Bezpieczeństwo IT background

Bezpieczeństwo IT

Bezpieczeństwo systemów IT

Dołącz do grona klientów, którzy obdarzyli nas zaufaniem

Bezpieczeństwo IT to zaufanie do ludzi i procedur, ale również do urządzeń i funkcjonalności. Budujemy usługi związane z bezpieczeństwem na wszystkich poziomach współpracy oraz posiadamy efektywny system zarządzania uprawnieniami.

Case study

Zobacz, jak SoftNet i Polcom wspólnie dbają o bezpieczeństwo w branży finansowej

ZOBACZ CASE STUDY

Bezpieczeństwo danych informatycznych

Największą wartością przedsiębiorstw są dane. Obecnie firmy coraz częściej stają się ofiarami cyberataków, a brak właściwego zabezpieczenia danych może spowodować ich utratę, a w konsekwencji trudne do oszacowania straty – zarówno finansowe, jak i wizerunkowe.

Dzięki wykorzystaniu własnego potencjału inżynieryjnego i doradczego, jesteśmy w stanie oferować kompleksowe rozwiązania i przejmować kompetencje w zakresie cyberbezpieczeństwa.

Zagrożenia w świecie IT

Analizy rynkowe jednoznacznie pokazują, że obecnie jednym z największych wyzwań biznesu jest zapewnienie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa informatycznego przed różnego rodzaju atakami w sieci.

Przede wszystkim bezpieczeństwo IT

Właściwe działania i odpowiednia ochrona przed atakami w sieci są niezbędne do właściwego funkcjonowania przedsiębiorstwa. Spełnianie narzuconych norm czy wykorzystywanie narzędzi dedykowanych do przeciwdziałania cyberprzestępców wspomaga te działania. W Polcom nieustannie dążymy do tego, by oferowane przez nas usługi były zgodne z międzynarodowymi standardami.

To właśnie dzięki temu możemy gwarantować naszym klientom najwyższą jakość świadczonych usług połączoną z należytym poziomem bezpieczeństwa danych informatycznych i systemów IT.

Bezpieczeństwo informatyczne z Polcom Data Center

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i odpowiedniej wiedzy skuteczne zarządzamy jakością zabezpieczeń systemów, informacji i aktywów naszych klientów.

Ochrona na czas

Szybki czas reakcji na incydenty w zakresie bezpieczeństwa danych jest podstawowym elementem w przypadku ataku cybernetycznego. Specjaliści Polcom dostępni 24/7/365 skutecznie wspomagają firmy przed zagrożeniami związanymi z atakami w sieci.

Korzyści

Bezpieczeństwo na najwyższym poziomie icon

Bezpieczeństwo na najwyższym poziomie

Zapewniamy międzynarodowe standardy bezpieczeństwa oraz jakości, potwierdzone licznymi certyfikatami.
Jakość i certyfikaty icon

Jakość i certyfikaty

Polcom posiada liczne, międzynarodowe certyfikaty, w tym ISO 9001, ISO 27001, ISO 27017.
Optymalizacja kosztów icon

Optymalizacja kosztów

Optymalizacja kosztów utrzymania bezpieczeństwa IT, m.in. środki bezpieczeństwa są wdrażane tam, gdzie jest to uzasadnione biznesowo.
Gwarancja ciągłości icon

Gwarancja ciągłości

Zapewniamy ciągłość dostarczanych usług - nawet w przypadku niezaplanowanych zdarzeń.
Usługi Polcom a bezpieczeństwo danych
Poznaj nasze ośrodki data center

Zaufali nam

Istnieją konkretne kryteria, które muszą zostać spełnione przez banki w zakresie usług informatycznych. Zwykle inwestycje banku w obszarze IT , spełniające wymagania regulatorów rynku to spore wyzwanie. Z kolei profesjonalne ośrodki przetwarzania danych specjalizujące się w dostarczaniu najwyższej jakości usługi IT  spełniają odpowiednie normy i posiadają certyfikaty potwierdzające ich wysoką jakość, w tym są na bieżąco poddawane licznym audytom bezpieczeństwa. Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się na zewnętrznego usługodawcę. Polcom gwarantuje nam spełnienie zarówno norm krajowych, międzynarodowych, jak i warunków technicznych. Spełnia także kluczowe wymagania podyktowane przez regulacje unikalne dla sektora bankowego. To wszystko sprawia, że w naszej opinii był to najlepszy z możliwych wyborów.

Dariusz Majka Project Manager w Obszarze IT

Potrzebujesz dedykowanego rozwiązania?

Nie znalazłeś tego, czego szukasz?
Napisz do nas i opowiedz nam więcej o Twoim projekcie.
Postaramy się pomóc.


Wyślij zapytanie

Często zadawane pytania

Istnieje wiele rodzajów ataków hakerskich. Do najpopularniejszych zaliczyć można: DoS/DDoS, phishing oraz ransomware.

Tak, inwestycja w odpowiednie zabezpieczenia IT może zapobiec atakom hakerskim, których konsekwencjami są trudne do oszacowania straty finansowe oraz wizerunkowe.

Polcom wykorzystuje najnowocześniejsze typy zabezpieczeń, które gwarantują dostępność usług oraz najwyższy poziom bezpieczeństwa. Dodatkowo doświadczeni inżynierowie całodobowo wspierają klientów na każdym etapie projektu.

Klient może zdecydować, z których zabezpieczeń chce skorzystać w przypadku wykorzystywania mocy obliczeniowej Polcom. Dobór zabezpieczeń security zależny jest od specyfiki działalności danej firmy.

Warto zacząć od audytu bezpieczeństwa, ponieważ to pierwszy krok w kierunku bezpieczeństwa w sieci. Zespół Polcom na zlecenie klienta przygotowuje stosowne rekomendacje wymagane do wdrożenia.