background
avatar
Autor
Natalia Gawlowska

Jak zabezpieczyć firmę

przed cyberatakami?

Od momentu, w którym ogłoszono pandemię COVID-19, wiele firm zmuszonych zostało do przejścia na model pracy home office.

Dlaczego warto przenieść dane firmy do chmury?

Od momentu, w którym ogłoszono pandemię COVID-19, wiele firm zmuszonych zostało do przejścia na model pracy home office. Przedsiębiorstwa i instytucje podjęły liczne działania w celu ochrony danych, jednak – jak wynika z danych SecDev Group – wraz z wzrostem zachorowań na koronawirusa zwiększało się też natężenie ataków w sieci. W przypadku Włoch i USA, które są jednymi z krajów najmocniej dotkniętych pandemią, liczba ta zwiększyła się aż o 25-30 proc.

Skala zagrożeń i koszty związane z nimi są ogromne. Firmy powinny wziąć pod uwagę nowoczesną architekturę, którą jest cloud computing. Dzięki skalowalnej infrastrukturze chmurowej, mają one możliwość szybszej reakcji na zmieniające się otoczenie biznesowe. Dlatego nagłe zwiększenie zasobów, jak w przypadku potrzeby przeniesienia większej części działalności biznesowej do Internetu przez koronawirusa, nie niesie za sobą dodatkowych inwestycji w sprzęt IT i jest możliwe praktycznie od zarazmówi Piotr Szypułka, Dyrektor utrzymania w Polcom.

Wróć do newsów