background

Usługi IT

Wirtualizacja

Pozbądź się ograniczeń płynących z fizycznej architektury systemu

Wirtualizacja to rozwiązanie, które pozwala na współdzielenie zasobów sprzętowych, takich jak procesor, pamięć, zasoby dyskowe oraz oprogramowanie przez wiele systemów.

Kompleksowe usługi wirtualizacji

Wirtualizacja jest szeroko wykorzystywana w celu separacji warstwy logicznej od fizycznego sprzętu. Pozwala to na skuteczne omijanie ograniczeń płynących z fizycznej architektury systemu.

Usługi wirtualizacji umożliwiają także bardziej efektywne wykorzystanie istniejących zasobów sprzętowych oraz znacząco podnoszą poziom bezpieczeństwa. Pozwalają również na budowę rozwiązań Disaster Recovery w efektywny sposób.

Różne typy wirtualizatorów IT

Zespół wykwalifikowanych specjalistów Polcom świadczy profesjonalne usługi wirtualizacji, opierając się na poniższych wirtualizatorach:
• VMware
• HyperV
• Xen
• OracleVM

Wirtualizacja sprzętowa dopasowana do potrzeb firmy

Wirtualizacja sprzętowa to lepsze skalowanie i wykorzystywanie zasobów fizycznych serwera. Do wirtualnej maszyny łatwiej jest – w zależności od potrzeb – dodawać lub odejmować zasoby, a uruchomione aplikacje w danym środowisku nie pobierają tak dużych ilości zasobów, jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnego modelu.

Bezpieczeństwo zasobów firmy

Jedną z najważniejszych cech sprzętowej wirtualizacji jest wysoki poziom bezpieczeństwa. Dzięki możliwości uruchomienia różnych systemów operacyjnych na kilku maszynach wirtualnych jednocześnie, zainfekowana maszyna nie powoduje zagrożenia dla pozostałych.

Wykonanie migracji do środowisk wirtualnych bez przeszkód

Wirtualizacja IT oznacza znaczną optymalizację kosztów – zarówno operacyjnych, kapitałowych, jak i związanych z kosztami zasilania. Usługa wirtualizacji pozwala skupić się na core biznesu, ponieważ znacznie ogranicza pracę związaną z zarządzaniem środowiska, a za proces przeniesienia infrastruktury do wirtualnych środowisk odpowiadają specjaliści Polcom. Właśnie dlatego coraz więcej firm decyduje się na korzystanie z tego typu usług.

Korzyści

Instalacja i konfiguracja icon

Instalacja i konfiguracja

środowisk wirtualizacyjnych
Testy funkcjonalne icon

Testy funkcjonalne

z wykorzystaniem renomowanych narzędzi dostępnych na rynku
Wykonanie migracji icon

Wykonanie migracji

do środowisk wirtualnych istniejącej infrastruktury Klienta
Efektywność icon

Efektywność

w wykorzystaniu przestrzeni dyskowej

Zaufali nam

Baseline
Baseline Referencje
DXC Technology
DXC Technology Referencje
Grupa Nowy Styl
Grupa Nowy Styl Referencje
Grupa Polimex Mostostal
Grupa Polimex Mostostal Referencje

Potrzebujesz dedykowanego rozwiązania?

Nie znalazłeś tego, czego szukasz?
Napisz do nas i opowiedz nam więcej o Twoim projekcie.
Postaramy się pomóc.


Wyślij zapytanie