background
avatar
Autor
Pawel Kruszec

Bezpieczeństwo danych firmowych w modelu usługowym

Dowiedz się więcej!

Dla wielu firm, niezależnie od branży, kluczowym wyzwaniem jest znalezienie rozwiązania, które zapewni odpowiednie bezpieczeństwo danych firmowych. Jeśli dojdzie do ataku hakerskiego, niezbędna jest szybka ścieżka reakcji, która w jak najszybszym czasie rozwiąże problem. Firmy audytorskie doceniają ośrodki przetwarzania danych Polcom, podkreślając ich profesjonalizm i godny zaufania poziom usług i bezpieczeństwa. Przykładem pozytywnej oceny jest dodatni wynik audytu opartego na wymaganiach dokumentu PCI – Requirements and Security Assessment Procedures.

Bezpieczeństwo a cyfrowa transformacja

Przedstawiciele firm są pewni, że poziom bezpieczeństwa powinien się sukcesywnie zwiększać, a stosowane rozwiązania nadążać za zmieniającymi się zagrożeniami.

Polcom we współpracy z Intel opracował raport dotyczący Przemysłu 4.0 w sektorze przemysłu i produkcji. Wynika z niego, że bezpieczeństwo danych firmowych i zapewnienie ciągłości działania biznesu to priorytety w budowaniu strategii IT oraz obszary, w których cyfryzacja przynosi najlepsze efekty.

Podobne wnioski płyną z analizy rynku MŚP – zwiększanie bezpieczeństwa i zapewnienie ciągłości działania firmy – ta odpowiedź padała najczęściej w pytaniu o kluczowy obszar biznesowy, w którym cyfryzacja przynosi najlepsze efekty (łącznie 84% spośród wszystkich ankietowanych).

Bezpieczeństwo jako usługa

Security Operation Center to rozwiązania Polcom oferowane w modelu usługowym, które pozwalają na automatyzację wielu złożonych i czasochłonnych procesów. Dotyczy to zarówno zarządzania bezpieczeństwem w przedsiębiorstwie czy ułatwienia spełniania wymagań prawa i standardów bezpieczeństwa opisanych w RODO i Ustawie o Cyberbezpieczeństwie.

Najważniejszymi korzyściami płynącymi z usług Security jest:

• Optymalizacja kosztów
• Elastyczność
• Najwyższa gwarancja jakości usług
• Zapewnienie wysokiego poziomu dostępności usług
• Przewidywalne koszty operacyjne i inwestycyjne
• Wysoki poziom bezpieczeństwa

Sprawdzenie jakości i poziomu bezpieczeństwa

Wizyta referencyjna pozwala dokładnie sprawdzić data center oraz jego poziom zabezpieczeń i na własne oczy zobaczyć, w jaki sposób dane będą backupowane.

Na przykład w sektorze finansowym klienci bardzo skrupulatnie badają takie aspekty usługi. Jest też masa innych firm, dla których sprawdzenie dostawcy pod takim kątem może się okazać zbawienne. Są to choćby przedsiębiorstwa z sektora produkcyjnego, dla których wstrzymanie prac może być kosztowne lub wiązać się z innymi poważnymi konsekwencjami biznesowymi, mówi Marcin Gwóźdź, prezes Polcom.

Wróć do newsów