background

Usługa

Private Cloud

Polski nr 1 w chmurze prywatnej

Prywatna Chmura to wydajne i skalowalne środowisko IT dopasowane do potrzeb klienta. Zasoby udostępniane i wykorzystywane są przez jedną organizację, co daje gwarancję jeszcze wyższego poziomu bezpieczeństwa danych.

Doświadczenie zdobywane latami

Polcom od niemal 30 lat działa na rynku polskim i zagranicznym, a od ponad 10 lat świadczy usługi w zakresie cloud computingu.

Jako operator private cloud tworzy bezpieczne i dopasowane do potrzeb klienta środowisko IT w oparciu o dwa własne ośrodki przetwarzania danych zlokalizowane na południu Polski, w bezpiecznych strefach. Dzięki wieloletniej praktyce oraz nieustannemu rozwojowi zbudowaliśmy szereg kompetencji docenianych przez naszych klientów.

Lider wśród dostawców chmury prywatnej dla biznesu w Polsce

W zestawieniu Computerworld z 2020 roku Polcom został sklasyfikowany jako lider wśród dostawców chmury w Polsce i jako jedna z trzech polskich firm w pierwszej dziesiątce.

Poznaj główne korzyści

Polska chmura - ośrodki data center zlokalizowane w Polsce Polska chmura - ośrodki data center zlokalizowane w Polsce
Dwa własne ośrodki data center połączone światłowodem Dwa własne ośrodki data center połączone światłowodem
10 lat doświadczenia w usługach cloud computingu 10 lat doświadczenia w usługach cloud computingu
Jakość i bezpieczeństwo: ISO 27001, ISO 9001, ISO 27017 Jakość i bezpieczeństwo: ISO 27001, ISO 9001, ISO 27017

Prowadzenie biznesu charakteryzującego się sporą zmiennością oraz o rozproszonej strukturze jest sporym wyzwaniem. W Carrefour szukaliśmy rozwiązania, pozwalającego na zwiększenie elastyczności IT, bez konieczności planowania inwestycji w infrastrukturę. Takiego, które z jednej strony pozwoli nam na odpowiednie przygotowanie wszystkich systemów na tzw. piki zakupowe np. w okresie świątecznym, ale z drugiej umożliwi lepszą kontrolę kosztów, w szczególności inwestycyjnych.

Postawiliśmy na nowoczesne technologie związane z cloud computingiem oraz na współpracę ze sprawdzonym, polskim dostawcą usług chmurowych, firmą Polcom, która udostępnia wydajne środowisko informatyczne ze swoich dwóch, niezależnych ośrodków przetwarzania danych. Wierzymy, że przyczyni się to do wzmocnienia naszej pozycji jako jednego z liderów przemian technologicznych.

Michał Malanowski Dyrektor działu IT w Carrefour Polska

Prywatna chmura dla firm

W ramach chmury prywatnej dostarczamy rozwiązanie w dwóch modelach:

– Infrastructure as a Service, w ramach którego profesjonalny ośrodek data center udostępnia zasoby IT w wirtualnym środowisku. Polcom bierze odpowiedzialność za funkcjonowanie wszystkich zasobów fizycznych, zgodnie z wymaganiami klienta.

– Platform as a Service, który daje dostęp do kompletnego środowiska informatycznego obejmującego dowolne aplikacje.

Optymalizacja kosztów dzięki Private Cloud

Oferujemy prywatną chmurę dla biznesu w modelu usługowym, w oparciu o który klient płaci jedynie za wykorzystane zasoby. Oznacza to dla firmy nie tylko zmniejszenie nakładów finansowych, ale również większą elastyczność biznesową oraz ograniczenie ryzyka związanego z niedoszacowaniem projektów informatycznych.

Polcom posiada znak Polska Chmura

Polską Chmurę tworzą krajowi dostawcy usług chmurowych, posiadający ośrodki przetwarzania danych na terenie Polski. Oznacza to, że podlegają polskiemu prawodawstwu, a bezpieczeństwo potwierdzone jest polskimi i międzynarodowymi certyfikatami.

Zaufali nam

Carrefour
Carrefour Referencje
Grupa Maflow
Grupa Maflow Referencje
Grupa Polimex Mostostal
Grupa Polimex Mostostal Referencje

Case study

Dowiedz się więcej alt 375 NEO Hospital stawia na Polcom Cloud

NEO Hospital to grupa jednostek medycznych, w skład której wchodzą: krakowski Szpital na Klinach, Centrum Chirurgii Robotycznej oraz zespół gabinetów ambulatoryjnych. Głównym celem organizacji jest zapewnienie swoim pacjentom najwyższego standardu…

Dowiedz się więcej alt 375 PFRON korzysta z cloud computingu w Polcom

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) to fundusz celowy powołany w 1991 roku. Prowadzi szeroko zakrojoną działalność w zakresie finansowania rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnienia osób niepełnosprawnych. PFRON kreuje…

Dowiedz się więcej alt 375 VSoft – migracja do chmury obliczeniowej Polcom

VSoft to polska spółka specjalizująca się w projektowaniu i  wdrażaniu autorskiego oprogramowania. Jest również integratorem aplikacji, którego rozwiązania wspierają rozwój największych banków, instytucji finansowych i firm ubezpieczeniowych.

Potrzebujesz dedykowanego rozwiązania?

Nie znalazłeś tego, czego szukasz?
Napisz do nas i opowiedz nam więcej o Twoim projekcie.
Postaramy się pomóc.


Wyślij zapytanie

Często zadawane pytania

Chmura prywatna oparta jest o infrastrukturę dedykowaną jedynie na potrzeby danego klienta. Natomiast chmura publiczna oparta jest o zasoby współdzielone. Podstawowe różnice opisane są w niniejszym artykule: Co to jest chmura obliczeniowa?

Usługa chmury prywatnej jest dedykowana firmom, których systemy oraz aplikacje wymagają wysokiej dostępność i gwarancji bezpieczeństwa.
Do każdego projektu oraz wyceny podchodzimy indywidualnie, a rozwiązania oferowane przez Polcom zawsze dopasowane są do bieżących potrzeb klienta. W celu wyceny zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub za pośrednictwem formularza/czatu.
Nie, środowisko znajdujące się w chmurze prywatnej jest do dyspozycji wyłącznie jednego klienta.

Wszystkie dane przechowywane w Polcom znajdują się w ośrodkach data center zlokalizowanych na terenie Polski, w Skawinie lub/oraz Alwerni.