background
Usługa

Private Cloud

Polski nr 1 w chmurze prywatnej

Chmura prywatna to wydajne i skalowalne środowisko IT dopasowane do potrzeb klienta. Zasoby udostępniane i wykorzystywane są przez jedną organizację, co daje gwarancję jeszcze wyższego poziomu bezpieczeństwa danych.

Doświadczenie zdobywane latami

Polcom od niemal 30 lat działa na rynku polskim i zagranicznym, a od ponad 10 lat świadczy usługi w zakresie cloud computingu.

Jako operator chmury prywatnej tworzy bezpieczne i dopasowane do potrzeb klienta środowisko IT w oparciu o dwa własne ośrodki przetwarzania danych.

Lider wśród dostawców chmury prywatnej w Polsce

W zestawieniu Computerworld z 2020 roku Polcom został sklasyfikowany jako lider wśród dostawców chmury w Polsce i jako jedna z trzech polskich firm w pierwszej dziesiątce.

Poznaj główne korzyści

Polska chmura - ośrodki data center zlokalizowane w Polsce Polska chmura - ośrodki data center zlokalizowane w Polsce
Dwa własne ośrodki data center połączone światłowodem Dwa własne ośrodki data center połączone światłowodem
10 lat doświadczenia w usługach cloud computingu 10 lat doświadczenia w usługach cloud computingu
Jakość i bezpieczeństwo: ISO 27001, ISO 9001, ISO 27017 Jakość i bezpieczeństwo: ISO 27001, ISO 9001, ISO 27017

Prowadzenie biznesu charakteryzującego się sporą zmiennością oraz o rozproszonej strukturze jest sporym wyzwaniem. W Carrefour szukaliśmy rozwiązania, pozwalającego na zwiększenie elastyczności IT, bez konieczności planowania inwestycji w infrastrukturę. Takiego, które z jednej strony pozwoli nam na odpowiednie przygotowanie wszystkich systemów na tzw. piki zakupowe np. w okresie świątecznym, ale z drugiej umożliwi lepszą kontrolę kosztów, w szczególności inwestycyjnych.

Postawiliśmy na nowoczesne technologie związane z cloud computingiem oraz na współpracę ze sprawdzonym, polskim dostawcą usług chmurowych, firmą Polcom, która udostępnia wydajne środowisko informatyczne ze swoich dwóch, niezależnych ośrodków przetwarzania danych. Wierzymy, że przyczyni się to do wzmocnienia naszej pozycji jako jednego z liderów przemian technologicznych.

Michał Malanowski Dyrektor działu IT w Carrefour Polska

Zaufali nam

Carrefour
Carrefour Referencje
DSI Underground
DSI Underground Referencje
Grupa Maflow
Grupa Maflow Referencje
Grupa Polimex Mostostal
Grupa Polimex Mostostal Referencje

Case study

Dowiedz się więcej alt 375 NEO Hospital stawia na Polcom Cloud

NEO Hospital to grupa jednostek medycznych, w skład której wchodzą: krakowski Szpital na Klinach, Centrum Chirurgii Robotycznej oraz zespół gabinetów ambulatoryjnych. Głównym celem organizacji jest zapewnienie swoim pacjentom najwyższego standardu…

Dowiedz się więcej alt 375 PFRON korzysta z cloud computingu w Polcom

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) to fundusz celowy powołany w 1991 roku. Prowadzi szeroko zakrojoną działalność w zakresie finansowania rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnienia osób niepełnosprawnych. PFRON kreuje…

Dowiedz się więcej alt 375 VSoft – migracja do chmury obliczeniowej Polcom

VSoft to polska spółka specjalizująca się w projektowaniu i  wdrażaniu autorskiego oprogramowania. Jest również integratorem aplikacji, którego rozwiązania wspierają rozwój największych banków, instytucji finansowych i firm ubezpieczeniowych.

Potrzebujesz dedykowanego rozwiązania?

Nie znalazłeś tego, czego szukasz?
Napisz do nas i opowiedz nam więcej o Twoim projekcie.
Postaramy się pomóc.


Wyślij zapytanie