Szyfrowanie danych background

Szyfrowanie danych

Usługa szyfrowania danych

Twoje dane w bezpiecznych rękach

Usługa szyfrowania danych sprawia, że nasi klienci mogą mieć pewność tego, że tylko oni mają wpływ na to, komu udostępniane są dane przechowywane w chmurze.

Poznaj nasze data center
Case Study

Dlaczego nasi klienci wybierają usługi związane z bezpieczeństwem w Polcom?

Zobacz case study

Kompleksowa ochrona

W trosce o najwyższy poziom bezpieczeństwa świadczonych usług, Polcom zapewnia usługę szyfrowania danych mającą na celu ochronę maszyn wirtualnych przed niepowołanym dostępem oraz próbą manipulacji.

Kontrola danych

Szyfrowanie danych w chmurze Polcom pozwala klientom na samodzielną administrację kluczami dostępu do maszyn wirtualnych, dzięki czemu mają oni pełną kontrolę nad swoim środowiskiem wirtualnym.

Uznaliśmy, że część danych, które mają charakter danych krytycznych dla organizacji, winno być chronionych w szczególny sposób – w nowoczesnym obiekcie spełniającym najwyższe standardy. Mają one wpływ na wszystkich Pracowników UMK. Migrowaliśmy do Polcom Data Center serwer poczty elektronicznej i serwer plików – korzysta z tego każdy w UMK. Są to usługi o tyle krytyczne, że bez nich nie sposób wyobrazić sobie funkcjonowania UMK na co dzień. Efektem jest większa dostępność do danych, czyli poprawa ich bezpieczeństwa.

Grzegorz Żych Dyrektor Wydziału Informatyki UMK

Kierując się wyborem odpowiedniego rozwiązania, zależało nam na zapewnieniu naszym pacjentom bezpieczeństwa na najwyższym możliwym poziomie. Polcom okazał się zaufanym partnerem, który nie tylko realizuje warunki zawarte w umowie, ale stara się również wychodzić naprzeciw naszym bieżącym potrzebom.

Głównym celem naszej działalności jest stworzenie innowacyjnych rozwiązań medycznych, a współpraca z Polcom ułatwia nam realizację tych założeń.

Joanna Szyman Prezes Zarządu Grupy Neo Hospital

Korzyści

z wdrożenia usług szyfrowania danych

Bezpieczeństwo zaszyfrowanych danych icon

Bezpieczeństwo zaszyfrowanych danych

Dane przedsiębiorstwa przechowywane na serwerach wirtualnych są dostępne tylko dla wskazanych osób.
Ciągłość działania icon

Ciągłość działania

Globalny charakter usług Polcom oraz rozproszona infrastruktura chmury obliczeniowej pozwalają nam na zapewnienie najwyższego poziomu ciągłości działania Twojego biznesu.
Bezpieczna platforma online icon

Bezpieczna platforma online

Dostęp do maszyn wirtualnych za pośrednictwem bezpiecznej platformy webowej. Platforma pozwala na tworzenie nowych maszyn wirtualnych, a także administrację dostępnym środowiskiem.
Prosta obsługa icon

Prosta obsługa

Nowe maszyny wirtualne uruchamiane są samodzielnie przez osoby o odpowiednim poziomie uprawnień po stronie klienta. W momencie tworzenia nowej maszyny, klient  podejmuje decyzję czy maszyna ma być zaszyfrowana czy nie.
Nasze usługi budujemy
w oparciu o własne data
center
Poznaj nasze ośrodki

Nowoczesne ośrodki data center

Usługi szyfrowania w chmurze świadczone są w oparciu o dwa najnowocześniejsze w Polsce ośrodki przetwarzania danych połączone ze sobą światłowodem. Dzięki temu zapewniamy najwyższą jakość świadczonych usług i poziom bezpieczeństwa, a także gwarantujemy ciągłość działania systemów i aplikacji.

Szyfrowanie danych na serwerze

Dostęp do danych przechowywanych w chmurze mają jedynie osoby upoważnione, co eliminuje ryzyko nieuprawnionego dostępu. Stanowi to swoistą zaporę chroniącą maszyny wirtualne przed wyciekiem danych osobowych i firmowych danego przedsiębiorstwa.

Łatwy i sprawny proces szyfrowania w chmurze

Nowe maszyny wirtualne uruchamiane są samodzielnie przez osoby o odpowiednim poziomie uprawnień, według uzgodnionego wcześniej wzoru. W momencie tworzenia nowej maszyny, klient może precyzyjnie wskazać maszyny, które powinny zostać objęte procesem szyfrowania.

Szyfrowana chmura gwarancją bezpieczeństwa

Usługa wymusza szereg zabezpieczeń zapewniających całkowite odseparowanie. Oznacza to, że jedynie administratorzy oraz użytkownicy maszyny wirtualnej mają dostęp do zabezpieczonej maszyny i danych na nich przetwarzanych.

Zaufali nam

DXC Technology
DXC Technology Referencje
FTF Columbus
Fertinger Automotive Polska
Fertinger Automotive Polska Referencje
Glen sp. z o.o.
Glen sp. z o.o. Referencje
Hako

Potrzebujesz dedykowanego rozwiązania?

Nie znalazłeś tego, czego szukasz?
Napisz do nas i opowiedz nam więcej o Twoim projekcie.
Postaramy się pomóc.


Wyślij zapytanie

Często zadawane pytania

Szyfrowanie danych to sposób zabezpieczenia danych polegający na przekształceniu zwykłego tekstu na kod przypominający zbiór losowo ułożonych w ciągu liter. Dzięki temu dane mogą być dostępne wyłącznie dla upoważnionych odbiorców.

Tak, szyfrowanie jest w pełni bezpieczne i zmniejsza ryzyko, że dane firmowe trafią w ręce niepowołanych osób.
Każde dane mogą zostać zaszyfrowane, bez względu na ich typ.
Szyfrowanie danych dedykowane jest wszystkim, którzy chcą mieć pewność, że ich dane nie zostaną wykorzystane przez osoby nieupoważnione.
Zaszyfrowane dane nie są wartościowe dla cyberprzestępców i nie mogą być przez nich wykorzystane.