background
Case studies

KMC-Services: migracja do Polcom Cloud

Branża:Transport i logistyka, magazynowanie
Kluczowa usługa:Cloud infrastructure (IaaS)

KMC-Services to polski operator logistyczny świadczący kompleksową obsługę łańcucha dostaw. W ofercie firmy znajdują się usługi zlokalizowane w 6 obszarach: magazynowania, usług magazynowych Value Added Services, spedycji krajowej i międzynarodowej, doradztwa logistycznego, doradztwa i obsługi budowy magazynów BTS a od niedawna także obsługi  e-commerce.

Wyzwanie

Dynamiczny rozwój KMC-Services i poszerzanie zakresu świadczonych usług przyczynił się do wdrożenia kilku nowych aplikacji magazynowych, wpływających na funkcjonowanie i organizację pracy całego przedsiębiorstwa.

Pojawiła się konieczność stworzenia odpowiedniej infrastruktury IT z wydajną mocą obliczeniową. Koszty inwestycji niezbędne do rozbudowy i utrzymania serwerowni były wysokie, dlatego KMC-Services zdecydowało się na wykorzystanie infrastruktury w modelu cloudowym.

Rozwiązanie

Infrastruktura informatyczna w modelu cloud computing znacząco wpływa na optymalizację kosztów inwestycyjnych związanych z utrzymaniem własnej serwerowni.

Polcom udostępnił moc obliczeniową pozwalającą na kontrolę kosztów oraz zmianę punktu ciężkości finansowania inwestycji na infrastrukturę (zmiana CAPEX na OPEX). Dzięki temu KMC-Services ponosi wydatek za rzeczywisty pobór zasobów, a platforma informatyczna zapewnia spółce pełną skalowalność i elastyczność. Niezawodność środowiska IT daje gwarancję bezpieczeństwa i ciągłości działania wszystkich systemów administracyjnych, co często jest trudne do osiągnięcia z poziomu infrastruktury firmy.

Efekty

Optymalizacja kosztowa

Spółka zoptymalizowała koszty inwestycyjne związane z zakupem sprzętu i usługą serwisowania własnej serwerowni. KMC-Services ponosi koszty związane z faktycznym poborem i wykorzystaniem zasobów środowiska informatycznego, w zależności od aktualnych potrzeb.

Skalowalność i elastyczność mocy obliczeniowej

Dynamiczne zmiany, które cechują branżę logistyczną, wymuszają wdrożenie odpowiednich systemów informatycznych wraz
z wydajną infrastrukturą IT, zapewniającą ciągłość działania.

Zwiększenie poziomu bezpieczeństwa danych

Polcom posiada międzynarodowe certyfikaty jakości potwierdzające spełnianie standardów zarządzania bezpieczeństwem informacji – ISO 27001, 27017 oraz 9001.

company

W pełni funkcjonalna platforma informatyczna oferowana przez Polcom zapewniła nam pełną elastyczność biznesową, dostosowując się do naszych zmiennych w czasie potrzeb. Pozwoliło nam to zoptymalizować koszty, które musielibyśmy ponieść przy dalszej rozbudowie i utrzymaniu własnej serwerowni.

Mamy również pewność, że nasze dane są chronione w należyty sposób, a ciągłość działania systemów informatycznych zostanie zachowana. Oferowane wsparcie techniczne i stały kontakt z zespołem Polcomu, świadczą o najwyższej staranności i dbałości o każdy aspekt usługi.

Sławomir Wyskiel Specjalista ds. IT w KMC-Services

Dowiedz się więcej na temat Data Center Polcom