Bezpieczeństwo IT background
avatar
Autor
Paweł Kruszec

Firmy muszę się bronić przed cyberatakami

Dowiedz się dlaczego!

Wraz z przeniesieniem biznesów do sieci wzrosła liczba cyberataków. To ogromne wyzwanie i zagrożenie dla firm, które muszą w swoich budżetach zawrzeć większe wydatki na ochronę danych – w tym edukację pracowników, know-how czy strategię i infrastrukturę.

Aplikacje biznesowe chmura — co to jest Cloud Computing?

Firmy coraz częściej decydują się na outsourcing. Jak wynika z badania Polcom, aż 57 proc. firm ma w planach wdrożenie rozwiązań chmurowych właśnie po to, by zwiększyć bezpieczeństwo zasobów IT i zapewnić ciągłość działania swojego biznesu.

 

Incydenty bezpieczeństwa są często wynikiem błędu ludzkiego  

Analizy pokazują, że nie tylko duże przedsiębiorstwa i korporacje narażone są na ataki hakerskie, ale również sektor MŚP. Firmy muszą więc znaleźć rozwiązanie, które skutecznie ochroni je przed zróżnicowanymi przestępstwami w sieci, m.in. DDoS, deface, malware, ransomware czy phishing. Co więcej, duża część ataków wynika z błędu ludzkiego.

Według Stanisława Borkowskiego, Dyrektora Pionu Bezpieczeństwa i Jakości, tak duża liczba cyberzagrożeń może być dodatkowo potęgowana przez wprowadzenie hybrydowego modelu pracy. Firmy zauważają lukę w edukacji i świadomości pracowników i według danych Altkom Akademia – wzrost zainteresowania szkoleniami z zakresu cyberbezpieczeństwa wzrósł w ostatnim czasie o 170 proc. Z kolei, jak informuje firma GData, światowe nakłady finansowe na edukację w temacie cyberbezpieczeństwa do 2026 roku wzrosną aż o 218,5 proc.

 

Usługi Security as a Service sposobem na przeciwdziałanie atakom  

Ta wygodna i optymalna forma zapewniania bezpieczeństwa danych firmowych skutecznie wspiera klientów w prowadzeniu biznesu i pozwala im skupić się na głównych obszarach działalności, zmniejszaniu długu technologicznego czy budowaniu przewag rynkowych. Usługi SOC w połączeniu z rozwiązaniami chmurowymi to odpowiedź na często specyficzne potrzeby firm i drzwi do najwyższego poziomu bezpieczeństwa danych i rozwoju biznesu – mówi Stanisław Borkowski.

Wdrożenie rozwiązań SOC oferowanych przez zewnętrznego dostawcę może uchronić firmy przed trudnymi do oszacowania stratami finansowymi i wizerunkowymi, a także może gwarantować znacznie wyższy poziom bezpieczeństwa oraz całodobową ochronę. W ramach usług Security Operation Center firma otrzymuje nie tylko ochronę i monitoring sieci, ale też przeprowadzanie testów pozwalających na uzyskanie informacji na temat poziomu bezpieczeństwa oraz wzmocnienie ochrony systemów IT firmy.

Model chmurowy pozwala na oszczędność kosztową i elastyczność oraz gwarantuje wysoki poziom zabezpieczeń – każdej firmie bez wyjątku, nawet firmom z sektora MŚP – podkreśla Stanisław Borkowski.

Wróć do newsów