background

Kolokacja

Usługa kolokacji

Polcom Data Center – bezpieczna przystań dla twoich serwerów

Usługa kolokacji w ośrodkach przetwarzania danych Polcom polega na zapewnieniu fizycznego bezpieczeństwa oraz odpowiedniego środowiska do pracy powierzonych nam urządzeń.

Własne ośrodki data center

Nasze usługi świadczymy w oparciu o dwa, samodzielnie zaprojektowane i wybudowane ośrodki data center zlokalizowane w Polsce. Posiadamy również liczne referencje z zakresu usługi kolokacji IT.

Poznaj nasze ośrodki, w których świadczymy m.in. usługi kolokacji:

Stawiamy nacisk na bezpieczeństwo danych i sprzętu

Każdy aspekt – od lokalizacji przez architekturę i zasilanie, aż do systemów przeciwpożarowych – został przez nas zaprojektowany i przemyślany. Wszystko po to, by zapewnić najwyższą jakość świadczonych usług potwierdzoną licznymi certyfikatami.

Lokalizacja obiektów znajduje się poza obszarem miejskim, w bezpiecznej strefie na terenie, który jest własnością Polcom. To sprawia, że kolokacja serwerów jest doskonałą alternatywą dla posiadania własnego data center.

 

Zapewniamy

Wdrożony system SCADA icon

Wdrożony system SCADA

monitorujący procesy w pomieszczeniach serwerowych (zasilanie, chłodzenie, temperatura)
Zespół specjalistów icon

Zespół specjalistów

(elektryków, automatyków) dostępnych na miejscu, w trybie 24/7/365
Gwarantowaną dostępność usług icon

Gwarantowaną dostępność usług

potwierdzoną stosowną umową
Ubezpieczenie działalności icon

Ubezpieczenie działalności

na 20 mln PLN

Usługa kolokacji

dopasowana do Twoich potrzeb

Kolokacja U icon

Kolokacja U

Dostarczymy miejsce na kolokowany sprzęt we współdzielonej przestrzeni kolokacyjnej. Sprzęt będzie umiejscowiony we współdzielonej szafie rack.
Kolokacja szaf icon

Kolokacja szaf

Dostarczymy miejsce na kolokowany sprzęt we współdzielonej przestrzeni kolokacyjnej. Sprzęt będzie umiejscowiony we współdzielonym kiosku o wymiarach 3600 x 4900 x 2220 mm.
Kolokacja kiosk icon

Kolokacja kiosk

Dostarczymy miejsce na kolokowany sprzęt we współdzielonej przestrzeni kolokacyjnej. Kiosk o wymiarach 3600 x 4900 x 2220 mm będzie umiejscowiony we współdzielonej komorze serwerowej.
Kolokacja komora icon

Kolokacja komora

Dostarczymy miejsce na kolokowany sprzęt w dedykowanej przestrzeni kolokacyjnej. Sprzęt będzie umiejscowiony w jednej z komór serwerowych. Każda komora opiera się na struno-betonowej konstrukcji, co pozwoliło na stworzenie bezpiecznej, ognioodpornej przestrzeni o powierzchni blisko 300 m2.
Potrzebujesz pomocy przy migracji sprzętu?
Realizujemy projekty migracji fizycznych platform sprzętowych. Nasze usługi obejmują zarówno asystę przy oznaczaniu urządzeń do relokacji w pierwotnej lokalizacji po jego kolokację, jak i sprawdzenie poprawności działania sprzętu w nowej lokalizacji.

Nasze atuty

Dwa własne ośrodki data center Dwa własne ośrodki data center
Gwarantowane warunki środowiskowe Gwarantowane warunki środowiskowe
Redundantne połączenia z siecią Internet Redundantne połączenia z siecią Internet
Nadzór nad funkcjonowaniem urządzeń Nadzór nad funkcjonowaniem urządzeń
Dostęp do łącz operatorskich, gwarantujący dostępność serwerów w Polsce i za granicą Dostęp do łącz operatorskich, gwarantujący dostępność serwerów w Polsce i za granicą
12 niezależnych komór serwerowych o łącznej powierzchni 6500 m2 12 niezależnych komór serwerowych o łącznej powierzchni 6500 m2
Szafy RACK 47U na urządzenia klienta Szafy RACK 47U na urządzenia klienta
Systemy UPS oraz agregaty prądotwórcze, pozwalające na długą pracę bez dopływu prądu Systemy UPS oraz agregaty prądotwórcze, pozwalające na długą pracę bez dopływu prądu

Dlaczego

warto skorzystać z kolokacji IT w Polcom?

