Microsoft dynamics 365 w chmurze background

Referencje

Polcom

Lider na rynku przetwarzania danych w Polsce

Naszą misją jest to, by uczynić IT prostym oraz lepiej dopasowanym
do zmieniających się potrzeb biznesowych klientów w Polsce i za granicą.


Abra Meble

Czołowy producent mebli w Polsce

Branża: E-commerce, Przemysł i produkcja, Retail i FMCG
Kluczowa usługa: Kolokacja

Obszar IT jest niezwykle ważny dla funkcjonowania naszej firmy. Oprócz sklepów stacjonarnych posiadamy także sklep internetowy, który jest odwiedzany przez 250 000 użytkowników miesięcznie.

Aby zarówno klienci jak i 800 naszych pracowników mogło na co dzień swobodnie korzystać z naszych platform niezbędna jest dobra infrastruktura informatyczna. Kluczową kwestią jest dla nas jej bezpieczeństwo oraz dostępność.

Grzegorz Krzypkowski Kierownik ds. Infrastruktury IT i e-commerce

Arge Paliwa

Przedsiębiorstwo oferujące sprzedaż paliw, olejów samochodowych i akcesoriów motoryzacyjnych

Branża: Retail i FMCG
Kluczowa usługa: Polcom Cloud

Współpraca ta pozwala mi zarekomendować firmę POLCOM S.A. jako bardzo rzetelnego i profesjonalnego usługodawcę, znającego i stosującego nowoczesne technologie podczas świadczenia swoich usług. Wszelkie czynności objęte współpracą są wykonywane przez POLCOM S.A. sprawnie, terminowo i zgodnie z zawartą umową. POLCOM S.A. dzięki ogromnemu zaangażowaniu i profesjonalizmowi personelu była wyróżniającym się podmiotem już podczas prowadzenia negocjacji poprzedzających zawarcie umowy, natomiast dalsza partnerska współpraca pozwoliła nam nie tylko w znaczący sposób zoptymalizować koszty związane z  zakupem sprzętu i oprogramowania, ale także poprawić jakość naszej pracy.

W związku z powyższym, z przyjemnością mogę zarekomendować POLCOM S.A. jako wiarygodnego partnera.

Edyta Łabys Prezes Zarządu Arge Paliwa

Allegro

Największa platforma transakcyjna online w Polsce

Branża: E-commerce
Kluczowa usługa: Kolokacja

Przeprowadziliśmy weryfikację 33 centrów danych w Europie. Weryfikacja została przeprowadzona przez zewnętrzną, międzynarodową firmę konsultingową. Polcom wygrał z dobrymi konkurentami, ponieważ ich usługi dają największe możliwości rozwoju oraz cechują się najwyższą jakością. Co ważne, zespół Polcom wykazał, że wyraźnie rozumie nasze cele i potrzeby. Ostatecznie była to dość łatwa decyzja.

Marcin Mazurek CTO Allegro Group

Baseline

Producent rozwiązań IT dla biznesu, wspierających poszczególne obszary zarządzania przedsiębiorstwem

Branża: Nowe technologie
Kluczowa usługa: Polcom Cloud

Firma Baseline to producent innowacyjnego oprogramowania CRM, Elektronicznego Obiegu Dokumentów i Aplikacji Mobilnych. Oprogramowanie Baseline™ zostało stworzone z myślą o najbardziej wymagających klientach – wszystkie procesy sprzedażowe są projektowane według realnego zapotrzebowania i celów biznesowych przedsiębiorstwa.

Polcom świadczy dla nas usługi udostępniania środowiska cloudowego dla platformy Baseline™. Dzięki cloud computingowi w Polcom zyskujemy gwarancję dostępności oraz praktycznie nieograniczoną skalowalność zasobów, która jest istotna w zakresie realizacji potrzeb naszych klientów. Polcom Data Center to wysoki poziom bezpieczeństwa, który przekłada się bezpośrednio na standard świadczenia usług dla klientów końcowych Baseline.

Piotr Musiał Dyrektor Zarządzający

BDO Solutions

Spółka oferująca systemy wsparcia biznesu, rozwiązań IT, usług doradczych, konsultingowych i szkoleniowych

Branża: Nowe technologie
Kluczowa usługa: Polcom Cloud

W naszej praktyce zawsze staramy się dostosować do bieżących potrzeb Klientów, oferując im zróżnicowane, elastyczne modele współpracy, a także kompetentny, multidyscyplinarny zespół ekspertów i konsultantów. Model informatyki, jako usługi pozwala nam na elastyczne korzystanie z architektury IT, w oparciu o takie rozwiązania, które są adekwatne do aktualnych potrzeb firmy przy zachowaniu gwarancji bezpieczeństwa.

Adam Kucharski Dyrektor Biura BDO Solutions

Blue Brain

Integrator technologii i dostawca usług zarządzania i optymalizacji środowiska druku

Branża: Nowe technologie
Kluczowa usługa: Polcom Cloud

Doskonale wiemy, że dzisiejsza rzeczywistość biznesowa, szczególnie w obszarze usług biznesowych, wymaga podążania za innowacjami oraz budowania unikatowych kompetencji, co w efekcie pozwala nam na dostarczenie klientom kompletnych usług spełniających ich potrzeby.

