez generowania dodatkowych kosztów jest możliwe.

Sięgnij po rozwiązanie Polcom gwarantujące pełną ochronę zasobów zarówno w zakresie bezpieczeństwa proceduralnego, jak i infrastruktury informatycznej.

Usługa Business Continuity może obejmować  administrowanie IT, usuwanie awarii bez jakichkolwiek racjonalnych ograniczeń czasowych, a także zabezpieczenie ciągłości pracy Twojego zespołu w nagłych przypadkach.

Model usługowy

Oferowany przez nas Business Continuity Planning dostępny jest w modelu usługowym, a to oznacza, że koszty dotyczą jedynie rzeczywistego użytkowania infrastruktury.

Poznaj nasze rozwiązania

Polcom w swojej ofercie posiada usługi wspierające realizację planu ciągłości działania
Kolokacja

Kolokacja

Usługa kolokacji w ośrodkach przetwarzania danych Polcom polega na zapewnieniu fizycznego bezpieczeństwa oraz odpowiedniego środowiska do pracy powierzonych nam urządzeń.
Polcom Cloud

Polcom Cloud

Cloud computing to udostępnianie mocy obliczeniowej i przestrzeni składowania danych według aktualnych potrzeb klientów. Przetwarzanie w chmurze daje możliwość dopasowania środowiska IT do aktualnych potrzeb Twojego biznesu.
Disaster Recovery

Disaster Recovery

W przypadku nieprzewidzianych zdarzeń w podstawowej lokalizacji, usługa pozwala na przełączenie kluczowych systemów do ośrodka zapasowego.
Backup as a Service

Backup as a Service

Czy moja firma potrzebuje backupu? Dziś już nikt nie zadaje sobie tego pytania, bo w dobie cyfryzacji dane stały się dla nas kluczowym kapitałem, który musi zostać odpowiednio zabezpieczony.

Polcom Application Behavior Monitoring

Polcom Application Behavior Monitoring

Usługa Polcom Application Behavior Monitoring pozwala na monitorowanie parametrów pracy serwisów internetowych i aplikacji on-line w czasie rzeczywistym.
Biuro zapasowe

Biuro zapasowe

Świadczymy usługę biura zapasowego, która pozwala na natychmiastowe podjęcie pracy w przypadku awarii w głównej siedzibie Twojej firmy.
Zapasowe centrum danych

Zapasowe centrum danych

Zapasowa infrastruktura IT to gwarancja, że w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń kluczowe systemy zostaną szybko przywrócone do działania.
Cyberbezpieczeństwo. Czy masz już plan?
Cyberataki stanowią poważne zagrożenie dla zachowania ciągłości działania w firmie. W Polcom przygotowaliśmy szereg rozwiązań, które mają na celu ochronę danych przed atakami oraz detekcję anomalii w tym obszarze.

Atuty usługi Business Continuity Planning w Polcom

• Dwa własne ośrodki data center, które mogą nawzajem pełnić swoją funkcję na wypadek katastrofy
• Ponad 1000 stanowisk biura zapasowego wyposażonych w pełne zaplecze sanitarno-biurowe oraz niezbędną infrastrukturę teleinformatyczną
• Własna infrastruktura Polcom Cloud
• Własne Disaster Recovery Center
• Dostępność łącz telekomunikacyjnych i internetowych
• Automatyczny backup danych w chmurze
• Wsparcie wykwalifikowanych inżynierów
• Centrum monitoringu 24/7
Bezpieczeństwo danych potwierdzone międzynarodowymi certyfikatami – w tym ISO 9001, ISO 27001, ISO 27017

Przygotuj firmę na wypadek katastrofy i zabezpiecz ciągłość jej działania

Ciągłość działania firmy zależy od wielu czynników. Jednym z nich jest możliwość kontynuacji pracy w sytuacji nieprzewidzianych zdarzeń. Polcom oferuje szereg usług, które pozwalają na zachowanie business continuity.

Zaufali nam

Summa Linguae
Summa Linguae Referencje
BNP Paribas Bank Polska S.A.
BNP Paribas Bank Polska S.A. Referencje
Nationale-Nederlanden
Nationale-Nederlanden Case study Referencje
Grupa Brenntag
Grupa Brenntag Referencje

Potrzebujesz dedykowanego rozwiązania?

Nie znalazłeś tego, czego szukasz?
Napisz do nas i opowiedz nam więcej o Twoim projekcie.
Postaramy się pomóc.


Wyślij zapytanie

Często zadawane pytania

Są to wszelkiego rodzaju dzałania, które zostaną podjęte w przypadku wystąpienia katastrofy. Celem stworzenia planu jest szybkie reagowanie i zminimalizowanie niedostępności systemów do minimum.

Dla wszystkich klientów biznesowych, którzy cenią sobie ciągłość działania procesów biznesowych i nie mogą pozwolić sobie na przerwy w działaniu systemów informatycznych.

Im szybciej tym lepiej. Dzięki temu zniwelujesz ryzyko niedostępności systemów, a tym samym ograniczysz straty finansowe oraz wizerunkowe.

Zbiór zasad, planów, scenariuszy oraz reguł , które umożliwią prawidłowe funkcjonowanie firmy.

Oferujemy kompleksową pomoc na każdym etapie projektu. Wspieramy klientów zarówno od strony koncepcyjnej, jak i wdrożeniowej.