background
avatar
Autor
Natalia Gawlowska

Synthos SA przenosi swoje dane do Polcom

Przeczytaj więcej o tym projekcie

Synthos, firma z branży chemicznej, dążąc do zwiększenia możliwości produkcyjnych zdecydowała się na wdrożenie nowego systemu ERP – SAP HANA w chmurze obliczeniowej Polcom, a tym samym przeniosła dane do chmury.

Firma posiada zakłady produkcyjne zlokalizowane w Polsce, Czechach, Francji i Holandii oraz zatrudnia ponad 3 tys. pracowników. Jej strategia opiera się na ciągłym rozwoju innowacyjności i wprowadzaniu nowoczesnych technologii produkcyjnych w przemyśle chemicznym.

Przeniesienie danych do chmury

Synthos, dążąc do zwiększenia możliwości produkcyjnych, zdecydowała się na wdrożenie nowego systemu ERP – SAP HANA w chmurze obliczeniowej Polcom.

Kluczowym elementem była wiedza Polcom na temat zaprojektowania odpowiedniego środowiska cloudowego, spełniającego restrykcyjne wymogi SAP. Certyfikowane środowisko informatyczne zostało przygotowane zgodnie z wymogami oraz według konkretnych wytycznych projektowych firmy Synthos – mówi Mariusz Juranek, Dyrektor Handlowy w Polcom. W efekcie, wdrożenie systemu opartego na chmurze pozwoliło na usprawnienie w Synthos zarówno procesów biznesowych, jak i przyniosło liczne korzyści związane z jego rozwojem.

 

Co zyskują firmy, które wdrażają systemy w modelu cloudowym?

Przeniesienie danych do chmury pozwala na znaczną optymalizację kosztów inwestycyjnych. Model usługowy, w którym oferujemy usługi cloudowe, daje nieograniczone możliwości – w zależności od potrzeb – zwiększenia lub zmniejszenia zasobów. Dzięki temu klienci nie muszą inwestować we własną infrastrukturę oraz w jej utrzymywanie.

Dane w chmurze pozwalają skupić się na tym, co dla przedsiębiorstwa jest kluczowe:

Cloud computing nie tylko pozwolił odciążyć firmę w kwestii utrzymania i serwisu infrastruktury informatycznej. Zyskaliśmy także wiele cennego czasu, który możemy przeznaczyć na wsparcie dla biznesu. Rozwiązanie dało nam też wiele miejsca do rozbudowy kompetencji wewnętrznych, kluczowych dla rozwijającego się, innowacyjnego przedsiębiorstwa jakim jesteśmy, mówi Dominik Micuła, Group IT Director (CIO).

Zobacz case study
Wróć do newsów