Żeby to zrobić nasza firma stale rozwija współpracę z zagranicznymi firmami takimi jak CompTIA czy organizacjami jak IMPSGA, ale także poszukuje najwyższej jakości rozwiązań na rynku polskim, takich jak np. korzystanie z mocy obliczeniowej w jednym z najbezpieczniejszych ośrodków w Polsce, Polcom Data Center.

Roman Rój Wiceprezes

BNP Paribas Bank Polska S.A.

Bank uniwersalny będący częścią międzynarodowej grupy bankowej BNP Paribas

Branża: Finanse i bankowość
Kluczowa usługa: Polcom Cloud

Podjęliśmy decyzję o współpracy z Polcom, ponieważ chcemy by nasze usługi miały najwyższy stopień dostępności. Korzystanie z biura zapasowego oraz prywatnej chmury obliczeniowej w znacznym stopniu pozwala nam na realizację tego celu.  Usługi Polcom pozwalają nam na dynamiczne dostosowywanie infrastruktury IT do naszych aktualnych potrzeb, przy jednoczesnym mniejszym ryzyku inwestycyjnym – skutek jest taki, że ograniczają one wydatki w obszarze IT i są po prostu wygodne.

Piotr Chrapała CTO - Dyrektor Zarządzający Pion Nowych Technologii, Architektury i Wsparcia IT

Boryszew S.A.

Grupa specjalizująca się m.in. w produkcji komponentów do samochodów oraz przetwórstwie metali nieżelaznych

Branża: Automotive, Przemysł i produkcja
Kluczowa usługa: Polcom Cloud

Niniejszym poświadczam, że firma Polcom z siedzibą w Skawinie, ul. Krakowska 43 w ramach wykonania umowy realizuje dla naszej firmy wdrożenie Security Operations Center, Na podstawie naszych doświadczeń możemy polecić firmę Polcom jako sprawdzonego i rzetelnego partnera.

Andrzej Karpiński Manager ds. Infrastruktury IT

Creativ-Ceutical

Międzynarodowa firma konsultingowa zajmująca się wspieraniem branży life science

Branża: Medycyna i farmacja
Kluczowa usługa: Polcom Cloud

Nasza migracja do firmy Polcom zakończyła się dużym sukcesem, nie tylko doprowadziła do podwyższenia jakości naszych usług, ale również zwiększyła poziom zaufania wśród naszych klientów.

Mondher Toumi CEO Creativ-Ceutical

DPK System

Firma specjalizująca się w dziedzinie elektronicznych systemów alarmowych oraz IT dla transportu

Branża: Automotive, Nowe technologie
Kluczowa usługa: Polcom Cloud

Dzięki współpracy z Polcom Data Center mamy możliwość korzystania z dedykowanych systemów informatycznych. Daje nam to realne wsparcie, dzięki czemu możemy się skupić na realizowanych przez nas projektach biznesowych, a nie na kwestiach technicznych. Dla nas, to bardzo korzystne rozwiązanie.


DSI Underground

Wiodący na świecie dostawca produktów, systemów i rozwiązań związanych z górnictwem, geotechniką, budową tuneli i dróg oraz wiatraków

Branża: Przemysł i produkcja
Kluczowa usługa: Polcom Cloud, Managed Cloud Services

Stale powiększająca się skala świadczonych usług oraz liczba klientów DSI Underground, skłoniły nas do szukania dostawcy rozwiązań IT, któremu moglibyśmy zaufać. Polcom oferuje elastyczne konfiguracje, solidną infrastrukturę i wysoki poziom usług dzięki prawie stuprocentowej gwarancji SLA, którą możemy dowolnie skalować w zależności od potrzeb naszej firmy.

Mateusz Borkowski DSI Underground, Head of Global IT and Digital Strategy

DXC Technology

Firma technologiczna świadcząca usługi informatyczne i konsultingowe dla klientów korporacyjnych

Branża: Nowe technologie
Kluczowa usługa: Polcom Cloud

Wiemy, że nie ma dwóch takich samych firm czy instytucji, dlatego też każdy nowy projekt rozpoczynamy od szczegółowego audytu oraz skupiamy się na poznaniu dokładnych oczekiwań wobec naszej firmy. Takiego samego podejścia do spraw biznesowych oczekujemy od naszych Partnerów. Zdecydowaliśmy się na współpracę z Polcom, ponieważ zyskaliśmy dedykowane dla nas rozwiązania, które wspierają nasz rozwój.

Łukasz Dutkiewicz Business Development Executive, Strategic Partnerships, DXC Technology

Glen sp. z o.o.

Firma IT specjalizująca się w sprzedaży urządzeń mobilnych i rozwiązań na nich bazujących

Branża: Nowe technologie
Kluczowa usługa: Polcom Cloud

Szukaliśmy wsparcia na potrzeby naszego systemu już od jakiegoś czasu, przeglądając i analizując oferty serwerowni w Polsce i za granicą. Jesteśmy niedużą firmą, według standardów unijnych mikroprzedsiębiorstwem, ale sposób podejścia do takiego klienta jak my, elastyczność w negocjacjach i poziom obsługi zdecydowanie wyróżniają firmę Polcom na rynku.

