Cloud computing: co to jest? background

Usługi

Polcom SAP Cloud Platform

Szybka i skalowalna platforma chmury dla SAP i SAP HANA

Oprogramowanie SAP to jedno z najbardziej znanych rozwiązań ERP dostępnych na rynku. System skutecznie wspiera zarządzanie przedsiębiorstwem i usprawnia funkcjonowanie firmy oraz pozwala na skuteczną kontrolę procesów zachodzących w przedsiębiorstwie. Kompleksowy charakter systemu sprawia, że wymaga on dedykowanej oraz wydajnej infrastruktury informatycznej.

ZOBACZ CASE STUDY
Case Study

Porównanie kosztów utrzymania systemu SAP HANA w data center oraz zakupu sprzętu na własną rękę.

ZOBACZ CASE STUDY

Certyfikowana platforma pod SAP i SAP HANA

Polcom oferuje certyfikowaną platformę PaaS, która zapewnia wysoką dostępność systemu oraz pełną skalowalność w przypadku wzrostu zapotrzebowania na moc obliczeniową. Udostępniane środowisko spełnia wymagania określone przez producenta oprogramowania.

Bezpieczeństwo i wysoka dostępność

Wybór platformy Polcom PaaS zapewnia nie tylko wysoką dostępność oraz bezpieczeństwo, ale oszczędza też czas i obniża koszty, wynikające z konieczności inwestycji w dodatkowy sprzęt informatyczny oraz jego utrzymanie.

Poznaj Polcom Cloud

Zaufali nam

Grupa Brenntag
Grupa Brenntag Referencje
Global Cosmed S.A.
Global Cosmed S.A. Referencje
Velvet CARE
Velvet CARE Referencje
Grupa Maflow
Grupa Maflow Referencje
Synthos
Synthos Referencje

Korzyści

z wdrożenia SAP HANA na Polcom Cloud

Oszczędność icon

Oszczędność

Do 40% niższy koszt realizacji projektu wdrożenia oprogramowania SAP ERP / SAP HANA na nowym środowisku IT w stosunku do modelu on premise.
Certyfikacja SAP icon

Certyfikacja SAP

Zastosowanie dedykowanego appliance realizowanego przez certyfikowanych inżynierów SAP i SAP HANA.
Skalowalność icon

Skalowalność

Parametry środowiska są skalowane w zależności od aktualnych potrzeb Twojej firmy. Dzięki temu możesz uruchomić niezbędne systemy w ciągu kilku chwil.
Skrócenie czasu wdrożenia projektu nowego środowiska icon

Skrócenie czasu wdrożenia projektu nowego środowiska

Do Twojej dyspozycji oddajemy wykwalifikowanych specjalistów, dzięki temu wdrożenie projektu trwa znacznie krócej.
Wysoki poziom bezpieczeństwa icon

Wysoki poziom bezpieczeństwa

Nasze rozwiązania pomagają chronić dane Twojej Firmy. Dzięki temu możesz spełnić kluczowe wymogi RODO lub zabezpieczyć się przed atakami.
Ciągłość działania icon

Ciągłość działania

Globalny charakter usług Polcom oraz rozproszona infrastruktura chmury obliczeniowej pozwalają nam na zapewnienie najwyższego poziomu ciągłości działania Twojego biznesu.

Cloud Platform SAP dla biznesu

Oprogramowanie SAP zaimplementowane w oparciu o model chmurowy to rozwiązanie, które pozwala na jeszcze większe usprawnienie funkcjonowania przedsiębiorstwa. Usługa SAP Cloud Platform polega na udostępnieniu zoptymalizowanego środowiska serwerów wirtualnych, a w jego ramach klient otrzymuje pełne wsparcie specjalistów oraz kompleksową opiekę administracyjną.

Bezpieczne środowisko IT pod oprogramowanie SAP

Rozwiązanie Polcom SAP Cloud Platform to gwarancja bezpieczeństwa i ciągłości działania. 10 lat doświadczenia w świadczeniu usług cloud computingu, najwyższa jakość bezpieczeństwa potwierdzona międzynarodowymi certyfikatami, m.in. ISO 27017, ISO 27001, ISO 9001 oraz dwa najnowocześniejsze ośrodki data center w Polsce świadczą o najwyżej jakości usług.

Za prawidłowe funkcjonowanie aplikacji odpowiada dostawca usługi chmurowej, ponadto oprogramowanie utrzymywane w modelu cloud w znaczny sposób uwalania czas działów IT, dzięki czemu mogą skupić się na core biznesu.

Nasze usługi budujemy
w oparciu o własne data
center
Poznaj nasze ośrodki

Potrzebujesz dedykowanego rozwiązania?

Nie znalazłeś tego, czego szukasz?
Napisz do nas i opowiedz nam więcej o Twoim projekcie.
Postaramy się pomóc.


Wyślij zapytanie

Zarządzanie przedsiębiorstwem w rozproszonej strukturze jest niemałym wyzwaniem. W ramach  usystematyzowania tego procesu poszukiwaliśmy rozwiązania, które pozwoliłoby na zachowanie odpowiedniej wydajności i zakładało przewidywalny model kosztowy. Ważne też, żeby płynnie działało niezależnie od lokalizacji. Rozwiązaniem dla nas okazał się nowy system SAP HANA w chmurze obliczeniowej Polcom.

Cloud computing nie tylko pozwolił odciążyć firmę w kwestii utrzymania i serwisu infrastruktury informatycznej. Zyskaliśmy także wiele cennego czasu, który możemy przeznaczyć na budowanie przewag konkurencyjnych i wsparcie dla biznesu. Rozwiązanie dało nam też wiele miejsca do rozbudowy kompetencji wewnętrznych, kluczowych dla rozwijającego się, innowacyjnego przedsiębiorstwa jakim jesteśmy.

Dominik Micuła CIO

Korzystanie z oferty Polcom nie wymagało od nas żadnych nakładów związanych z zakupem infrastruktury IT. Uniknęliśmy również nadmiernej ilości sprzętu. Otrzymaliśmy natomiast dedykowane środowisko, z którego z powodzeniem korzystamy.

Jacek Fert Dyrektor Regional IT Director CEE Dział Informatyki / IT Department

Współpraca z Polcom pozwoliła nam na sięgnięcie po przekrojowe metody dedykowane dla naszej działalności. Zyskaliśmy wsparcie, dzięki któremu nasze zasoby IT są bezpieczne i co ważne skalowalne, gdyż dzięki temu nie czujemy się ograniczeni posiadaną infrastrukturą IT.

Krzysztof Jaworski Manager IT z firmy Global Cosmed S.A.

Przed podjęciem decyzji na migrację kluczowego dla nas systemu na środowisko cloudowe przeprowadziliśmy szczegółową analizę wielu dostępnych na rynku modeli i rozwiązań. Ponieważ kluczowym elementem była dla nas optymalizacja kosztów inwestycyjnych oraz zapewnienie ciągłości działania systemów utrzymujących produkcję w naszych fabrykach zdecydowaliśmy się na cloud computing w Polcom Data Center. Polcom zapewnia nam najwyższy poziom bezpieczeństwa usług oraz projektowe podejście na każdym etapie.

Lech Barszczewski Dyrektor IT