background
Case studies

DPK System korzysta z chmury Polcom

Branża:Nowe technologie dla sektora transportu publicznego
Kluczowa usługa:Cloud infrastructure (IaaS)

DPK System to wiodący producent autorskiego oprogramowania dla sektora transportu publicznego, specjalizujący się w systemach informatycznych do planowania, zarządzania i optymalizacji wykorzystania zasobów dla Organizatorów i Operatorów komunikacji zbiorowej.

Wyzwanie

Dostarczając systemy informatyczne dla kluczowych – z perspektywy pasażerów – przewoźników, niezwykle istotne jest zapewnienie bezawaryjnego i ciągłego działania.

Wraz ze wzrostem ilości klientów, DPK System rozpoczął analizę rynku pod kątem znalezienia rozwiązania, które pozwoliłoby na większą elastyczność i zwiększenie dostępności systemu do zarządzania transportem. Kolejnym powodem, dla którego firma DPK System szukała alternatywnych rozwiązań, był również koszt infrastruktury, który klient musiał ponieść wraz z zakupem oprogramowania spółki.

Rozwiązanie

DPK System  zdecydowało się na oferowanie swojego oprogramowania w chmurze Polcom.

Taki model udostępniania systemu do zarządzania transportem pozwala spółce uwolnić się od problemów wynikających z przyczyn sprzętowych po stronie Klienta, np. opóźnień wdrożeń ze względu na przeciągające się postępowania zakupowe serwerów pod instalowany system, czy usuwania awarii oprogramowania wynikających z niedyspozycji serwerów klienta.

Cloud computing umożliwia nieograniczoną skalowalność środowiska IT i pozwala na bieżąco dostosowywać je do aktualnych potrzeb odbiorców. Nie bez znaczenia jest także to, że Polcom przechodzi cyklicznie liczne audyty i certyfikacje, a odpowiedzialność za poprawne działanie infrastruktury leży wyłącznie po stronie ośrodka data center, co uwalnia DPK od konieczności stałego monitorowania stanu sprzętu u Klientów.

Efekty

Optymalizacja kosztów

Firma znalazła dla swoich klientów rozwiązanie, które znacząco ogranicza koszty inwestycyjne, dzięki czemu przewoźnicy mogą rozwijać obszary, które są kluczowe dla ich biznesu

Skalowalność i dostępność usług

Cloud computing umożliwia nieograniczoną skalowalność środowiska IT oraz dopasowanie do potrzeb klienta, co pozwala nadążyć za rosnącym zapotrzebowaniem użytkowników systemu firmy DPK oraz zoptymalizować koszty środowiska informatycznego

Bezpieczeństwo

Polcom posiada liczne certyfikacje, a także na bieżąco przechodzi liczne audyty, co zapewnia najwyższy poziom usług i co najważniejsze bezpieczeństwa danych

company

Dzięki temu, że zdecydowaliśmy się na współpracę z Polcom, mamy dla naszych Klientów nowe, nowoczesne rozwiązanie zapewniające poprawne i ciągłe działanie naszych systemów.

Chmura obliczeniowa daje nam możliwości biznesowe, które dotychczas były nieosiągalne lub bardzo trudne w realizacji. Mam na myśli przede wszystkim odpowiednią skalowalność środowiska dostosowaną do bieżących potrzeb klientów, ale również gwarancję bezawaryjności i ciągłości działania. Chmura pozwala uwolnić się od problemów sprzętowych i skupić się na tym, co dla biznesu najważniejsze – zarówno z naszej perspektywy, jak i klientów, którzy decydują się na wdrożenie systemu w chmurze.

Jacek Kołaczek Prezes Zarządu

Dowiedz się więcej na temat Data Center Polcom