background

Wirtualizacja

Usługa wirtualizacji IT

Pozbądź się ograniczeń płynących z fizycznej architektury systemu

Wirtualizacja IT to rozwiązanie, które pozwala na współdzielenie zasobów sprzętowych, takich jak procesor, pamięć, zasoby dyskowe oraz oprogramowanie przez wiele systemów.

Kompleksowe usługi wirtualizacji

Wirtualizacja jest szeroko wykorzystywana w celu separacji warstwy logicznej od fizycznego sprzętu. Pozwala to na skuteczne omijanie ograniczeń płynących z fizycznej architektury systemu.

Usługi wirtualizacji umożliwiają także bardziej efektywne wykorzystanie istniejących zasobów sprzętowych oraz znacząco podnoszą poziom bezpieczeństwa. Pozwalają również na budowę rozwiązań Disaster Recovery w efektywny sposób.

Różne typy wirtualizatorów IT

Zespół wykwalifikowanych specjalistów Polcom świadczy profesjonalne usługi wirtualizacji, opierając się na poniższych wirtualizatorach:
• VMware
• HyperV
• Xen
• OLVM
• KVM

Wirtualizacja sprzętowa dopasowana do potrzeb firmy

Wirtualizacja sprzętowa to lepsze skalowanie i wykorzystywanie zasobów fizycznych serwera. Do wirtualnej maszyny łatwiej jest – w zależności od potrzeb – dodawać lub odejmować zasoby, a uruchomione aplikacje w danym środowisku nie pobierają tak dużych ilości zasobów, jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnego modelu.

Bezpieczeństwo zasobów firmy

Jedną z najważniejszych cech sprzętowej wirtualizacji jest wysoki poziom bezpieczeństwa. Dzięki możliwości uruchomienia różnych systemów operacyjnych na kilku maszynach wirtualnych jednocześnie, zainfekowana maszyna nie powoduje zagrożenia dla pozostałych.

Wykonanie migracji do środowisk wirtualnych bez przeszkód

Wirtualizacja IT oznacza znaczną optymalizację kosztów – zarówno operacyjnych, kapitałowych, jak i związanych z kosztami zasilania. Usługa wirtualizacji pozwala skupić się na core biznesu, ponieważ znacznie ogranicza pracę związaną z zarządzaniem środowiska, a za proces przeniesienia infrastruktury do wirtualnych środowisk odpowiadają specjaliści Polcom. Właśnie dlatego coraz więcej firm decyduje się na korzystanie z tego typu usług.

Korzyści

Instalacja i konfiguracja icon

Instalacja i konfiguracja

środowisk wirtualizacyjnych
Testy funkcjonalne icon

Testy funkcjonalne

z wykorzystaniem renomowanych narzędzi dostępnych na rynku
Wykonanie migracji icon

Wykonanie migracji

do środowisk wirtualnych istniejącej infrastruktury Klienta
Efektywność icon

Efektywność

w wykorzystaniu przestrzeni dyskowej

Efektywne wykorzystanie zasobów sprzętowych

Zapomnij o kilku serwerach fizycznych do różnych zastosowań w organizacji. Wirtualizacja IT pozwala na uruchomienie wielu wirtualnych serwerów na jednym sprzęcie. Efektywnie wykorzystuj zasoby sprzętowe, oszczędzając miejsce w serwerowni i energię elektryczną. Spraw, aby zarządzanie środowiskiem serwerowym stało się łatwiejsze. Usługi wirtualizacji sprzyjają tworzeniu środowisk testowych oraz zapewnieniu większej niezawodności i skalowalności infrastruktury IT.

Zwiększony poziom bezpieczeństwa IT

W przypadku, gdy jedna z maszyn wirtualnych stanie się celem ataku hakerskiego, pozostała część środowiska VPS pozostaje w dalszym ciągu odseparowana i niezagrożona. Rozwiązanie wirtualizacji znacząco wpływa na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa infrastruktury informatycznej. Ogranicza ryzyko przestojów kluczowych systemów, których niedostępność może prowadzić do strat finansowych oraz wizerunkowych.

Zaufali nam

Baseline
Baseline Referencje
DXC Technology
DXC Technology Referencje
Grupa Nowy Styl
Grupa Nowy Styl Referencje
Grupa Polimex Mostostal
Grupa Polimex Mostostal Referencje

Najczęściej zadawane pytania o wirtualizację

Wirtualizacja sprzętowa pozwala na efektywne korzystanie z zasobów IT wykorzystywanych w firmach. Daje możliwość współdzielenia mocy obliczeniowej przez kilka maszyn wirtualnych jednocześnie.

Optymalne wykorzystanie zasobów sprzętowych oraz możliwość dysponowania mocą obliczeniową na potrzeby kilku procesów jednocześnie.

Wirtualizacja to rozwiązanie dla firm, które chcą rozdzielić zasoby na kilka wirtualnych serwerów i obsłużyć wiele procesów jednocześnie.

Tak, Polcom stawia szczególny nacisk na bezpieczeństwo świadczonych usług dzięki dwóm nowoczesnym ośrodkom przetwarzania danych.

To zależy od posiadanych licencji oraz specyfiki środowiska IT, które wykorzystuje i potrzebuje klient. Polcom pomaga w dobrze odpowiedniego typu wirtualizatora.

Potrzebujesz dedykowanego rozwiązania?

Nie znalazłeś tego, czego szukasz?
Napisz do nas i opowiedz nam więcej o Twoim projekcie.
Postaramy się pomóc.


Wyślij zapytanie