Aplikacje biznesowe chmura — co to jest Cloud Computing? background

IaaS Cloud

Polcom IaaS

Chmura na miarę potrzeb IT i biznesu

W ramach usługi Infrastructure as a Service udostępniamy pełną infrastrukturę informatyczną, z której możesz korzystać według aktualnych potrzeb Twojego biznesu.

 

Zobacz prezentację video

Jeśli szukasz usług, które

Zwiększą niezawodność i ciągłość działania icon
Zwiększą niezawodność i ciągłość działania
Wspomogą transformację cyfrową biznesu icon
Wspomogą transformację cyfrową biznesu
Podniosą elastyczność IT i sprawią, że będzie dopasowane do aktualnych potrzeb biznesu icon
Podniosą elastyczność IT i sprawią, że będzie dopasowane do aktualnych potrzeb biznesu
Zapewnią pełne bezpieczeństwo IT icon
Zapewnią pełne bezpieczeństwo IT

To dobrze, że tu jesteś. Zobacz jak możemy Ci pomóc

W ramach Polcom IaaS udostępniamy

Serwery wirtualne Serwery wirtualne
Moc obliczeniową Moc obliczeniową
Systemy operacyjne Systemy operacyjne
Usługi sieciowe Usługi sieciowe
Pamięć masową Pamięć masową

Elastyczna chmura dla biznesu

Dzięki usłudze Infrastructure as a service (IaaS) w Polcom, system i aplikacje są zawsze gotowe do bardziej zintensyfikowanej pracy, np. w przypadku zwiększenia liczby użytkowników, zamykania roku czy pików sprzedażowych.

Już nigdy nie kupuj na zapas

Infrastruktura jako usługa pozwala na błyskawiczne skalowanie zasobów, dostosowując je do aktualnych potrzeb. Dzięki temu możliwa jest redukcja kosztów związanych z koniecznością utrzymania i rozbudowania infrastruktury informatycznej „na zapas”.

Środowiska produkcyjne i testowe w modelu IaaS

Zapewniamy kompletną infrastrukturę informatyczną w modelu usługowym dla Twoich systemów produkcyjnych oraz  platformę do tworzenia i testowania aplikacji. Korzystaj z niej swobodnie, według aktualnych potrzeb i z pełnym wsparciem naszych specjalistów w trybie 24/7/365.

Case study

Dowiedz się więcej alt 375 Nationale-Nederlanden przez 5 lat wspierane w zakresie business continuity

Nationale-Nederlanden to część Grupy NN, która działa w wielu krajach europejskich, jak również w Japonii. Grupie zaufało już ponad 15 mln klientów na całym świecie. Nationale-Nederlanden dystrybuuje swoje produkty przez…

Dowiedz się więcej alt 375 Skanska S.A. migruje do chmury Polcom opartej na niezawodnych procesorach Intel® Xeon®

Skanska S.A. należy do Grupy Skanska, której historia sięga 1887 roku. Grupa należy do największych firm budowlano-deweloperskich na świecie. Zatrudnia około 38 tys. osób w Europie i w Stanach Zjednoczonych,…

Dowiedz się więcej alt 375 Sfinks Polska S.A. w chmurze obliczeniowej Polcom

Sfinks Polska S.A to największa: restauracyjna firma z sektora casual dining w Polsce z  siedzibą w Piasecznie. Spółka zarządza sieciami Sphinx, Piwiarnia Warki, Chłopskie Jadło, WOOK, pubem Bolek oraz Fabryką…

Czytaj więcej

Infrastructure as a Service. Rozwiązanie dla elastycznych

Infrastruktura jako usługa IaaS to przede wszystkim swoboda podczas użytkowania udostępnionych zasobów informatycznych. Dzięki wielowątkowości możliwe jest efektywne wykorzystywanie platformy sprzętowej. W praktyce oznacza to, że w danym momencie z jednej maszyny wirtualnej może korzystać wielu użytkowników.

Proste warunki, jasne korzyści z infrastruktury jako usługi IaaS

Do głównych zalet IaaS należą:
– Oszczędność czasu i środków finansowych na uruchomienie infrastruktury IT
– Elastyczne parametry usługi
– Zapewnienie ciągłości działania biznesu
– Przewidywalne koszty inwestycyjne i operacyjne
– Skrócenie czasu wdrożenia infrastruktury informatycznej
– Wysoki poziom bezpieczeństwa zapewniany umowami i certyfikatami
– Pewność świadczenia usług
– Jasno ustalone parametry i warunki zawarte w SLA
– Zwiększone bezpieczeństwo danych, dzięki możliwości wykonywania kopii zapasowych według ustalonego scenariusza

Zaufali nam

Carrefour
Carrefour Referencje
BNP Paribas Bank Polska S.A.
BNP Paribas Bank Polska S.A. Referencje
Boryszew S.A.
Boryszew S.A. Referencje
Nationale-Nederlanden
Nationale-Nederlanden Case study Referencje

Najczęściej zadawane pytania o usługę Polcom IaaS

IaaS to model udostępniania mocy obliczeniowej w postaci wirtualnych serwerów na potrzeby uruchomienia dowolnej aplikacji bądź systemu.

