background

Sieć IT

Rozwiązania sieciowe

Niezawodne działanie sieci to podstawa ciągłości działania systemów IT

Polcom ma 30-letnie doświadczenie w świadczeniu usług integracji IT. Oferujemy szeroką gamę sprawdzonych rozwiązań sieciowych dla potrzeb biznesu.

Poprawność działania sieci IT jest kanwą dla funkcjonowania pozostałych systemów

Zespół ekspertów i inżynierów sieciowych ma szeroką wiedzę z zakresu projektowania i wdrażania rozbudowanych sieci IT typu WAN lub LAN o dowolnej skali. Zawdzięczamy to doświadczeniu nabytemu podczas projektowania sieci na potrzeby własnych ośrodków przetwarzania danych.

Niezawodność, przepływ i skalowalność danych z minimalnymi dopuszczalnymi opóźnieniami

W przypadku projektowania rozległych rozwiązań sieciowych WAN, których zadaniem jest nie tylko zapewnienie komunikacji, ale i również optymalizacja wykorzystania łącza, Polcom oferuje dodatkowo budowę bezprzewodowych sieci WLAN, zarządzanych poprzez centralne oprogramowanie dostępne lokalnie lub w chmurze.

Niezawodne rozwiązania sieciowe IT

Integracja rozwiązań w płaszczyźnie sieci oraz spójnego interfejsu zarządzania i monitoringu, w oparciu o czołowych dostawców rozwiązań takich jak Flowmon czy Skybox, pozwala na uzyskanie niezawodnego oraz łatwego w utrzymaniu środowiska komunikacyjnego.

Jakość potwierdzona 30 letnim doświadczeniem

Na przestrzeni lat wdrożyliśmy kilkaset rozwiązań sieciowych dla naszych klientów, również o zasięgu międzynarodowym. Potwierdzeniem ich zadowolenia są liczne referencje oraz casestudy, które wspólnie opracowaliśmy.

Kadra doświadczonych inżynierów i architektów

Posiadamy specjalistyczną w wiedzę z zakresu projektowania sieci IT. Kadra inżynierów i techników monitoruje w trybie całodobowym poprawność działania środowisk klientów.

Korzyści

Gwarancja ciągłości icon

Gwarancja ciągłości

Zapewniamy ciągłość dostarczanych usług - nawet w przypadku niezaplanowanych zdarzeń.
Łatwe zarządzanie icon

Łatwe zarządzanie

i konfiguracja
Rejestracja icon

Rejestracja

statystyk Load Balancer
Rozwiązania do budowy sieci icon

Rozwiązania do budowy sieci

oparte o koncepcję SDN

Zaufali nam

Impex Metal
Carrefour
Carrefour Referencje
Creativ-Ceutical
Creativ-Ceutical Referencje

Niniejszym poświadczam, że firma Polcom z siedzibą w Skawinie, ul. Krakowska 43 w ramach wykonania umowy realizuje dla naszej firmy wdrożenie Security Operations Center, Na podstawie naszych doświadczeń możemy polecić firmę Polcom jako sprawdzonego i rzetelnego partnera.

Andrzej Karpiński Manager ds. Infrastruktury IT

Dzięki współpracy z Polcom Data Center mamy możliwość korzystania z dedykowanych systemów informatycznych. Daje nam to realne wsparcie, dzięki czemu możemy się skupić na realizowanych przez nas projektach biznesowych, a nie na kwestiach technicznych. Dla nas, to bardzo korzystne rozwiązanie.

Uznaliśmy, że część danych, które mają charakter danych krytycznych dla organizacji, winno być chronionych w szczególny sposób – w nowoczesnym obiekcie spełniającym najwyższe standardy. Mają one wpływ na wszystkich Pracowników UMK. Migrowaliśmy do Polcom Data Center serwer poczty elektronicznej i serwer plików – korzysta z tego każdy w UMK. Są to usługi o tyle krytyczne, że bez nich nie sposób wyobrazić sobie funkcjonowania UMK na co dzień. Efektem jest większa dostępność do danych, czyli poprawa ich bezpieczeństwa.

Grzegorz Żych Dyrektor Wydziału Informatyki UMK
Nasze usługi budujemy
w oparciu o własne data
center
Poznaj nasze ośrodki

Potrzebujesz dedykowanego rozwiązania?

Nie znalazłeś tego, czego szukasz?
Napisz do nas i opowiedz nam więcej o Twoim projekcie.
Postaramy się pomóc.


Wyślij zapytanie