Jacek Wójtowicz Prezes Zarządu Glen Sp. z o.o.

Global Cosmed S.A.

Wiodący producent FMCG w Europie w branży chemicznej i kosmetycznej

Branża: Retail i FMCG
Kluczowa usługa: Polcom Cloud

Współpraca z Polcom pozwoliła nam na sięgnięcie po przekrojowe metody dedykowane dla naszej działalności. Zyskaliśmy wsparcie, dzięki któremu nasze zasoby IT są bezpieczne i co ważne skalowalne, gdyż dzięki temu nie czujemy się ograniczeni posiadaną infrastrukturą IT.

Krzysztof Jaworski Manager IT z firmy Global Cosmed S.A.

Grupa Brenntag

Światowy lider w dystrybucji surowców chemicznych

Branża: Retail i FMCG
Kluczowa usługa: Polcom Cloud

Korzystanie z oferty Polcom nie wymagało od nas żadnych nakładów związanych z zakupem infrastruktury IT. Uniknęliśmy również nadmiernej ilości sprzętu. Otrzymaliśmy natomiast dedykowane środowisko, z którego z powodzeniem korzystamy.

Jacek Fert Dyrektor Regional IT Director CEE Dział Informatyki / IT Department

Grupa Cognor

Firma zajmująca się produkcją wyrobów hutniczych oraz obrotem złomami metali

Branża: Przemysł i produkcja
Kluczowa usługa: Polcom Cloud

Rozwój Grupy Cognor w ostatnich latach poniósł za sobą konieczność modernizacji infrastruktury informatycznej. Decyzja o przeniesieniu kluczowych systemów, takich jak IFS Applications do chmury obliczeniowej Polcom pozwoliła nam na duże oszczędności oraz w znaczy sposób zwiększyła bezpieczeństwo naszego biznesu.

Dominik Barszcz Członek Zarządu Grupy Cognor, CFO

Grupa Maflow

Producent przewodów klimatyzacyjnych i innych zastosowań zapewniających transport płynów i gazów w pojazdach

Branża: Automotive, Przemysł i produkcja
Kluczowa usługa: Polcom Cloud

Przed podjęciem decyzji na migrację kluczowego dla nas systemu na środowisko cloudowe przeprowadziliśmy szczegółową analizę wielu dostępnych na rynku modeli i rozwiązań. Ponieważ kluczowym elementem była dla nas optymalizacja kosztów inwestycyjnych oraz zapewnienie ciągłości działania systemów utrzymujących produkcję w naszych fabrykach zdecydowaliśmy się na cloud computing w Polcom Data Center. Polcom zapewnia nam najwyższy poziom bezpieczeństwa usług oraz projektowe podejście na każdym etapie.

Lech Barszczewski Dyrektor IT

Grupa Nowy Styl

Europejski lider w zakresie rozwiązań meblowych dla przestrzeni biurowych użyteczności publicznej

Branża: Przemysł i produkcja
Kluczowa usługa: Polcom Cloud

Grupa Nowy Styl pragnie korzystać z przekrojowych usług wspierających rozwój biznesowy. Jesteśmy zadowolonym użytkownikiem rozwiązań oferowanych przez firmę Polcom. Właściwie dobrane komponenty oraz parametry środowiska informatycznego, które dostosowują się do aktualnych zapotrzebowań naszego przedsiębiorstwa, umożliwiają nam wykorzystywanie dedykowanych rozwiązań z powodzeniem. Otrzymaliśmy odpowiednią jakość z miarodajnymi oszczędnościami.

Piotr Ziemiański Szef Infrastruktury IT w Grupie Nowy Styl

Grupa Polimex Mostostal

Jedna z największych polskich firm inżynieryjno-budowlanych

Branża: Przemysł i produkcja
Kluczowa usługa: Polcom Cloud

Migracja środowiska informatycznego do zewnętrznej serwerowni pozwoli nam na optymalizację zarządzania infrastrukturą IT.  Z uwagi na strategię spółki skupiającą się w dużej mierze na ciągłym optymalizowaniu kosztów oraz podnoszeniu stabilności biznesowej zdecydowaliśmy się na migrację kluczowych dla nas systemów IT do data center. Oznacza to dla nas przede wszystkim to, że nie będziemy musieli ponosić ryzyka inwestycyjnego związanego z rozbudową infrastruktury IT oraz że infrastruktura IT będzie mogła być dynamicznie dostosowywana do naszych zmieniających się potrzeb. Takie podejście oznacza więc dla nas realne oszczędności oraz dodatkowe wsparcie specjalistów Polcom w trybie 24/7/365/.

Tomasz Pierzchała Dyrektor biura informatyki Polimex Mostostal

Intense Group

Firma specjalizująca się w produkcji i wdrażaniu systemów informatycznych

Branża: Nowe technologie
Kluczowa usługa: Polcom Cloud

Takie rozwiązanie to wymierna korzyść dla Klienta. Otrzymuje gotowy do użycia produkt bez zbędnego obciążenia architekturą informatyczną przy racjonalnych kosztach.

Dzięki takiemu rozwiązaniu wraz z Polcom staliśmy się jeszcze lepszym partnerem biznesowym. Pozostaliśmy również wierni naszym ideałom – nasze produkty oraz usługi są budowane na naszej wiedzy, otwartej na nowości.

