background
Case studies

Synthos S.A. przenosi dane do chmury

Branża:Chemiczna
Kluczowa usługa:Cloud computing

Firma posiada zakłady produkcyjne zlokalizowane w Polsce, Czechach, Francji i Holandii oraz zatrudnia ponad 3 tys. pracowników. Jej strategia opiera się na ciągłym rozwoju innowacyjności i wprowadzaniu nowoczesnych technologii produkcyjnych w przemyśle chemicznym.

Wyzwanie

Synthos, firma z branży chemicznej, dążąc do zwiększenia możliwości produkcyjnych zdecydowała się na wdrożenie nowego systemu ERP – SAP HANA w chmurze obliczeniowej Polcom.

Rozwiązanie

SAP HANA to jeden z najbardziej zaawansowanych systemów ERP, działający w tzw. in memory.

Oznacza to, że przetwarzanie danych wykonywane jest w pamięci operacyjnej RAM. To z kolei powoduje wysokie wymagania dla architektury IT oraz konieczność certyfikacji SAP. Stąd konieczne było zastosowanie odpowiedniej infrastruktury, to znaczy cloud computingu.

Kluczowym elementem była wiedza Polcom na temat zaprojektowania odpowiedniego środowiska cloudowego, spełniającego restrykcyjne wymogi SAP. Certyfikowane środowisko informatyczne zostało przygotowane zgodnie z wymogami oraz według konkretnych wytycznych projektowych firmy Synthos. W efekcie, wdrożenie systemu opartego na chmurze pozwoliło na usprawnienie w Synthos zarówno procesów biznesowych, jak i przyniosło liczne korzyści związane z jego rozwojem.

Efekty

Optymalizacja kosztów

Usługa cloud computingu pozwoliła firmie Synthos S.A na optymalizację kosztów w zakresie utrzymania serwisu infrastruktury informatycznej

Rozwój kompetencji wewnątrz firmy

Decyzja o wdrożeniu systemu ERP w chmurze obliczeniowej Polcom sprawiła, że firma znalazła przestrzeń do rozbudowy wewnętrznych kompetencji

Wsparcie core business

Powierzenie utrzymania infrastruktury IT wyspecjalizowanej jednostce, pozwoliło spółce skupić się na fundamentalnych aspektach swojej działalności

company

Zarządzanie przedsiębiorstwem w rozproszonej strukturze jest niemałym wyzwaniem. W ramach usystematyzowania tego procesu poszukiwaliśmy rozwiązania, które pozwoliłoby na zachowanie odpowiedniej wydajności i zakładało przewidywalny model kosztowy. Ważne też, żeby płynnie działało niezależnie od lokalizacji. Rozwiązaniem dla nas okazał się nowy system SAP HANA w chmurze obliczeniowej Polcom.

Cloud computing nie tylko pozwolił odciążyć firmę w kwestii utrzymania i serwisu infrastruktury informatycznej. Zyskaliśmy także wiele cennego czasu, który możemy przeznaczyć na wsparcie dla biznesu. Rozwiązanie dało nam też wiele miejsca do rozbudowy kompetencji wewnętrznych, kluczowych dla rozwijającego się, innowacyjnego przedsiębiorstwa jakim jesteśmy.

 

Dominik Micuła Group IT Director (CIO)

Dowiedz się więcej na temat Data Center Polcom