Aplikacje biznesowe chmura — co to jest Cloud Computing? background
Case studies

Protech wybiera Polcom Cloud

Branża:Przemysł i produkcja, automotive
Kluczowa usługa:Cloud infrastructure (PaaS)

Protech Sp. z o.o. jest polskim producentem, który od 25 lat działa w branży grzewczej i  automotive. Wieloletnie doświadczenie, szeroki wachlarz wysokojakościowych produktów i nieustanny rozwój został doceniony wśród polskich i europejskich klientów.

Wyzwanie

Przed migracją do chmury obliczeniowej, Protech stał przed wyzwaniem przeprowadzenia procesu informatyzacji w firmie.

Spółka przez kilkanaście lat posiadała własną serwerownię. Wymagała ona regularnego serwisowania oraz modernizacji. Zapewnianie bezpiecznych warunków dla infrastruktury IT, stawało się kolejnym angażującym obszarem, który nie stanowił trzonu działalności dla firmy produkcyjnej.

Rozwiązanie

Dokładna analiza finansowa wykazała, że alternatywny model pozyskania informatyki – czyli infrastruktura w modelu cloud computing

–  przyczyni się do znacznej optymalizacji kosztów IT w  przedsiębiorstwie oraz pozwoli kontrolować koszty inwestycyjne, związane z zakupem i modernizacją infrastruktury informatycznej w  firmie.

Właśnie dlatego spółka podjęła decyzję o migracji swoich zasobów do chmury obliczeniowej Polcom, co przyczyniło się do usprawnienia procesów organizacyjnych i zarządczych w firmie. Uruchomienie w pełni funkcjonalnej platformy informatycznej działającej w oparciu o chmurę obliczeniową, zapewniło spółce pełną skalowalność, elastyczność i integralność z innymi systemami.

 

Efekty

Optymalizacja kosztowa i elastyczność

Usługi cloudowe świadczone przez Polcom pozwoliły na optymalizację kosztów inwestycyjnych związanych z  zakupem sprzętu i usługą serwisowania.

Zachowanie ciągłości działania systemów informatycznych

Dostępność do wszelkich potrzebnych systemów eliminuje niebezpieczeństwo w postaci przestojów produkcyjnych.

Wzrost bezpieczeństwa danych

Opieka powdrożeniowa

Zespół Polcom w szybkim tempie reaguje na kolejne stawiane wymagania, oferując pełne całodobowe wsparcie techniczne: helpdesk w trybie 24/7 w ramach usługi oraz wdrożony system monitoringu

company
Piotr Słanek

Chmura obliczeniowa wpływa bezpośrednio na zachowanie ciągłości procesu produkcyjnego, co z naszej perspektywy jest kluczowe i wpływa na prawidłowe funkcjonowanie całego przedsiębiorstwa. Na uwagę zasługuje również projektowe podejście Polcom do naszych potrzeb, sprawne wdrożenie oraz partnerskie podejście.

Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z Polcom. Mamy pewność, że możemy liczyć na wsparcie techniczne i opiekę powdrożeniową w każdym momencie, co wzmacnia nasze bezpieczeństwo i elastyczność biznesową. Polcom Data Center to profesjonalny dostawca usług cloudowych.

Piotr Słanek Dyrektor produkcji w PROTECH

Dowiedz się więcej na temat Data Center Polcom