Dlaczego warto przenieść dane firmy do chmury? background

Detekcja anomalii

Wykrywanie anomalii IT

Czuwamy nad ciągłością działania Twojego biznesu

Detekcja anomalii zapewnia analizę ruchu w kontekście odstępstw od stanu normalnego oraz wykrywanie zachowań niestandardowych. Dzięki temu odpowiednio zabezpieczasz kluczowe systemy, nie ponosząc jednocześnie wygórowanych kosztów inwestycyjnych związanych z budową i wdrożeniem aplikacji.

Poznaj nasze data center
Case Study

Dlaczego nasi klienci wybierają usługi związane z bezpieczeństwem w Polcom? Dowiedz się więcej z case study Nationale-Nederlanden – grupie oferującej ubezpieczenia na życia.

Zobacz case study

Ciągłość działania systemów IT dzięki detekcji anomalii

Usługa detekcji anomalii polega na udostępnianiu oprogramowania do monitoringu i analizy danych, dotyczących dostępności i wydajności określonych systemów. Ma to na celu wykrywanie anomalii mogących mieć wpływ na ciągłość działania systemów informatycznych.

Kompleksowe rozwiązanie do analizy i monitoringu danych

Detekcja anomalii IT zapewnia analizę ruchu w kontekście odstępstw od stanu normalnego oraz wykrywanie zachowań niestandardowych. Usługa umożliwia diagnozowanie problemów w komunikacji wewnętrznej systemu, wynikających z błędów konfiguracyjnych, awarii sprzętu lub działania szkodliwego oprogramowania.

Dzięki temu odpowiednio zabezpieczasz kluczowe systemy, nie ponosząc jednocześnie wygórowanych kosztów inwestycyjnych związanych z budową i wdrożeniem aplikacji.

Zaufali nam

Creativ-Ceutical
Creativ-Ceutical Referencje
CTL Logistics
VeloBank
VeloBank Referencje
Grupa Maflow
Grupa Maflow Referencje
Grupa Polimex Mostostal
Grupa Polimex Mostostal Referencje
Impex Metal

Przed podjęciem decyzji na migrację kluczowego dla nas systemu na środowisko cloudowe przeprowadziliśmy szczegółową analizę wielu dostępnych na rynku modeli i rozwiązań. Ponieważ kluczowym elementem była dla nas optymalizacja kosztów inwestycyjnych oraz zapewnienie ciągłości działania systemów utrzymujących produkcję w naszych fabrykach zdecydowaliśmy się na cloud computing w Polcom Data Center. Polcom zapewnia nam najwyższy poziom bezpieczeństwa usług oraz projektowe podejście na każdym etapie.

Lech Barszczewski Dyrektor IT

Nasza współpraca z Polcom trwa już od kilku lat i ta działalność procentuje. Przechodzimy pozytywnie liczne kontrole audytorów i innych instytucji, którym podlegamy. Zapewniamy klientom ciągły dostęp do systemów i aplikacji,  gwarantujemy bezpieczeństwo i cyberbezpieczeństwo na najwyższym poziomie. Nasze rozwiązania są spójne z prawem bankowym i wytycznymi KNF. Wraz z Polcom tworzymy lepsze, zaawansowane standardy dla sektora bankowego.

Andrzej Data Prezes Zarządu SoftNet

Istnieją konkretne kryteria, które muszą zostać spełnione przez banki w zakresie usług informatycznych. Zwykle inwestycje banku w obszarze IT , spełniające wymagania regulatorów rynku to spore wyzwanie. Z kolei profesjonalne ośrodki przetwarzania danych specjalizujące się w dostarczaniu najwyższej jakości usługi IT  spełniają odpowiednie normy i posiadają certyfikaty potwierdzające ich wysoką jakość, w tym są na bieżąco poddawane licznym audytom bezpieczeństwa. Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się na zewnętrznego usługodawcę. Polcom gwarantuje nam spełnienie zarówno norm krajowych, międzynarodowych, jak i warunków technicznych. Spełnia także kluczowe wymagania podyktowane przez regulacje unikalne dla sektora bankowego. To wszystko sprawia, że w naszej opinii był to najlepszy z możliwych wyborów.

Dariusz Majka Project Manager w Obszarze IT

Wykrywanie anomalii IT

Wykrywanie anomalii odbywa się w oparciu o metody sygnaturowe, które polegają na dopasowaniu wzorców anomalii na podstawie bazy sygnatur. Dzięki temu możliwe jest zautomatyzowane wykrywanie i zapobieganie zagrożeniom związanym z nieprawidłowym działaniem systemów.

Analiza odstępstw kilkoma metodami

Usługa detekcji anomalii pozwala na wykrywanie nieprawidłowości w oparciu o kilka metod. Takie działanie minimalizuje ryzyko niewykrycia nieprawidłowości i zwiększa gwarancję ciągłości działania kluczowych systemów niezbędnych do właściwego funkcjonowania firmy.

 

Korzyści

z wdrożenia usług detekcji anomalii

Monitoring systemu icon

Monitoring systemu

w oparciu o zdefiniowane statyczne reguły i progi w trybie 24/7
Szybkość reakcji icon

Szybkość reakcji

na nieprawidłowości w pracy systemów informatycznych, pozwalające na zachowanie ciągłości działania środowisk
Efektywność kosztowa icon

Efektywność kosztowa

dzięki udostępnianiu oprogramowania w modelu usługowym, co pozwala na redukcję kosztów inwestycyjnych o optymalizację czasu pracy działu IT
Spełnienie wymagań prawa icon

Spełnienie wymagań prawa

Spełnienie wymagań prawa i standardów bezpieczeństwa (RODO, ustawy o cyberbezpieczeństwie).
Nasze usługi budujemy
w oparciu o własne data
center
Poznaj nasze ośrodki

Potrzebujesz dedykowanego rozwiązania?

Nie znalazłeś tego, czego szukasz?
Napisz do nas i opowiedz nam więcej o Twoim projekcie.
Postaramy się pomóc.


Wyślij zapytanie