Optymalizacja kosztów

Bezpieczeństwo

Obniżenie kosztów obsługi urządzeń IT

Brak konieczności utrzymywania dedykowanych specjalistów od monitorowania, zarządzania i optymalizacji sprzętu

Obniżenie kosztów energii elektrycznej

Utrzymanie zasilania awaryjnego – UPS, agregat, niskie koszty poboru prądu i rozliczanie wg realnego zużycia

Przewidywalny model wydatków

Stałe opłaty miesięczne – w porównaniu z kosztami własnego centrum danych, które rosną wraz z cyklem życia serwerowni

Najwyższe bezpieczeństwo przechowywanych danych

Ochrona poprzez:

 • system BMS
 • system SKD
 • system gaszenia
 • system sygnalizacji włamania i napadu
 • ochrona zewnętrzna,
 • procedury dostępowe
Najwyższa gwarancja jakości usług

Certyfikaty:

 • ISO 9001
 • ISO 27001
 • ISO 27017
Zapewnienie wysokiego poziomu dostępności usług
 • ciągłość pracy urządzeń
 • gwarancja zasilania i dostępności usług
Wsparcie specjalistów w każdym zakresie

Samodzielne zarządzanie urządzeniami IT lub zlecenie tych zadań Polcom

Łączność sieciowa

Polcom dba o dostępność usług telekomunikacyjnych, połączenia światłowodowe, Internet, VPN

Oszczędność miejsca i finansów dzięki kolokacji serwerów i innego sprzętu IT

Kolokowanie serwerów oraz innego sprzętu informatycznego w zewnętrznym data center uwalnia zajmowaną przez infrastrukturę IT przestrzeń w Twojej firmie oraz pozwala na rozbudowę powierzchni serwerowej bez zbędnych nakładów inwestycyjnych.

Klienci, którzy zdecydowali się na przeniesienie serwerów do ośrodków Polcom mają pewność, że ich infrastruktura znajduje się w warunkach niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania. Kolokowanie w data center oznacza przeniesienie pojedynczych serwerów, całych szaf lub kiosków.

Dla kogo usługi kolokacji?

Kolokacja serwerów oraz innych urządzeń IT jest dedykowana m.in., tym firmom, które zakupiły sprzęt informatyczny, ale nie posiadają niezbędnego miejsca do przechowywania go.

Wybudowanie własnego data center wiąże się z dużymi wydatkami i możliwością awarii systemów. Ulokowanie infrastruktury w Polcom Data Center pozwala zaoszczędzić pieniądze oraz zapewnia ciągłość działania firmy, nawet w nadzwyczajnych sytuacjach.

Ośrodki data center, których właścicielem jest Polcom, są stale monitorowane przez wykwalifikowanych operatorów. Zastosowanie szeregu innowacyjnych systemów, w tym BMS – Building Management System, gwarantuje najwyższy poziom bezpieczeństwa danych i sprzętu oraz zapewnia optymalizację pracy serwerowni.

Zobacz case study

Dowiedz się więcej alt 375 Allegro nagrodzone za migrację do Polcom Data Center

Allegro to największa platforma transakcyjna online w Polsce. Umożliwia zarówno sprzedaż, jak i kupno wystawianych produktów.  

Dowiedz się więcej alt 375 Abra Meble S.A. Kolokuje serwery w Polcom Data Center

Abra to czołowy producent mebli  w  Polsce. Sieć sklepów spółki to 100 placówek handlowych zlokalizowanych w 93 miastach powyżej 20 000 mieszkańców. Ta prężnie rozwijająca się firma zatrudnia obecnie 800…

Dowiedz się więcej alt 375 Polaris kolokuje serwery w Polcom Data Center

Polaris Polska jest częścią amerykańskiego koncernu Polaris Industries Inc. powstałego w 1954 roku, zajmującego się projektowaniem, produkowaniem i sprzedażą nowoczesnych, wysokiej jakości pojazdów terenowych, skuterów śnieżnych oraz motocykli oraz elektrycznych…

Czytaj więcej

Szukasz optymalnego rozwiązania dla Twojej firmy?

Napisz do nas i opowiedz o Twoim projekcie.
Stworzymy dla Ciebie dedykowane rozwiązanie.


Wyślij zapytanie

Często zadawane pytania

Dla firm, które cenią sobie wysoką jakość oraz dostępność warunków środowiskowych niezbędnych do pracy najbardziej wymagającego sprzętu serwerowo-macierzowego oraz urządzeń sieciowych.
Do każdego projektu oraz wyceny podchodzimy indywidualnie, a rozwiązania oferowane przez Polcom zawsze dopasowane są do bieżących potrzeb klienta. W celu wyceny zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub za pośrednictwem formularza/czatu.

To jeden z najważniejszych czynników, którymi należy kierować się przy wyborze odpowiedniego ośrodka przetwarzania danych. Warto znaleźć data center zlokalizowane z dala od zagrożeń komunikacyjnych oraz naturalnych. Czynniki te mogą wpływać na niedostępność usług i zaburzyć ciągłość działania kluczowych systemów i aplikacji.

Oferujemy klientom dwa rodzaje szaf RACK: 47U – 600×1200 oraz 47U – 800×1200. Do potrzeb każdego klienta podchodzimy indywidualnie, dlatego możemy również dostarczyć szafy RACK o innych parametrach.