Serwis IT od Polcom background

Backup as a Service

Zabezpieczenie danych przed ich utratą

Kapitałem naszych klientów są ich dane. Wiemy, jak o nie zadbać

Czy moja firma potrzebuje backupu? Dziś już nikt nie zadaje sobie tego pytania, bo w dobie cyfryzacji dane stały się dla nas kluczowym kapitałem, który musi zostać odpowiednio zabezpieczony. Przechowywanie kopii zapasowych na własnej infrastrukturze generuje wysokie koszty. Czy istnieje alternatywa?

Poznaj nasze data center
Case Study

Klienci Polcom wybierają usługi związane z bezpieczeństwem. Dzięki temu mogą skupić się na kluczowych aspektach swojego biznesu Zobacz dlaczego nasi klienci wybierają usługi związane z bezpieczeństwem w Polcom

Zobacz case study

W trosce o najwyższy poziom bezpieczeństwa świadczonych usług, Polcom zapewnia rozwiązanie mające na celu ochronę maszyn wirtualnych przed niepowołanym dostępem oraz próbą manipulacji. Jest to Backup as a Service.

Rozwiązanie pozwala klientom na samodzielną administrację kluczami dostępu do maszyn wirtualnych, dzięki czemu mają oni pełną kontrolę nad swoim środowiskiem wirtualnym. Usługa szyfrowania danych sprawia, że nasi klienci mogą mieć pewność tego, że tylko oni mają wpływ na to, komu udostępniane są dane przechowywane w chmurze.

Zaufali nam

Alchemia SA
CTL Logistics
Fertinger Automotive Polska
Fertinger Automotive Polska Referencje
FTF Columbus
Grupa Brenntag
Grupa Brenntag Referencje

Kontrola i pełne dopasowanie do potrzeb

Bezpieczny backup danych w chmurze

Dostosowujemy model wykonywania kopii zapasowych danych do architektury systemu oraz zastosowanego oprogramowania. W celu zwiększenia bezpieczeństwa, dane przechowywane są w przynajmniej dwóch kopiach, po jednej w każdym ośrodku Polcom.

Zapewniamy:

  • Zabezpieczanie danych różnych systemów operacyjnych
  • Możliwość zdefiniowania reguł zabezpieczenia danych i ich przechowywania według indywidualnych preferencji Klienta
  • Możliwość samodzielnego odzyskiwania danych
  • Backup danych dla firm jest wykonywany w technologii D2D2T
  • Możliwość odzyskania danych z backupu na żądanie
  • Dane przechowywane w dwóch ośrodkach data center

Backup w modelu usługowym

Stały abonamet

Deklarujesz jakie zasoby są dla Ciebie
najlepsze i płacisz tę samą kwotę co miesiąc
Dla kogo?

Dla tych, którzy znają swoje zapotrzebowanie na backup i nie jest ono zmienne

Rozliczenie za zużycie

Płacisz tylko
za rzeczywiste zużycie
Dla kogo

Dla tych, których zapotrzebowanie na backup jest zmienne, związane np. z sezonowością

Poznaj korzyści

usług szyfrowania danych

Ciągłość działania icon

Ciągłość działania

Globalny charakter usług Polcom oraz rozproszona infrastruktura chmury obliczeniowej pozwalają nam na zapewnienie najwyższego poziomu ciągłości działania Twojego biznesu.
Elastyczność w stosunku do zmiennych warunków biznesowych icon

Elastyczność w stosunku do zmiennych warunków biznesowych

Cloud computing, dzięki możliwości skalowania infrastruktury IT, pozwala na szybkie dostosowanie się do zmian.
Dane przechowywane w dwóch data center icon

Dane przechowywane w dwóch data center

Obydwa ośrodki Polcom posiadają niemalże identyczną strukturę, co umożliwia stworzenie redundantnych rozwiązań dających jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwa.
Gwarantowana dostępność usług icon

Gwarantowana dostępność usług

Zapewniamy gwarantowany poziom usług potwierdzony osobną umową SLA.

