background

Ochrona DoS / DDoS

Skuteczna ochrona przed atakami anty-DoS/DDoS

Pełna ochrona Twoich aplikacji webowych

Ataki typu DoS /DDoS są jednymi z najbardziej popularnych ataków na sieć lub systemy, a przy tym jednymi z najgroźniejszych. Usługi Polcom pozwalają na skuteczne identyfikowanie oraz izolowanie podejrzanego ruchu w zakresie ataków typu DoS / DDoS.

Bezpieczeństwo w Polcom
Case Study

Dlaczego nasi klienci wybierają usługi związane z bezpieczeństwem w Polcom?

Zobacz case study

Ochrona przed atakami DDoS w Polcom

Głównym celem ataków DoS/DDoS jest utrudnienie lub uniemożliwienie dostępu do usług sieciowych. Wynikiem tego jest niedziałająca lub niestabilna praca usług klienta, prowadząca do strat finansowych i wizerunkowych.

Ochrona DDoS w Polcom to usługa pozwalająca na skuteczne identyfikowanie oraz izolowanie podejrzanego ruchu w zakresie ataków typu DDoS.

Mitygacja ataków

Mitygacja ataków odbywa się na kilku poziomach – od łącz operatorskich po dostęp do aplikacji. Systemy są monitorowane i zarządzane przez Polcom w trybie 24/7, co zapewnia najkrótszy czas reakcji na incydenty pojawiające się w sieci.

Usługa pozwala wykryć nieprawidłowości i dostosować do nich odpowiednie reakcje (wysyłanie wiadomości do zespołu monitorującego, zapisanie próbek złych pakietów do analizy, wysyłanie wiadomości do serwera itp). Mitygacja ataków umożliwia generowanie raportów i wykresów dla wybranych IP w czasie rzeczywistym i historycznym.

Nasza migracja do firmy Polcom zakończyła się dużym sukcesem, nie tylko doprowadziła do podwyższenia jakości naszych usług, ale również zwiększyła poziom zaufania wśród naszych klientów.

Mondher Toumi CEO Creativ-Ceutical

Kolokacja naszych serwerów do Polcom Data Center pozwoliła nam zwiększyć poziom bezpieczeństwa infrastruktury IT, który bezpośrednio wpływa na zachowanie ciągłości procesu produkcyjnego. Dzięki temu, jesteśmy pewni, że możliwość wystąpienia awarii została ograniczona do minimum.

Warto podkreślić, że przeniesienie infrastruktury informatycznej do data center, pozwoliło na redukcję kosztów inwestycyjnych związanych z utrzymaniem serwerowni. W naszej opinii, Polcom, ma najlepsze doświadczenie w obszarze usług kolokacji, doskonałe zaplecze techniczne oraz spełnia międzynarodowe standardy związane z bezpieczeństwem danych, stawiając przy tym na partnerskie relacje.

Bartosz Wójcik PC and Device Support Lead, Polaris

Skuteczna ochronna DDoS

W celu zachowania najwyższej jakości i bezpieczeństwa danych, jesteśmy regularnie poddawani audytom prowadzonym przez specjalistyczne firmy zewnętrzne.

Dzięki temu wszelkiego rodzaju regulacje, procedury i instrukcje odnoszące się do bezpieczeństwa informatycznego są w Polcom na bieżąco aktualizowane i modyfikowane. To sprawia, że możemy spełnić potrzeby najbardziej wymagającego klientów, w tym banków i instytucji finansowych.

Działanie usługi Anty DDoS

Rozwiązania Polcom Data Center chronią przed znanymi wolumetrycznymi atakami typu DDoS. Algorytmy analizy ruchu pozwalają na dynamiczne dopasowanie filtrów, aby niepotrzebnie nie blokować prawidłowych pakietów IP.

Główne korzyści

z usługi ochrony DoS / DDoS

Zwiększenie bezpieczeństwa ruchu icon
Zwiększenie bezpieczeństwa ruchu
Pełen wgląd w dane dotyczące ruchu icon
Pełen wgląd w dane dotyczące ruchu
Szybki czas reakcji w przypadku ataku icon
Szybki czas reakcji w przypadku ataku
Narzędzie Proste i sprawne w zarządzaniu icon
Narzędzie proste i sprawne w zarządzaniu
Najbardziej wydajna ochrona Anty-DDoS na rynku icon
Najbardziej wydajna ochrona Anty-DDoS na rynku
Ochrona bez ograniczeń co do wielkości i czasu trwania ataku icon
Ochrona bez ograniczeń co do wielkości i czasu trwania ataku
Nasze usługi budujemy
w oparciu o własne data
center
Poznaj nasze ośrodki

Potrzebujesz dedykowanego rozwiązania?

Nie znalazłeś tego, czego szukasz?
Napisz do nas i opowiedz nam więcej o Twoim projekcie.
Postaramy się pomóc.


Wyślij zapytanie

Często zadawane pytania

Tego typu ataki są przeprowadzane jednocześnie z wielu miejsc po to, aby uniemożliwić poprawne funkcjonowanie usług sieciowych, które wpływają na działanie pozostałych usług IT i ciągłość działania aplikacji.

Do każdego projektu oraz wyceny podchodzimy indywidualnie, a rozwiązania oferowane przez Polcom zawsze dopasowane są do bieżących potrzeb klienta. W celu wyceny usługi zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub za pośrednictwem formularza/czatu.

Nie, ochrona przez atakami DoS i DDoS to jeden z elementów wchodzących w skład kompleksowych rozwiązań cloud computing oferowanych przez Polcom.

Istnieje wiele rodzajów ataków hakerskich. Do najpopularniejszych zaliczyć można: DoS/DDoS, phishing oraz ransomware.

Warto skorzystać z usługi hostingu w chmurze Polcom. W ramach usługi zapewniamy także skuteczną ochronę przed atakami DoS i DDoS.