background
Case studies

Abra Meble S.A. kolokuje serwery do Polcom

Branża:Produkcja, dystrybucja e-commerce
Kluczowa usługa:Kolokacja

Abra to czołowy producent mebli  w  Polsce. Sieć sklepów spółki to 100 placówek handlowych zlokalizowanych w 93 miastach powyżej 20 000 mieszkańców. Ta prężnie rozwijająca się firma zatrudnia obecnie 800 pracowników i jest laureatem tak prestiżowych nagród jak Diamenty Forbesa 2011, Duża Perła Polskiej Gospodarki 2011.

Wyzwanie

Budowa własnego ośrodka przetwarzania danych to nie lada wyzwanie.

Wiąże się przede wszystkim z zaangażowaniem finansowym, administracyjnym i informatycznym. Kluczowe dla całego przedsięwzięcia jest znalezienie odpowiedniego miejsca. Żeby budowa własnej serwerowni była opłacalna, siedziba firmy powinna być niezmienna przynajmniej w perspektywie najbliższych 10 lat, a  budynek powinien znajdować się w miejscu, które nie jest narażone na takie zagrożenia jak np. powódź. Dlatego właśnie wiele firm decyduje się na wybór outsourcingu w ramach tego obszaru. Abra pomimo tego, że posiadała nowo zakupiony sprzęt, nie dysponowała odpowiednim miejscem na jego przechowywanie.

Rozwiązanie

Spółka zadecydowała o kolokacji serwerów do Polcom Data Center.

Budowa własnej serwerowni oraz jej utrzymanie wiązała się z  dodatkowymi kosztami i z ryzykiem awarii. Kolokacja okazała się złotym środkiem – przenosząc sprzęt do data center, udało się zaoszczędzić około 30% budżetu. Dodatkowo spółka zwiększyła swój poziom bezpieczeństwa i elastyczność biznesową.

Efekty

Optymalizacja kosztowa

Dzięki kolokacji udało się zaoszczędzić około 30% budżetu przeznaczonego na koszty inwestycyjne.

Elastyczność

Wydajna, elastyczna infrastruktura informatyczna, gwarantująca bezpieczeństwo i całkowitą dostępność

Bezpieczeństwo

Spełnianie najwyższych standardów zabezpieczeń ośrodków Polcom Data Center. Wdrożone skuteczne procedury ochrony danych, w tym danych osobowych.

company

Obszar IT jest niezwykle ważny dla funkcjonowania naszej firmy. Oprócz sklepów stacjonarnych posiadamy także sklep internetowy, który jest odwiedzany przez 250 000 użytkowników miesięcznie.

Aby zarówno klienci jak i 800 naszych pracowników mogło na co dzień swobodnie korzystać z naszych platform niezbędna jest dobra infrastruktura informatyczna. Kluczową kwestią jest dla nas jej bezpieczeństwo oraz dostępność.

Grzegorz Krzypkowski Kierownik ds. Infrastruktury IT i e-Commerce

Dowiedz się więcej na temat Data Center Polcom