Kompleksowa infrastruktura IT

Polcom udostępnia pełną infrastrukturę IT w modelu cloudowym, służącą do backupu danych w chmurze i ich archiwizacji. Całość usługi jest budowana w oparciu o komponenty wiodących dostawców oraz wiedzę wykwalifikowanych inżynierów.

Elastyczne scenariusze tworzenia kopii zapasowych

Scenariusz tworzenia kopii zapasowej danych jest elastyczny i dostosowany do wymagań biznesowych aplikacji. Usługa zakłada udostępnienie wszystkich komponentów i usług koniecznych do realizacji bezpiecznego backupu danych. Zapewniamy monitoring 24/7/365 parametrów środowiska backup-owego oraz stałą kontrolę poprawności wykonywania kopii bezpieczeństwa.

Velvet Care to jeden z największych producentów artykułów higienicznych w Polsce. Działa w trosce o coraz większy komfort swoich Klientów oraz Partnerów. Nieustannie poszukuje kreatywnych oraz skutecznych rozwiązań, by móc skutecznie reagować na nowe potrzeby konsumenckie i na zmieniający się rynek. Korzystanie z usług Polcom daje firmie Velvet Care takie możliwości.

Rafał Curyło Dyrektor Finansowy, Członek Zarządu Velvet CARE

Vistula Group S.A. to jedna z czołowych firm odzieżowych w Polsce. Firma zajmuje się produkcją klasycznych ubrań męskich oraz posiada sieć sprzedaży składającą się z ponad 170 salonów.

Firma Polcom świadczy dla nas usługi udostępniania poczty dla sieci salonów firmowych spółki Vistula Group S.A. oraz spółki zależnej W.KRUK S.A. w modelu Software as a Service. Usługi świadczone przez Polcom dają nam gwarancję dostępności, dowolną skalowalność zasobów oraz elastyczny model rozliczenia. Decyzja odnośnie współpracy z firmą Polcom została podjęta po analizie dostępnych na rynku rozwiązań w tym zakresie. Firma Polcom wyróżnia się na ich tle wysokim stopniem zabezpieczeń oraz profesjonalnym podejściem. Zdecydowaliśmy się na współpracę z Polcom ponieważ jest idealnym partnerem, wspierającym rozwój naszego biznesu.

Krzysztof Korzeniowski IT Manager
Nasze usługi budujemy
w oparciu o własne data
center
Poznaj nasze ośrodki

Potrzebujesz dedykowanego rozwiązania?

Nie znalazłeś tego, czego szukasz?
Napisz do nas i opowiedz nam więcej o Twoim projekcie.
Postaramy się pomóc.


Wyślij zapytanie

Często zadawane pytania

Backup danych w chmurze to tworzenie kopii bezpieczeństwa istotnych danych, które mogą być odtworzone w szybki sposób w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń, np. katastrofy lub awarii.

Backup wykonujemy jedynie w sprawdzonym modelu D2D2T (disk-to-disk-to-tape), który gwarantuje bezpieczeństwo przechowywanych danych przed ich utratą.
Koszt zależny jest od wielkości backupowanego środowiska oraz ustalonego wspólnie z klientem scenariusza backupu (częstotliwości wykonywania kopii bezpieczeństwa).
Utrata danych dla każdego przedsiębiorstwa powoduje realne straty, zarówno finansowe, jak i wizerunkowe. Niejednokrotnie następuje przerwa w ciągłości działania kluczowych systemów i aplikacji, co uniemożliwia dalsze funkcjonowanie firmy.

Nie musisz się o to martwić, ponieważ wykonamy go za Ciebie. Wspólnie przygotujemy scenariusz backupu dostosowany do potrzeb Twojego biznesu, na podstawie którego będziemy wykonywać regularne kopie bezpieczeństwa.