background
Case studies

Skanska S.A. migruje do chmury Polcom opartej na niezawodnych procesorach Intel

Branża:Budowlano-deweloperska
Kluczowa usługa:Cloud infrastructure

Skanska S.A. migruje do Polcom

Skanska S.A. należy do Grupy Skanska, której historia sięga 1887 roku. Grupa należy do największych firm budowlano-deweloperskich na świecie. Zatrudnia około 38 tys. osób w Europie i w Stanach Zjednoczonych, osiągając w 2018 roku przychody na poziomie 170 miliardów SEK.

Wyzwanie

Błyskawiczny rozwój technologii całkowicie przedefiniował model działalności firm działających w sektorze budowlanym.

Dziś konkurencyjność przedsiębiorstw uzależniona jest od ich szybkości, elastyczności, ciągłej dostępności systemów oraz płynnej i niezawodnej komunikacji. Tym tropem podąża także Skanska, która systematycznie wprowadza nowe rozwiązanie w obszarze IT i bezpieczeństwa danych.

Przy wyborze usługodawcy rozwiązań chmurowych, Skanska kierowała się przede wszystkim łatwą skalowalnością zasobów oraz brakiem konieczności zakupu i serwisowania dodatkowego sprzętu, co w przyszłości pozwala na efektywną optymalizację nakładów inwestycyjnych.

Ważna była również zmiana modelu zarządzania zasobami i usługami na taki, który bardziej odpowiada współczesnym realiom biznesowym.

Rozwiązanie

Skanska S.A. jeszcze bardziej wzmocniła bezpieczeństwo danych i jednocześnie zmniejszyła wydatki w obszarze IT.

W tym celu przeniosła swoje zasoby informatyczne do chmury obliczeniowej oraz data center, należących do Polcom. To element szerszej strategii Skanska S.A. skoncentrowanej na dostarczaniu coraz bardziej efektywnych rozwiązań dla biznesu oraz usług precyzyjnie dopasowanych do potrzeb pracowników.

Chmura Polcom zapewnia prawie 100 proc. dostępność środowisk IT oraz spełnia międzynarodowe normy bezpieczeństwa i jakości takie jak ISO 27001, ISO 9001 oraz ISO 27017.

Architektura chmury działa w oparciu o dwa należące do Polcom ośrodki przetwarzania danych, połączone ze sobą światłowodem. Takie rozwiązanie zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa IT.

Efekty

Optymalizacja kosztów

Skanska zmniejszyła wydatki w obszarze IT.

Skalowalność

Skanska może sprawniej odpowiadać na zmieniające się potrzeby biznesu i pracowników firmy

Bezpieczeństwo danych

Chmura Polcom zapewnia prawie 100 proc. dostępność środowisk IT oraz spełnia międzynarodowe normy bezpieczeństwa i jakości takie jak ISO 27001, ISO 9001 oraz ISO 27017.

Niezawodność

Chmura Polcom oparta jest na niezawodnych i najbardziej wydajnych procesorach Intel® Xeon®.

company

Zdecydowaliśmy się przenieść nasze zasoby do chmury, by móc w pełni koncentrować się na kluczowych elementach z punktu widzenia biznesowego, czyli na dostarczanych usługach, a nie na utrzymaniu infrastruktury. Dzięki temu możemy sprawniej odpowiadać na zmieniające się potrzeby biznesu i pracowników firmy. Przyszłość zasobów informatycznych Skanska jest w chmurze, a migracja infrastruktury i zmiana sposobu jej zarządzania oraz utrzymania to początek ewolucji.

W obszarze IT, tak samo jak na każdej budowie, kluczowym kryterium jest dla nas bezpieczeństwo. I właśnie ten element, obok dużej elastyczności i nowoczesnej infrastruktury, decydował o wyborze partnera odpowiedzialnego za przeniesienie zasobów Skanska do chmury. Wszystkie te oczekiwania spełniła polska firma Polcom, która oprócz najwyższych standardów bezpieczeństwa zaoferowała nam innowacyjny i bardzo przyjazny dla użytkownika model zarządzania zasobami.

 

Dyrektor Działu IT w Skanska S.A.
company

W ostatnich latach obserwujemy rosnące zainteresowanie usługami w chmurze wśród firm z branży przemysłowej i budowlanej.

W dobie cyfryzacji polskie i międzynarodowe organizacje coraz częściej wybierają model cloudowy, ponieważ daje im on większą elastyczność biznesową oraz przesuwa punkt ciężkości finansowania projektów informatycznych w stronę OPEX-u. Cieszymy się, że od teraz, z takich rozwiązań będzie korzystać także Skanska, jeden z liderów branży budowlanej i deweloperskiej w Polsce i w Europie.

Agnieszka Dymek Key Account Manager w Polcom

Dowiedz się więcej na temat Data Center Polcom