background
Case studies

SoftNet i Polcom wspólnie zapewniają zgodność z regulacjami

Branża:IT, dostarczanie oprogramowania dla sektora bankowego

SoftNet jest Spółką specjalizującą się w oprogramowaniu, technologii oraz usługach dla sektora finansowego, a w szczególności dla bankowości. W swojej ofercie posiada kompleksową obsługę oraz wsparcie dla produktów bankowych związanych z usługami kredytowymi, depozytowymi, rozliczeniami, usługami IT oraz szeroko rozumianą bankowością elektroniczną.

Wyzwanie

Dla dostawcy systemów bankowych, podobnie jak dla instytucji finansowych, istnieją konkretne wymagania, które muszą zostać spełnione, aby udostępniane aplikacje mogły zostać dopuszczone do użytku.

Kluczowym aspektem jest obszar bezpieczeństwa danych, w tym danych osobowych klientów oraz gwarancja odtworzenia danych, na wypadek ich utraty. Równie istotna jest konieczność ciągłego zapewnienia dostępności systemów i aplikacji – również w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń, np. katastrofy naturalnej lub ataku hakerskiego.

SoftNet dostarcza swoje systemy do ponad 140 Banków Spółdzielczych, dlatego zobowiązany jest do zapewnienia zgodności ze wszystkimi normami i wytycznymi regulatorów, takich jak np. KNF. Ten obszar podlega częstym kontrolom, a Spółka nieustannie musi dbać o dostosowywanie się do zmieniającego prawa i regulacji.

Właśnie dlatego SoftNet zdecydowała się na podjęcie współpracy z Polcom, jednym z najnowocześniejszych data center w Polsce, specjalizującym się w świadczeniu usług zgodnych z compliancem.

Rozwiązanie

Coraz więcej instytucji, niezależnie od branży, decyduje się na korzystanie z rozwiązań oferowanych przez wyspecjalizowane ośrodki przetwarzania danych.

Głównym powodem jest zapewnianie przez tego typu dostawców międzynarodowych standardów bezpieczeństwa i jakości. Firmy takie jak SoftNet podlegają ciągłym kontrolom i muszą spełniać szereg warunków – po to, by ich systemy mogły być udostępniane w bankach.

Współpraca z data center ułatwia dostosowanie się do tych wymagań. Polcom przeszedł certyfikację w zakresie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa przetwarzania danych osobowych posiadaczy kart płatniczych – PCI DSS. Dodatkowo posiada międzynarodowe certyfikaty, w tym ISO 27001, ISO 27017, spełnia także unijne dyrektywy PSD2 oraz wymagania związane z RODO.

Dzięki temu spółka SoftNet może zapewnić swoim klientom najwyższy poziom bezpieczeństwa danych i aplikacji, bez konieczności wykonywania dodatkowych specjalizacji z tego obszaru. Wraz z Polcom, firma tworzy dla sektora bankowego rozwiązania, które pomagają instytucjom spełniać wytyczne regulatorów finansowych, w  tym KNF oraz chronią przed cyberprzestępczością.

Efekty

Optymalizacja kosztowa

Dzięki decyzji o współpracy z data center, firma zoptymalizowała koszty działalności.

Elastyczność i ciągłość działania

Szybkie dostosowywanie się do dynamicznie zmieniających się regulacji oraz zapewnienie nieprzerwanej dostępności do systemów.

Zapewnienie bezpieczeństwa danych i jakości świadczonych usług

Polcom przeszedł certyfikację jakości potwierdzającą spełnianie standardów zarządzania bezpieczeństwem informacji – ISO 27001, 27017 oraz 9001.

Stały rozwój oferowanych rozwiązań

Współpraca z Polcom pozwoliła firmie skupić się na rozbudowie
i ulepszaniu  swoich produktów.

company

Nasza współpraca z Polcom trwa już od kilku lat i ta działalność procentuje. Przechodzimy pozytywnie liczne kontrole audytorów i innych instytucji, którym podlegamy. Zapewniamy klientom ciągły dostęp do systemów i aplikacji,  gwarantujemy bezpieczeństwo i cyberbezpieczeństwo na najwyższym poziomie. Nasze rozwiązania są spójne z prawem bankowym i wytycznymi KNF. Wraz z Polcom tworzymy lepsze, zaawansowane standardy dla sektora bankowego.

Andrzej Data Prezes Zarządu SoftNet
company

Szeroko pojęta branża finansowa, m.in. banki, firmy ubezpieczeniowe, ale także firmy z nią współpracujące, takie jak dostawcy systemów bankowych – zobowiązani są do bezwzględnego spełniania norm i wymogów narzucanych przez poszczególnych regulatorów prawa. W Polcom pomagamy naszym klientom utrzymywać usługi na jak najwyższym poziomie bezpieczeństwa oraz dostosowywać się do dynamicznie zmieniających się przepisów i regulacji. Od lat współpracujemy z firmą Softnet i cieszymy się, że to właśnie nas Spółka wybrała jako swoich partnerów w biznesie.

Mariusz Juranek Dyrektor Handlowy Polcom

Dowiedz się więcej na temat Data Center Polcom