Marek Jurkowski Dyrektor ds. Konsultingu i Sprzedaży

KMC-Services

Polski operator logistyczny świadczący kompleksową obsługę łańcucha dostaw

Branża: Transport i logistyka
Kluczowa usługa: Polcom Cloud

W pełni funkcjonalna platforma informatyczna oferowana przez Polcom zapewniła nam pełną elastyczność biznesową, dostosowując się do naszych zmiennych w czasie potrzeb. Pozwoliło nam to zoptymalizować koszty, które musielibyśmy ponieść przy dalszej rozbudowie i utrzymaniu własnej serwerowni.

Mamy również pewność, że nasze dane są chronione w należyty sposób, a ciągłość działania systemów informatycznych zostanie zachowana. Oferowane wsparcie techniczne i stały kontakt z zespołem Polcomu, świadczą o najwyższej staranności i dbałości o każdy aspekt usługi.

Sławomir Wyskiel Specjalista ds. IT w KMC-Services

Nationale-Nederlanden

Część Grupy NN znajdująca się w czołówce ubezpieczycieli

Branża: Finanse i bankowość
Kluczowa usługa: Ciągłość działania biznesu, Polcom Cloud

Nasza współpraca z Polcom trwała 5 lat. Mieliśmy okazję wielokrotnie przekonać się o najwyższej jakości usług świadczonych przez Polcom. Przeszliśmy pozytywnie liczne kontrole audytorów i innych instytucji, którym podlegamy. Usługi świadczone przez Polcom pomagały nam zapewnić klientom ciągły dostęp do systemów i aplikacji oraz zagwarantować bezpieczeństwo danych na najwyższym poziomie.

Nasze rozwiązania są  spójne z wymaganiami prawnymi obowiązującymi firmy ubezpieczeniowe i wytycznymi KNF. Mamy również pewność, że nasze dane są chronione w należyty sposób, a ciągłość działania systemów informatycznych jest zachowana. Oferowane wsparcie techniczne i stały kontakt z zespołem Polcomu w moim przekonaniu świadczą o najwyższej staranności i dbałości o każdy aspekt usługi.

Paweł Giza Wiceprezes Zarządu Nationale-Nederlanden

NEO Hospital

Grupa jednostek medycznych tworzących innowacyjne rozwiązania

Branża: Medycyna i farmacja
Kluczowa usługa: Polcom Cloud

Kierując się wyborem odpowiedniego rozwiązania, zależało nam na zapewnieniu naszym pacjentom bezpieczeństwa na najwyższym możliwym poziomie. Polcom okazał się zaufanym partnerem, który nie tylko realizuje warunki zawarte w umowie, ale stara się również wychodzić naprzeciw naszym bieżącym potrzebom.

Głównym celem naszej działalności jest stworzenie innowacyjnych rozwiązań medycznych, a współpraca z Polcom ułatwia nam realizację tych założeń.

Joanna Szyman Prezes Zarządu Grupy Neo Hospital

PFRON

Fundusz celowy prowadzący działalność na rzecz osób niepełnosprawnych

Branża: Sektor publiczny
Kluczowa usługa: Polcom Cloud

Cloud computing to zdecydowanie najkorzystniejsze rozwiązanie dla systemu SOW, który podlega ciągłemu rozwoju. Dzięki skalowalności chmury obliczeniowej z łatwością możemy adekwatnie reagować na potrzeby społeczne wdrażając nowe programy pomocowe na tej platformie co owocuje zwiększeniem dostępności wsparcia PFRON dla osób niepełnosprawnościami.

Posiadając do dyspozycji niezależną i skalowalną infrastrukturę, działającą 24h przez 365 dni w roku, możemy oferować elektroniczne aplikowanie o środki finansowe bez wychodzenia z domu oraz możliwość zdalnej obsługi wnioskodawców przez jednostki samorządowe, co stało się szczególnie istotne w okresie ograniczeń. Decydując się na usługi chmury obliczeniowej Polcom, kierowaliśmy się przekonaniem, że będzie to rozwiązanie bezpieczne oraz optymalne kosztowo. Dzięki optymalizacji kosztów, zaoszczędzone środki możemy inwestować na zwiększenie pomocy na rzecz osób z niepełnosprawnościami, przez co rośnie w nas przekonanie, że wybór cloud computingu był dobrą decyzją.

Dr Dariusz Łazar Kierownik projektu SOW, Departament Programów PFRON

Polaris

Światowy lider w projektowaniu, produkowaniu i sprzedaży nowoczesnych pojazdów

Branża: Przemysł i produkcja
Kluczowa usługa: Kolokacja

Kolokacja naszych serwerów do Polcom Data Center pozwoliła nam zwiększyć poziom bezpieczeństwa infrastruktury IT, który bezpośrednio wpływa na zachowanie ciągłości procesu produkcyjnego. Dzięki temu, jesteśmy pewni, że możliwość wystąpienia awarii została ograniczona do minimum.

Warto podkreślić, że przeniesienie infrastruktury informatycznej do data center, pozwoliło na redukcję kosztów inwestycyjnych związanych z utrzymaniem serwerowni. W naszej opinii, Polcom, ma najlepsze doświadczenie w obszarze usług kolokacji, doskonałe zaplecze techniczne oraz spełnia międzynarodowe standardy związane z bezpieczeństwem danych, stawiając przy tym na partnerskie relacje.

