Optymalizacja kosztów IT background

Rozwiązania

Optymalizacja kosztów

Zmniejsz wydatki na IT nawet o 40%

Aby zwiększyć konkurencyjność rynkową, firmy muszą podążać za trendami technologicznymi. Jak uniknąć generowania niepotrzebnych wydatków? Sprawdź, jak wygląda optymalizacja kosztów!

Wyzwanie

Aby zwiększyć konkurencyjność rynkową, współczesne przedsiębiorstwa nieustannie muszą zabiegać o klientów i podążać za trendami, które generują dodatkowe koszty.

Dostosowanie infrastruktury IT do dynamicznie zmieniających się potrzeb rynku, jej odpowiednia skalowalność na wypadek sezonowości sprzedaży, zapewnienie ciągłości działania systemów, odpowiedni poziom bezpieczeństwa oraz szereg wymogów prawnych do spełnienia generuje dodatkowe, często bardzo wysokie koszty.

To tylko niektóre elementy, o które współczesny przedsiębiorca musi zadbać, jeśli chce utrzymać się na rynku. W jaki sposób firma może poradzić sobie z szeregiem wyzwań, przy jednoczesnej optymalizacji kosztów?

Zacznij działać!

Koszty zakupu infrastruktury informatycznej  oraz jej utrzymania są podstawowym elementem kosztów inwestycyjnych w obszarze IT.

Nie zawsze jednak jej zakup jest najlepszym rozwiązaniem. Polcom oferuje alternatywne modele pozyskania informatyki, które stwarzają możliwość optymalizacji kosztów w firmie.

 

Rozwiązanie

Optymalizuj koszty dzięki usługom Polcom

Od niemal 30 lat Polcom specjalizuje się w dostarczaniu kompleksowych rozwiązań informatycznych, z których korzystają firmy w Polsce i za granicą.

Korzystanie z profesjonalnych usług data center nie tylko pozwala zachować ciągłość działania Twojego biznesu i zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa, ale również daje możliwość dostosowania infrastruktury IT do panujących na rynku trendów.

Poznaj nasze rozwiązania na optymalizację kosztów firmy

Platform as a Service
Cloud computing

Cloud Computing to usługa udostępniania mocy obliczeniowej i przestrzeni składowania danych na żądanie, według aktualnych potrzeb klientów. Ze względu na brak konieczności budowy i utrzymywania własnej serwerowni, pozwala na znaczną optymalizację kosztów firmy w obszarze infrastruktury IT.

Kolokacja IT

Przeniesienie infrastruktury IT do zewnętrznego data center umożliwia redukowanie kosztów m.in. w zakresie utrzymywania dedykowanych specjalistów od monitorowania, zarządzania i optymalizacji sprzętu. Polcom udostępnia usługę kolokacji w modelu usługowym.

Managed Cloud Services

Managed Cloud Services to zarządzanie infrastrukturą informatyczną oraz wdrażanie i nadzorowanie rozwiązań chmurowych. Usługa obejmuje zarówno projekty na poziomie service desk, aż po zarządzanie rozbudowanymi środowiskami informatycznymi, co w znacznym stopniu ogranicza koszty inwestycyjne.

Disaster Recovery

Disaster Recovery to rozwiązanie, dzięki któremu masz gwarancję, że Twoja firma zachowa ciągłość działania nawet w przypadku niezaplanowanych zdarzeń, w tym katastrofy.

SOC as a Service

Usługa SOC daje możliwość monitorowania incydentów bezpieczeństwa oraz reagowania na wszelkiego rodzaju anomalie. Ponadto pomaga w spełnieniu regulacji prawnych i standardów bezpieczeństwa, w tym KNF, RODO czy ustawy o cyberbezpieczeństwie.

Zaufali nam

Creativ Factory
VeloBank
VeloBank Referencje
Grupa Polimex Mostostal
Grupa Polimex Mostostal Referencje

Potrzebujesz dedykowanego rozwiązania?

Nie znalazłeś tego, czego szukasz?
Napisz do nas i opowiedz nam więcej o Twoim projekcie.
Postaramy się pomóc.


Wyślij zapytanie