Firmy, które cenią sobie elastyczność, wysoką dostępność oraz nieograniczone zasoby sprzętowe do jak najlepszego funkcjonowania wykorzystywanych w firmie aplikacji oraz systemów.

Elastycznością oraz prostotą wykorzystania. IaaS jest w pełni skalowalny, a maszyny wirtualne kreowane są w sposób szybki i intuicyjny dla użytkownika.

Znaczną większość systemów można bez problemu uruchomić w chmurze obliczeniowej. Ewentualne możliwości każdorazowo weryfikujemy z producentem oprogramowania.

Nieskończone zasoby mocy obliczeniowej oraz możliwość skupienia się na core biznesu danej firmy.

Potrzebujesz dedykowanego rozwiązania?

Nie znalazłeś tego, czego szukasz?
Napisz do nas i opowiedz nam więcej o Twoim projekcie.
Postaramy się pomóc.


Wyślij zapytanie

Prowadzenie biznesu charakteryzującego się sporą zmiennością oraz o rozproszonej strukturze jest sporym wyzwaniem. W Carrefour szukaliśmy rozwiązania, pozwalającego na zwiększenie elastyczności IT, bez konieczności planowania inwestycji w infrastrukturę. Takiego, które z jednej strony pozwoli nam na odpowiednie przygotowanie wszystkich systemów na tzw. piki zakupowe np. w okresie świątecznym, ale z drugiej umożliwi lepszą kontrolę kosztów, w szczególności inwestycyjnych.

Postawiliśmy na nowoczesne technologie związane z cloud computingiem oraz na współpracę ze sprawdzonym, polskim dostawcą usług chmurowych, firmą Polcom, która udostępnia wydajne środowisko informatyczne ze swoich dwóch, niezależnych ośrodków przetwarzania danych. Wierzymy, że przyczyni się to do wzmocnienia naszej pozycji jako jednego z liderów przemian technologicznych.

Michał Malanowski Dyrektor działu IT w Carrefour Polska

Stale powiększająca się skala świadczonych usług oraz liczba klientów DSI Underground, skłoniły nas do szukania dostawcy rozwiązań IT, któremu moglibyśmy zaufać. Polcom oferuje elastyczne konfiguracje, solidną infrastrukturę i wysoki poziom usług dzięki prawie stuprocentowej gwarancji SLA, którą możemy dowolnie skalować w zależności od potrzeb naszej firmy.

Mateusz Borkowski DSI Underground, Head of Global IT and Digital Strategy

Przed podjęciem decyzji na migrację kluczowego dla nas systemu na środowisko cloudowe przeprowadziliśmy szczegółową analizę wielu dostępnych na rynku modeli i rozwiązań. Ponieważ kluczowym elementem była dla nas optymalizacja kosztów inwestycyjnych oraz zapewnienie ciągłości działania systemów utrzymujących produkcję w naszych fabrykach zdecydowaliśmy się na cloud computing w Polcom Data Center. Polcom zapewnia nam najwyższy poziom bezpieczeństwa usług oraz projektowe podejście na każdym etapie.

Lech Barszczewski Dyrektor IT

Grupa Nowy Styl pragnie korzystać z przekrojowych usług wspierających rozwój biznesowy. Jesteśmy zadowolonym użytkownikiem rozwiązań oferowanych przez firmę Polcom. Właściwie dobrane komponenty oraz parametry środowiska informatycznego, które dostosowują się do aktualnych zapotrzebowań naszego przedsiębiorstwa, umożliwiają nam wykorzystywanie dedykowanych rozwiązań z powodzeniem. Otrzymaliśmy odpowiednią jakość z miarodajnymi oszczędnościami.

Piotr Ziemiański Szef Infrastruktury IT w Grupie Nowy Styl

Migracja środowiska informatycznego do zewnętrznej serwerowni pozwoli nam na optymalizację zarządzania infrastrukturą IT.  Z uwagi na strategię spółki skupiającą się w dużej mierze na ciągłym optymalizowaniu kosztów oraz podnoszeniu stabilności biznesowej zdecydowaliśmy się na migrację kluczowych dla nas systemów IT do data center. Oznacza to dla nas przede wszystkim to, że nie będziemy musieli ponosić ryzyka inwestycyjnego związanego z rozbudową infrastruktury IT oraz że infrastruktura IT będzie mogła być dynamicznie dostosowywana do naszych zmieniających się potrzeb. Takie podejście oznacza więc dla nas realne oszczędności oraz dodatkowe wsparcie specjalistów Polcom w trybie 24/7/365/.

Tomasz Pierzchała Dyrektor biura informatyki Polimex Mostostal