Bartosz Wójcik PC and Device Support Lead, Polaris

Plaut Consulting Polska

Firma oferująca doradztwo biznesowe połączone z wdrożeniami w zakresie rozwiązań SAP

Branża: Nowe technologie
Kluczowa usługa: Polcom Cloud

Współpraca Plaut Consulting Polska z Polcom zaowocowała nowoczesnym rozwiązaniem biznesowym – wdrożeniem aplikacji na najwyższym poziomie przy świetnej optymalizacji kosztów.

Joachim Krzywik Prezes Zarządu Plaut Consulting Polska

IFIRMA S.A.

Firma specjalizująca się w realizacji projektów informatycznych dla klientów w Polsce i na świecie

Branża: Nowe technologie
Kluczowa usługa: Kolokacja

Stale powiększająca się skala świadczonych usług oraz liczba Klientów IFIRMA S.A., skłoniły władze do szukania dostawcy rozwiązań IT, któremu mogliby zaufać. Spośród rozważanych obiektów wybraliśmy Polcom Data Center. Było to dobre rozwiązanie, z którego jesteśmy zadowoleni .

Wojciech Narczyński Prezes Zarządu IFIRMA S.A.

Protech

Polski producent działający w branży grzewczej i automotive

Branża: Przemysł i produkcja
Kluczowa usługa: Polcom Cloud

Chmura obliczeniowa wpływa bezpośrednio na zachowanie ciągłości procesu produkcyjnego, co z naszej perspektywy jest kluczowe i wpływa na prawidłowe funkcjonowanie całego przedsiębiorstwa. Na uwagę zasługuje również projektowe podejście Polcom do naszych potrzeb, sprawne wdrożenie oraz partnerskie podejście.

Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z Polcom. Mamy pewność, że możemy liczyć na wsparcie techniczne i opiekę powdrożeniową w każdym momencie, co wzmacnia nasze bezpieczeństwo i elastyczność biznesową. Polcom Data Center to profesjonalny dostawca usług cloudowych.

Piotr Słanek Dyrektor produkcji w PROTECH

S&T

Firma koncentrująca się na wdrażaniu technologii IT w obszarze infrastruktury sprzętowej i rozwiązań sieciowych

Branża: Nowe technologie
Kluczowa usługa: Polcom Cloud

S&T to firma konsultingowa oferująca usługi projektowe i wdrożeniowe systemów informatycznych, outsourcing i wsparcie w trybie 24/7/365 dla klientów z sektorów: administracji publicznej, bankowości i ubezpieczeń, dystrybucji, edukacji, handlu detalicznego, instytucji użyteczności publicznej, przemysłu oraz jednostek naukowo-badawczych. Jednym z najważniejszych obszarów naszych usług jest kompleksowe wdrażanie systemów SAP. Wspólnie z Polcom świadczymy dla naszych klientów kompleksową usługę polegającą na pełnym wdrożeniu, zarządzaniu obsługą i wsparciu oraz dostarczeniu niezbędnej infrastruktury informatycznej niezbędnej  w modelu cloudowym.

Dzięki temu klient otrzymuje pełny zakres obsługi informatycznej, jednocześnie optymalizując koszty i zyskując czas na skupienie się na swojej głównej działalności biznesowej.  Wybraliśmy do współpracy Polcom ze względu na niezawodną architekturę chmury obliczeniowej, zbudowaną na bazie dwóch ośrodków data center oraz na partnerskie i projektowe podejście. Możemy polecić firmę Polcom jako sprawdzonego i rzetelnego dostawcę.

Michał Wilbrandt Business Soulutions Unit Director

Sfinks Polska

Największa w Polsce firma restauracyjna z sektora casual dining

Branża: Retail i FMCG
Kluczowa usługa: Polcom Cloud

Powodem dla którego zdecydowaliśmy się na migrację na środowisko cloudowe do Polcom Data Center była chęć zwiększenia bezpieczeństwa naszych systemów. Chcieliśmy, żeby były one dostępne dla naszych klientów i pracowników.

Z drugiej strony przeprowadziliśmy także analizę kosztów utrzymania własnej serwerowni, z której wynikało, że model usługowy zaoferowany przez POLCOM pozwoli nam w znacznym stopniu zoptymalizować koszty inwestycyjne w obszarze IT. W takim wypadku decyzja była oczywista. Możemy polecić Polcom Data Center jako sprawdzonego
i rzetelnego dostawcę usług cloud computing.

Grzegorz Dziekan Dyrektor Działu IT w Sfinks Polska

Skanska S.A.

Grupa należąca do największych firm budowlano-deweloperskich na świecie

Branża: Przemysł i produkcja
Kluczowa usługa: Polcom Cloud

Zdecydowaliśmy się przenieść nasze zasoby do chmury, by móc w pełni koncentrować się na kluczowych elementach z punktu widzenia biznesowego, czyli na dostarczanych usługach, a nie na utrzymaniu infrastruktury. Dzięki temu możemy sprawniej odpowiadać na zmieniające się potrzeby biznesu i pracowników firmy. Przyszłość zasobów informatycznych Skanska jest w chmurze, a migracja infrastruktury i zmiana sposobu jej zarządzania oraz utrzymania to początek ewolucji.

