background

Rozwiązania

Bezpieczeństwo informacji

Zadbaj o najwyższy poziom bezpieczeństwa danych

Według danych rynkowych, w najbliższych latach kluczowym wyzwaniem biznesu będzie zapewnienie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa informacji IT przed różnego typu atakami i cyberatakami.

Wyzwanie

W zmieniającej się rzeczywistości biznesowej, o ile nie jesteś ekspertem w dziedzinie security, bardzo trudno zadbać o wszystkie aspekty związane z zabezpieczeniem danych przed utratą.

Bezpieczeństwo danych informatycznych często spędza przedsiębiorcom sen z powiek, a na profesjonalne bezpieczeństwo danych ma wpływ bardzo wiele czynników. Należy brać pod uwagę zarówno obszar technologii, jak i wszelkie inne zabezpieczenia. Spełnienie wszystkich wymogów jest niezwykle trudne i wiąże się z ogromnymi kosztami dla przedsiębiorstwa.

Czy można osiągnąć ten cel w inny sposób?

Zacznij działać!

Dane firmowe stanowią podstawową wartość przedsiębiorstwa. Ich gromadzenie i udostępnianie umożliwia realizację kluczowych procesów biznesowych. Na sposób ich przetwarzania wpływ mają nie tylko wewnętrzne procesy organizacyjne, ale także zewnętrzne aspekty, jak np. standardy prawne.

Rozwiązanie

Skorzystaj z usług profesjonalnego ośrodka data center

W Polcom od niemal 30 lat dbamy o wszelkie aspekty bezpiecznego przetwarzania na poziomie przechowywania, przesyłania oraz ochrony danych przed zewnętrznymi atakami.

Nasze procedury ograniczające wpływ najtrudniej sterowalnego aspektu, jakim jest czynnik ludzki, podlegają procesowi nieustannego doskonalenia.

Ważnym elementem jest sztab ludzi dbających o spełnienie nie zawsze jednoznacznie definiowanych wymogów legislacyjnych. Polcom, wykorzystując nowoczesne zabezpieczenia, fachową kadrę oraz fakt, że świadczy tego typu usługi dla wielu klientów jednocześnie, gwarantuje najwyższą jakość bezpieczeństwa danych i zapewnia optymalizację kosztów.

 

Kompleksowe bezpieczeństwo danych w modelu usługowym

Proponujemy rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa informacji w tzw. modelu usługowym, a to oznacza, że zapłacisz jedynie za rzeczywiste zużycie infrastruktury bez ponoszenia zbędnych kosztów.

Poznaj nasze rozwiązania

Ochrona przed kradzieżą, inwigilacją i modyfikacją

Usługi zabezpieczające przed atakami hakerskimi ochronią Twoją firmę przed kradzieżą poufnych informacji. Pozwolą również zachować pozytywny wizerunek w oczach Twoich klientów.

Ochrona przed utratą lub uszkodzeniem

Zabezpiecz swoje dane i aplikacje przed ich utratą, korzystając z usług wykonywania kopii zapasowych w bezpiecznych ośrodkach przetwarzania danych Polcom.

Procedury bezpieczeństwa i certyfikaty

Decydując się na usługi zewnętrznego data center, obowiązki związane m.in. ze spełnieniem procedur bezpieczeństwa, zapewnieniem ciągłości pracy urządzeń czy zabezpieczeniem danych i ich monitoringiem leżą po naszej stronie.

Ochrona fizyczna

Przenieś infrastrukturę informatyczną do bezpiecznego oraz odpowiednio przygotowanego środowiska w zewnętrznym data center, a kwestie ochrony zostaw wykwalifikowanym i doświadczonym specjalistom.

Ochrona przed szantażem

Zabezpiecz swoje dane i aplikacje webowe przed atakami online. Skorzystaj z usługi, która skutecznie identyfikuje oraz izoluje podejrzany ruch na stronie.

Ochrona danych osobowych

Wykrywanie incydentów bezpieczeństwa związanych z danymi osobowymi oraz odpowiednia reakcja na tego typu ataki jest kluczowa dla firm. Zaoszczędź cenny czas i wybierz najszybszą drogę obsługi incydentów.

Nasza współpraca z Polcom trwa już od kilku lat i ta działalność procentuje. Przechodzimy pozytywnie liczne kontrole audytorów i innych instytucji, którym podlegamy. Zapewniamy klientom ciągły dostęp do systemów i aplikacji,  gwarantujemy bezpieczeństwo i cyberbezpieczeństwo na najwyższym poziomie. Nasze rozwiązania są spójne z prawem bankowym i wytycznymi KNF. Wraz z Polcom tworzymy lepsze, zaawansowane standardy dla sektora bankowego.

Andrzej Data Prezes Zarządu SoftNet

Potrzebujesz dedykowanego rozwiązania?

Nie znalazłeś tego, czego szukasz?
Napisz do nas i opowiedz nam więcej o Twoim projekcie.
Postaramy się pomóc.


Wyślij zapytanie