- Paweł Kruszec
Cloud computing a ciągłość biznesowa
Jak chmura wpływa na rozwój firm?
Cloud computing jest jednym z najważniejszych i pomocnych narzędzi dla przedsiębiorców, którzy chcą przyspieszyć rozwój swojego biznesu. Dzięki chmurze firmy mogą w szybszy i łatwiejszy sposób wprowadzać innowacje, zwiększać elastyczność, poprawiać skalowalność środowisk oraz optymalizować koszty związane z IT.
Co więcej, Gartner przewiduje, że do 2025 roku 85 proc. organizacji będzie stosować strategię opartą na chmurze. A to z kolei niesie za sobą istotne zmiany dla całej branży – chmura przestanie być już niedługo opcją, a stanie się koniecznością.
Kluczowa strategia dla bezpieczeństwa danych i ciągłości biznesowej
Obecnie praktycznie każda organizacja niezależnie od swojego rozmiaru czy branży wykorzystuje jakiegoś rodzaju oprogramowania lub systemy IT. Jednak nie każde przedsiębiorstwo dysponuje zasobami potrzebnymi do bezpiecznego przechowywania, zarzadzania i analizowania dużych ilości danych. W takim wypadku rozwiązaniem staje się migracja do chmury.
Usługa Polcom Cloud gwarantuje, że firmy nie tylko w odpowiedni sposób zabezpieczą swoje wewnętrzne dane, ale również będą mieli dostęp do wielu innowacyjnych narzędzi, takich jak automatyzacja procesów biznesowych, zarządzanie infrastrukturą IT czy wirtualizacja, która pozwala na efektywne wykorzystanie zasobów IT.
Dzięki nowym technologiom i rozwiązaniom cyfrowym mogliśmy świadczyć część naszych usług dla pacjentów na odległość, byliśmy również w stanie dopasować skalę działalności do aktualnych warunków i zachować ciągłość działania – kluczową dla naszej działalności. Rozwiązania chmurowe oraz systemy bezpieczeństwa sprawiły, że czas kryzysu związanego z COVID-19 był dla nas łatwiejszy do przejścia niż dla naszych partnerów, którzy nie mieli tych procesów wdrożonych – mówi Joanna Szyman, CEO w Neo Hospital.
Bezpieczeństwo w chmurze – warto zaufać zewnętrzny dostawcom
Jednym z głównych powodów, dla których chmura obliczeniowa zyskuje coraz większą popularność jest wysoki stopień zabezpieczeń. Przechowywanie danych w tradycyjny sposób niesie za sobą ryzyko utraty i kradzieży wrażliwych informacji, co może skutkować bardzo poważnymi konsekwencjami dla biznesu. Zewnętrzni dostawcy usług chmurowych przechodzą cykliczne audyty w zakresie ochrony przetwarzanych zasobów oraz zapewniają nad nimi stałą kontrolę. Dodatkowo rozwiązania z zakresu Disaster Recovery umożliwiają szybkie przywrócenie działania biznesu w przypadku trudno przewidywalnych wydarzeń, co pozwala zminimalizować potencjalne straty.