W obszarze IT, tak samo jak na każdej budowie, kluczowym kryterium jest dla nas bezpieczeństwo. I właśnie ten element, obok dużej elastyczności i nowoczesnej infrastruktury, decydował o wyborze partnera odpowiedzialnego za przeniesienie zasobów Skanska do chmury. Wszystkie te oczekiwania spełniła polska firma Polcom, która oprócz najwyższych standardów bezpieczeństwa zaoferowała nam innowacyjny i bardzo przyjazny dla użytkownika model zarządzania zasobami.

Dyrektor Działu IT w Skanska S.A.

Summa Linguae

Biuro tłumaczeń i dostawca usług językowo-technologicznych

Branża: Nowe technologie
Kluczowa usługa: Polcom Cloud

Summa Linguae to coś więcej niż biuro tłumaczeń – to międzynarodowa grupa spółek z siedzibami w Polsce, Rumunii oraz Indiach, charakteryzująca się innowacyjnym podejściem do procesu tłumaczenia i lokalizacji językowej. Nasz zespół tworzy ponad 130 pracowników a firma jako jedyne biuro tłumaczeń w Polsce jest notowana na GPW.

Staramy się wykorzystywać to co jest najlepsze w technologiach, by wspierać międzynarodowy rozwój biznesowy naszych klientów – właśnie dlatego zdecydowaliśmy się na współpracę z firmą Polcom. Nowoczesna i bezpieczna architektura chmury obliczeniowej Polcom wspiera nasz biznes i pozwala nam na swobodny rozwój.

Krzysztof Zdanowski Prezes Zarządu

Sweco Engineering

Spółka wchodząca w skład grupy Sweco, będąca jedną z największych w Europie firm konsultingowo-projektowych

Branża: Nowe technologie
Kluczowa usługa: Kolokacja

Na co dzień staramy się wykorzystywać najnowsze rozwiązania technologiczne, wspierające rozwój biznesu, aby móc sprawniej zarządzać swoimi zasobami. Mogę śmiało powiedzieć, że kolokacja naszych serwerów do Polcom, pozwoliła na zwiększenie bezpieczeństwa naszej infrastruktury IT.

Szereg zabezpieczeń, elementów fizycznej ochrony, czy sama lokalizacja Polcom Data Center na całkowicie bezpiecznym terenie, to czynniki, których nie mogliśmy zapewnić sobie sami w racjonalnych kosztach. Równie istotna jest optymalizacja wydatków inwestycyjnych, związanych z utrzymaniem serwerowni. Zdecydowaliśmy się na wybór Polcom, ponieważ w naszej ocenie ma najlepsze doświadczenie w obszarze usług kolokacji oraz doskonałe zaplecze techniczne.

Marcin Nawara Kierownik Zespołu IT Sweco Engineering

Światowe Dni Młodzieży 2016

Wydarzenie odbywające się co dwa-trzy lub cztery lata, zapoczątkowane z inicjatywy Jana Pawła II

Kluczowa usługa: Polcom Cloud

Polcom, nie tylko udostępniał nam moc obliczeniową, ale także całą niezbędną dla pracy Komitetu infrastrukturę komputerową wraz z oprogramowaniem, na którym codziennie pracujemy. Dzięki temu nie musieliśmy się martwić o serwisowanie sprzętu i mogliśmy się zająć wyzwaniami, które stały przed Komitetem w trakcie Światowych Dni Młodzieży.

Michał Jedyna Departament Komunikacji, Światowe Dni Młodzieży

Synthos

Jeden z największych producentów surowców chemicznych w Polsce

Branża: Medycyna i farmacja, Przemysł i produkcja
Kluczowa usługa: Polcom Cloud

Zarządzanie przedsiębiorstwem w rozproszonej strukturze jest niemałym wyzwaniem. W ramach  usystematyzowania tego procesu poszukiwaliśmy rozwiązania, które pozwoliłoby na zachowanie odpowiedniej wydajności i zakładało przewidywalny model kosztowy. Ważne też, żeby płynnie działało niezależnie od lokalizacji. Rozwiązaniem dla nas okazał się nowy system SAP HANA w chmurze obliczeniowej Polcom.

Cloud computing nie tylko pozwolił odciążyć firmę w kwestii utrzymania i serwisu infrastruktury informatycznej. Zyskaliśmy także wiele cennego czasu, który możemy przeznaczyć na budowanie przewag konkurencyjnych i wsparcie dla biznesu. Rozwiązanie dało nam też wiele miejsca do rozbudowy kompetencji wewnętrznych, kluczowych dla rozwijającego się, innowacyjnego przedsiębiorstwa jakim jesteśmy.

Dominik Micuła CIO

Szkla.com

Lider w sprzedaży soczewek kontaktowych na terenie Polski i Europy Środkowo-Wschodniej

Branża: E-commerce
Kluczowa usługa: Polcom Cloud

Nasz magazyn liczy ponad 4 miliony soczewek kontaktowych renomowanych firm. Chcemy, by powiększające się grono naszych Klientów miało stały dostęp do bogatej oferty. By było to możliwe nie możemy sobie pozwolić na żadne ograniczenia techniczne. Potrzebujemy zatem idealnie dopasowanych rozwiązań IT, aby móc tę tendencje zachować.

