CMDB Platform background

Polcom PaaS

Dokumentacja zasobów IT

Uporządkuj dokumentację posiadanych zasobów IT i nie martw się audytem!

Baza konfiguracji, czyli CMDB jest kluczowym elementem procesu zarządzania usługami IT w firmie. Jak skutecznie prowadzić dokumentację zasobów IT?

Audyt? Bądź zawsze przygotowany!

Zaniedbanie w zakresie aktualizacji bazy konfiguracji może być powodem poważnych problemów w ciągłości działania systemów i aplikacji.

Usługa IT Inventory CMDB Platform pozwala na poprawę jakości inwentaryzowania własnej infrastruktury poprzez wdrożenie m.in. dedykowanej platformy agregującej dane o komponentach sprzętowych, licencjach czy kontraktach z dostawcami.

Poznaj najważniejsze funkcjonalności CMDB

  • Platforma w czytelnej, graficznej formie przedstawia infrastrukturę informatyczną i elementy niematerialne (licencje, SLA) oraz zależności pomiędzy nimi.
  • Usługa zapewnia zcentralizowane i jednoznaczne źródło informacji o posiadanej infrastrukturze IT oraz pozwala na generowanie rzetelnych raportów, trafnych analiz i audytów.
  • Baza konfiguracji CMDB umożliwia pełną weryfikację wdrażanych elementów oraz zarządzanie ich aktualizacjami.
  • Dzięki szybszej reakcji na zgłoszenia i odpowiedniemu przypisaniu osoby odpowiedzialnej za rozwiązanie problemu, usługa IT Inventory CMDB Platform znacznie skraca czas niedostępności usług w przypadku awarii.

Dokumentacja zasobów IT dla firm

Baza CMDB pozwala na spełnienie warunków zgodności z najlepszymi praktykami ITIL. Zcentralizowane i jedno źródło informacji o posiadanej infrastrukturze IT stanowi podstawę do generowania rzetelnych raportów, trafnych analiz i audytów. CMDB Platform stanowi również duże ułatwienie w przypadku wystąpienia awarii czy przerwania ciągłości działania.

Mniejsze ryzyko wystąpienia błędów z Polcom IT Inventory CMDB Platform

Polcom, jako właściciel i operator dwóch nowoczesnych ośrodków data center, posiada wiedzę i doświadczenie w zakresie projektowania, dokumentowania i zarządzania zasobami informatycznymi w organizacji. IT Inventory CMDB Platform pozwala zapobiegać błędom zarządzania, zwiększa poziom bezpieczeństwa danych i systemów, a także oszczędza czas i zasoby firmy.

Poznaj główne korzyści

Wysoki poziom bezpieczeństwa Wysoki poziom bezpieczeństwa
Optymalne zarządzanie zasobami i licencjami Optymalne zarządzanie zasobami i licencjami
Sprawne planowanie Sprawne planowanie
Ograniczone ryzyko występowania błędów Ograniczone ryzyko występowania błędów

Potrzebujesz dedykowanego rozwiązania?

Nie znalazłeś tego, czego szukasz?
Napisz do nas i opowiedz nam więcej o Twoim projekcie.
Postaramy się pomóc.


Wyślij zapytanie