Aplikacje biznesowe chmura — co to jest Cloud Computing? background
avatar
Autor
Judyta Słodowska

Bądź na bieżąco, albo zgiń

cyfryzacja a cloud computing

Wiele firm przygląda się nowym technologiom informatycznym i cyfrowym, szukając większej rentowności, optymalizacji kosztów oraz nowych sposobów dotarcia do klientów końcowych. Cechą charakterystyczną współczesnej rzeczywistości biznesowej są dynamiczne zmiany w zainteresowaniach zakupowych klientów, co wywiera z kolei presję na zmianę sposobu, w jaki firmy ustalają swoje strategie zarządzania i rozwoju produktów.

Świat cyfryzuje się w szybkim tempie

Nowoczesne przedsiębiorstwa muszą podjąć decyzję, w jaki sposób dostosować się do nowych wyzwań oraz jakie działania podjąć w celu poprawy wydajności, dotarcia do nowych rynków i optymalizacji łańcuchów dostaw. W większości przypadków oznacza to wykorzystanie nowych technologii oraz zmianę sposobu podejścia do danych cyfrowych w firmie. Świat cyfryzuje się w zaskakująco szybkim tempie, wniosek jest więc jeden. Chcąc utrzymać się na rynku, trzeba być na bieżąco ze zmianami i wdrażać je tak szybko, jak szybko wkraczamy w cyfrową rewolucję.

Możliwości cyfryzacji

Potencjał cyfryzacji jest ogromny. Dotyczy to wszystkich sektorów gospodarki. Efekt tej przemiany jest widoczny m.in. po rosnących wynikach finansowych firm, które są otwarte na innowacje technologiczne. Biorąc pod uwagę prognozy rynkowe, firmy powinny zacząć korzystać z możliwości oferowanych przez nowoczesne technologie cyfrowe, by uniknąć utraty wartości wobec konkurencyjnych podmiotów.

Jakie możliwości daje technologia cyfrowa?

Co ważne, technologia cyfrowa to nie tylko sposób na optymalizację istniejących operacji firmy. Cyfryzacja daje również możliwość wchodzenia w nowe sektory i pozwala na kreowanie lub poszerzanie innowacyjnych modeli biznesowych. Jak powinny zareagować na nowe wymagania klientów współczesne przedsiębiorstwa? Czy mogą wykorzystać tę zmianę do budowy nowych produktów oraz różnicowania swojego biznesu i dalszego rozwoju? Czy całość procesu musi być kosztowna oraz czy cyfryzacja wymaga dużych środków inwestycyjnych ze strony firm?

O tym wszystkim opowiemy w poniższym materiale! Przekonaj się, że cyfryzacja to szansa, nie zagrożenie dla biznesu.

Wróć do newsów