Zaoferowane przez Polcom usługi pozwalają na korzystanie z w pełni skalowalnego środowiska informatycznego, które dopasowuje się do aktualnego zapotrzebowania portalu.

Jacek Młodawski Wiceprezes portalu Szkla.com

Urząd Miasta Krakowa

Organ wykonujący zadania powierzone przez prezydenta miasta Krakowa oraz realizujący uchwały Rady Miasta

Branża: Sektor publiczny
Kluczowa usługa: Polcom Cloud

Uznaliśmy, że część danych, które mają charakter danych krytycznych dla organizacji, winno być chronionych w szczególny sposób – w nowoczesnym obiekcie spełniającym najwyższe standardy. Mają one wpływ na wszystkich Pracowników UMK. Migrowaliśmy do Polcom Data Center serwer poczty elektronicznej i serwer plików – korzysta z tego każdy w UMK. Są to usługi o tyle krytyczne, że bez nich nie sposób wyobrazić sobie funkcjonowania UMK na co dzień. Efektem jest większa dostępność do danych, czyli poprawa ich bezpieczeństwa.

Grzegorz Żych Dyrektor Wydziału Informatyki UMK

Velvet CARE

Jeden z największych producentów wyrobów higienicznych w Polsce

Branża: Przemysł i produkcja
Kluczowa usługa: Polcom Cloud

Velvet Care to jeden z największych producentów artykułów higienicznych w Polsce. Działa w trosce o coraz większy komfort swoich Klientów oraz Partnerów. Nieustannie poszukuje kreatywnych oraz skutecznych rozwiązań, by móc skutecznie reagować na nowe potrzeby konsumenckie i na zmieniający się rynek. Korzystanie z usług Polcom daje firmie Velvet Care takie możliwości.

Rafał Curyło Dyrektor Finansowy, Członek Zarządu Velvet CARE

Vistula Group S.A.

Przedsiębiorstwo specjalizujące się w projektowaniu oraz dystrybucji ubrań oraz biżuterii

Branża: Retail i FMCG
Kluczowa usługa: Polcom Cloud

Vistula Group S.A. to jedna z czołowych firm odzieżowych w Polsce. Firma zajmuje się produkcją klasycznych ubrań męskich oraz posiada sieć sprzedaży składającą się z ponad 170 salonów.

Firma Polcom świadczy dla nas usługi udostępniania poczty dla sieci salonów firmowych spółki Vistula Group S.A. oraz spółki zależnej W.KRUK S.A. w modelu Software as a Service. Usługi świadczone przez Polcom dają nam gwarancję dostępności, dowolną skalowalność zasobów oraz elastyczny model rozliczenia. Decyzja odnośnie współpracy z firmą Polcom została podjęta po analizie dostępnych na rynku rozwiązań w tym zakresie. Firma Polcom wyróżnia się na ich tle wysokim stopniem zabezpieczeń oraz profesjonalnym podejściem. Zdecydowaliśmy się na współpracę z Polcom ponieważ jest idealnym partnerem, wspierającym rozwój naszego biznesu.

Krzysztof Korzeniowski IT Manager

VSoft

Firma oferująca systemy informatyczne dla biznesu z obszaru obsługi kredytów, sprawozdawczości, windykacji i ubezpieczeń

Branża: Finanse i bankowość, Nowe technologie
Kluczowa usługa: Polcom Cloud

VSoft świadczy usługi dla klientów m.in. z sektora finansowego, dlatego bezpieczeństwo usług świadczonych w chmurze jest dla nas priorytetem. Wybraliśmy Polcom, ponieważ spełnia wszelkie normy zarządzania systemem bezpieczeństwa w modelu cloudowym. Na wyróżnienie zasługuje projektowe podejście zespołu Polcom, stała opieka i  szybka reakcja na zgłaszane potrzeby biznesowe. Sprawna komunikacja i partnerskie podejście daje nam pewność, że nasze potrzeby zostaną zrealizowane sprawnie i efektywnie. Polcom to rzetelny dostawca usług cloudowych na najwyższym międzynarodowym poziomie.

Michał Krzyżanowski Kierownik ds. wsparcia kluczowych klientów

Yawal

Jeden z największych producentów architektonicznych systemów aluminiowych w Polsce

Branża: Przemysł i produkcja
Kluczowa usługa: Polcom Cloud

Model cloud computing oferowany przez Polcom jest odpowiedzią na nasze potrzeby biznesowe. Przeniesienie rozproszonej infrastruktury informatycznej do Polcom i wdrożenie systemu ERP IFS Application przebiegło sprawnie i bezpiecznie. Na uwagę zasługuje również pomoc i asysta specjalistów Polcom na każdym etapie projektu.

Model chmurowy pozwolił nam podnieść poziom bezpieczeństwa, zwiększyć dostępność do kluczowych systemów i aplikacji, które wpływają na stabilność procesu produkcyjnego, który jest dla nas podstawą naszej działalności. Możemy polecić Polcom jako profesjonalnego dostawcę usług cloudowych z partnerskim podejściem.

