background

Migracja danych do chmury

Migracja do chmury

Prosta i bezpieczna migracja do chmury? Wiemy, jak Ci pomóc!

Nowoczesne firmy coraz częściej decydują się na krok w stronę cyfryzacji. Czy jesteś gotowy i szukasz partnera, który wesprze proces migracji danych do chmury Twojej firmy?

Wyzwanie

Budowanie przewag konkurencyjnych w biznesie coraz częściej wymaga dostępu do nowoczesnych technologii IT.

Jak szybko zyskać do nich dostęp, bez konieczności inwestycji w nowy sprzęt i oprogramowanie?

Zacznij działać!

Możesz zwiększyć skalowalność swojej infrastruktury IT i znacznie podnieść wydajność aplikacji, bez konieczności dodatkowej inwestycji w sprzęt.

Cloud computing zapewnia elastyczność biznesową, jednak przejście na model chmurowy wymaga doświadczenia oraz budowy przemyślanej strategii.

Wiemy, jak to zrobić!

 

Rozwiązanie

Szybka i bezpieczna migracja IT do chmury.

Migracja do chmury to przeniesienie środowisk informatycznych (maszyn fizycznych i wirtualnych, serwerów, systemów operacyjnych, baz danych itd.) do środowiska cloudowego w Polcom.

Dzięki usłudze migracji do chmury możliwe jest przetwarzanie  danych bez ograniczeń związanych z odległością geograficzną oraz optymalizacja środowiska informatycznego. Ponadto zapewniamy pełną asystę i opiekę w trakcie procesu migracji do chmury, z możliwością przejęcia odpowiedzialności za skutek procesu.

Potrzebujesz pomocy w zarządzaniu chmurą?

W Twoim zespole brakuje niektórych kompetencji w obszarze zarządzania infrastrukturą chmurową, a zatrudnienie dodatkowych osób nie wchodzi w grę?

Mamy na to gotowe rozwiązanie.

W ramach naszych usług realizujemy projekty od poziomu service desk, aż po zarządzanie rozbudowanymi środowiskami informatycznymi.

Poznaj nasze rozwiązania

Kompleksowa migracja IT

Umożliwiamy migrację zarówno do środowiska współdzielonego, jak i do dedykowanego, przygotowanego według konkretnego projektu.

Zarządzanie chmurą

Specjalizujemy się w zarządzaniu infrastrukturą serwerową oraz wdrażaniu i zarządzaniu chmurą zarówno prywatną, jak i hybrydową.

Platform as a Service
Cloud przygotowany na potrzeby biznesu

Pomagamy w szybkim uruchomieniu aplikacji ERP lub nowego systemu logistycznego w modelu chmurowym.

Profesjonalna migracja danych do chmury

Migracja do chmury w Polcom Data Center przebiega w bezpieczny sposób. Cały proces migracji do chmury obliczeniowej odbywa się w pełnej asyście wykwalifikowanych inżynierów Polcom. Dodatkowo klient ma możliwość przeniesienia odpowiedzialności za skutek procesu na data center oraz wypożyczenia na czas migracji serwerów, macierzy dyskowych oraz pozostałej infrastruktury.

30letnie doświadczenie w branży IT pozwoliło Polcom na zdobycie odpowiednich kompetencji w zakresie migracji środowisk informatycznych, nawet tych bardzo złożonych.

Grupa Nowy Styl pragnie korzystać z przekrojowych usług wspierających rozwój biznesowy. Jesteśmy zadowolonym użytkownikiem rozwiązań oferowanych przez firmę Polcom. Właściwie dobrane komponenty oraz parametry środowiska informatycznego, które dostosowują się do aktualnych zapotrzebowań naszego przedsiębiorstwa, umożliwiają nam wykorzystywanie dedykowanych rozwiązań z powodzeniem. Otrzymaliśmy odpowiednią jakość z miarodajnymi oszczędnościami.

Piotr Ziemiański Szef Infrastruktury IT w Grupie Nowy Styl

Stale powiększająca się skala świadczonych usług oraz liczba klientów DSI Underground, skłoniły nas do szukania dostawcy rozwiązań IT, któremu moglibyśmy zaufać. Polcom oferuje elastyczne konfiguracje, solidną infrastrukturę i wysoki poziom usług dzięki prawie stuprocentowej gwarancji SLA, którą możemy dowolnie skalować w zależności od potrzeb naszej firmy.

Mateusz Borkowski DSI Underground, Head of Global IT and Digital Strategy

Potrzebujesz dedykowanego rozwiązania?

Nie znalazłeś tego, czego szukasz?
Napisz do nas i opowiedz nam więcej o Twoim projekcie.
Postaramy się pomóc.


Wyślij zapytanie

Często zadawane pytania

Migracja do chmury polega na przeniesieniu zasobów firmy z serwerów fizycznych znajdujących się w jednym ośrodku przetwarzania danych na maszyny wirtualne zlokalizowane w innym data center. To najpopularniejszy scenariusz migracji środowisk IT.

Kiedy firma chce mieć możliwość skalowania zasobami mocy obliczeniowej w dowolny sposób oraz chce się skupić jedynie na kluczowych kwestiach związanych z prowadzonym biznesem.

Tak, jeżeli nad procesem czuwają doświadczeni i wykwalifikowani inżynierowie, który pracują na wydajnej i dobrze przygotowanej infrastrukturze infromatycznej, zlokalizowanej w profesjonalnym data center.

Do każdego projektu oraz wyceny podchodzimy indywidualnie, a rozwiązania oferowane przez Polcom zawsze doposowane są do bieżących potrzeb klienta. W celu wyceny zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub za pośrednictwem formularza/czatu.

Długość zależy zależności od rodzaju projektu oraz jego poziomu skomplikowania. Proste i niewymagające środowiska mogą zostać zmigrowane w kilka dni, podczas gdy rozbudowane środowiska infromatyczne o zróżnicowanej charakterystyce mogą być migrowane bezprzerwowo nawet kilka miesięcy.