background
avatar
Autor
Judyta Słodowska

Raport branżowy Polcom: Przemysł 4.0 – krok w kierunku bezpieczeństwa przemysłowego

Badanie „Computerworld” we wspópracy Intel i Polcom

W efekcie pandemii wiele biznesów stanęło przed szeregiem nowych wyzwań. W nowej rzeczywistości najlepiej odnalazły się te najbardziej innowacyjne i dojrzałe cyfrowo. Przedsiębiorstwa charakteryzujące się elastycznością i umiejętnością szybkiego reagowania na nowe warunki, poradziły sobie z pojawiającymi się trudnościami najlepiej. Z tej wymagającej lekcji wyciągamy jednak ważne wnioski – Przemysł 4.0 to nie luksus dla wybranych, ale sposób na zachowanie ciągłości działania biznesu, zaś prawdziwą siłą napędową przedsiębiorstw jest dziś cyfryzacja napędzana przez chmurę.

Niemal co trzecia firma w Polsce już dzisiaj prowadzi projekty związane z cyfrową transformacją.
Czy cyfrowa transformacja może odmienić oblicze firm sektora przemysłowego, podnosząc bezpieczeństwo systemów i danych oraz zapewniając ciągłość działania biznesu?
Wyniki badań przeprowadzonych przez „Computerworld” na zlecenie Intel i Polcom pokazują, jak w rzeczywistości wygląda informatyczna codzienność i plany w sektorze przemysłowym.

Kto uczestniczył w badaniu do raportu branżowego Polcom?

Badanie zostało przeprowadzone w lutym 2021 roku na grupie średnich i dużych przedsiębiorstw, z których 43% zatrudniało między 51-500 pracowników, zaś pozostałe 57% powyżej tej liczby. 31% wszystkich ankietowanych wywodziło się z firm zatrudniających powyżej 2000 osób.

Czyje wypowiedzi znalazły się w raporcie?

W raporcie branżowym Polcom możemy przeczytać komentarze m.in. takich osób, jak Marcin Gwóźdź, prezes zarządu Polcom, Piotr Słanek, członek zarządu Protech, Jarosław Grzona, kierownik działu IT KFA Armatura czy Mateusz Tykierko, wiceprezes Polskiego Związku Ośrodków Przetwarzania Danych oraz Polskiej Chmury.

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z materiałem.

Pobierz materiał i dowiedz się więcej
Wróć do newsów