Andrzej Przerada Administrator Systemów Informatycznych, Yawal S.A.

Carrefour Polska

Omnikanałowa sieć handlowa, lider innowacji w sektorze FMCG

Branża: E-commerce, Retail i FMCG
Kluczowa usługa: Polcom Cloud

Prowadzenie biznesu charakteryzującego się sporą zmiennością oraz o rozproszonej strukturze jest sporym wyzwaniem. W Carrefour szukaliśmy rozwiązania, pozwalającego na zwiększenie elastyczności IT, bez konieczności planowania inwestycji w infrastrukturę. Takiego, które z jednej strony pozwoli nam na odpowiednie przygotowanie wszystkich systemów na tzw. piki zakupowe np. w okresie świątecznym, ale z drugiej umożliwi lepszą kontrolę kosztów, w szczególności inwestycyjnych.

Postawiliśmy na nowoczesne technologie związane z cloud computingiem oraz na współpracę ze sprawdzonym, polskim dostawcą usług chmurowych, firmą Polcom, która udostępnia wydajne środowisko informatyczne ze swoich dwóch, niezależnych ośrodków przetwarzania danych. Wierzymy, że przyczyni się to do wzmocnienia naszej pozycji jako jednego z liderów przemian technologicznych.

Michał Malanowski Dyrektor działu IT w Carrefour Polska

Getin Noble Bank

Bank posiadający blisko 400 oddziałów własnych oraz partnerskich na terenie całej Polski

Branża: Finanse i bankowość
Kluczowa usługa: Ciągłość działania biznesu, Kolokacja

Istnieją konkretne kryteria, które muszą zostać spełnione przez banki w zakresie usług informatycznych. Zwykle inwestycje banku w obszarze IT , spełniające wymagania regulatorów rynku to spore wyzwanie. Z kolei profesjonalne ośrodki przetwarzania danych specjalizujące się w dostarczaniu najwyższej jakości usługi IT  spełniają odpowiednie normy i posiadają certyfikaty potwierdzające ich wysoką jakość, w tym są na bieżąco poddawane licznym audytom bezpieczeństwa. Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się na zewnętrznego usługodawcę. Polcom gwarantuje nam spełnienie zarówno norm krajowych, międzynarodowych, jak i warunków technicznych. Spełnia także kluczowe wymagania podyktowane przez regulacje unikalne dla sektora bankowego. To wszystko sprawia, że w naszej opinii był to najlepszy z możliwych wyborów.

Dariusz Majka Project Manager w Obszarze IT w Getin Noble Bank

Sapiens

Międzynarodowa firma dostarczająca kompleksowe rozwiązania dla firm z branży ubezpieczeniowej

Branża: Finanse i bankowość, Nowe technologie
Kluczowa usługa: Kolokacja, Usługi administracji i zarządzania

Jako dla lidera w branży ubezpieczeniowej i usług finansowych od ponad trzech dekad, bezpieczeństwo danych IT oraz danych klientów ma dla nas ogromne znaczenie.

Kolokacja serwerów Sapiens w Polcom Data Center zapewniła nam spokój, niższe koszty i większą elastyczność. Cenimy sobie współpracę z firmą Polcom, ponieważ tak jak my, zapewnia wysokiej jakości  usługi i stawia potrzeby klienta na pierwszym miejscu.

Moshe Levy Head of Global IT

SoftNet

Spółka zajmująca się kompleksową obsługą banków w zakresie dostawy systemów, usług i technologii

Branża: Finanse i bankowość, Nowe technologie
Kluczowa usługa: Polcom Cloud, Ciągłość działania biznesu

Nasza współpraca z Polcom trwa już od kilku lat i ta działalność procentuje. Przechodzimy pozytywnie liczne kontrole audytorów i innych instytucji, którym podlegamy. Zapewniamy klientom ciągły dostęp do systemów i aplikacji,  gwarantujemy bezpieczeństwo i cyberbezpieczeństwo na najwyższym poziomie. Nasze rozwiązania są spójne z prawem bankowym i wytycznymi KNF. Wraz z Polcom tworzymy lepsze, zaawansowane standardy dla sektora bankowego.

Andrzej Data Prezes Zarządu SoftNet

Tank Wash

Głównym obszarem działalności firmy jest mycie cystern i pojazdów ciężarowych, a także wykonywanie specjalistycznych dezynfekcji.

Branża: Automotive
Kluczowa usługa: Ciągłość działania biznesu

W Tank Wash Group dbamy o najwyższą jakość świadczonych usług, ponieważ zdajemy sobie sprawę, jak wiele zależy od czystości pojazdu – mam na myśli np. czystość cystern czy silosów, w których często przewożone są produkty spożywcze.

Polcom od lat skutecznie wspiera nas w tych działaniach. Optymalizacja kosztów, na którą dzięki tej współpracy możemy sobie pozwolić, daje szanse na nieustanny rozwój naszych usług. Z kolei zachowanie ciągłości działania biznesu – co z perspektywy firmy ściśle związanej z branżą motoryzacyjną – jest bardzo istotną korzyścią i gwarantem tego, że spełniamy oczekiwania naszych klientów.

Piotr Mrozek CEO, Tank Wash