Współpraca z Polcom ułatwiła Nationale-Nederlanden dostosowanie się do surowych wymagań regulatorów rynku.
Polcom przeszedł certyfikację w zakresie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa przetwarzania danych osobowych posiadaczy kart płatniczych – PCI DSS. Dodatkowo posiada międzynarodowe certyfikaty, w tym ISO 27001, ISO 27017, spełnia także unijne dyrektywy PSD2 oraz wymagania związane z RODO. Dzięki temu Nationale-Nederlanden mogło zapewnić swoim klientom najwyższy poziom bezpieczeństwa danych i aplikacji, bez konieczności wykonywania dodatkowych specjalizacji z tego obszaru.
Szczególnie istotne okazało się wieloletnie doświadczenie Polcom w zakresie budowy procedur i rozwiązań w zakresie usług business continuity. Właśnie dlatego, w ramach współpracy Nationale-Nederlanden otrzymało kompleksowe wsparcie w całym procesie świadczenia usługi zarówno na poziomie organizacyjnym, jak i proceduralnym i infrastrukturalnym.
Zapewnienie bezpieczeństwa danych i ciągłości działania świadczonych usług
Polcom przeszedł certyfikację jakości potwierdzającą spełnianie standardów zarządzania bezpieczeństwem informacji – ISO 27001, 27017 oraz 9001.
Kompleksowa strategia business continuity
Polcom był w stanie zapewnić kompleksowe usługi w zakresie business continuity takie jak środowisko disaster recovery zbudowane na własnej platformie cloudowej Polcom, aż po usługi kolokacji, backupu i biura zapasowego. Dzięki temu możliwe było stworzenie spójnych procedur, które jeszcze w wyższym stopniu zabezpieczyły ciągłość działania Spółek.
Elastyczność i ciągłość działania
Szybkie dostosowywanie się do dynamicznie zmieniających się regulacji oraz zapewnienie nieprzerwanej dostępności do systemów.
Normy jakości i bezpieczeństwa
Dla branży ubezpieczeniowej kluczowe jest bezpieczeństwo danych. Polcom posiada liczne certyfikaty w zakresie ochrony danych i jakości, właśnie dlatego Nationale–Nederlanden zyskało gwarancję bezpieczeństwa na najwyższym, międzynarodowym poziomie.
Pełna skalowalność usług
Usługa Polcom pozwoliła na zwiększanie lub zmniejszanie mocy obliczeniowej, w zależności od aktualnych potrzeb.