Jakie korzyści płyną z migracji danych background
avatar
Autor
Paweł Kruszec

Dlaczego warto wykorzystywać usługi chmurowe w firmach?

Dowiedz się więcej!

Zainteresowanie usługami chmurowymi stale rośnie. Cloud computing obecnie jest wdrażany w niemal każdej branży – korzysta z niej zarówno sektor publiczny, jak i medyczny, finansowy czy przemysłu i produkcji. Dlaczego warto korzystać z usług chmurowych oraz  jakie są realne korzyści z  ich wykorzystywania? Odpowiedź znalazła się w raporcie „Przemysł 4.0 – krok w kierunku bezpieczeństwa przemysłowego”.

Jakie korzyści płyną z migracji danych

Wyjaśniamy, dlaczego warto korzystać z usług chmurowych

W dzisiejszych czasach coraz więcej firm zastanawia się, dlaczego warto wykorzystywać usługi chmurowe. Chmura wspiera istniejące procesy biznesowe i aplikacje do obsługi klientów i zarządzania zasobami przedsiębiorstwa. Uważa tak aż 81 proc. ankietowanych. Z kolei 36 proc. pytanych chętnie sięga po rozwiązania cloudowe, aby zwiększyć moc obliczeniową, a 38 proc. by budować i testować nowe aplikacje i modele biznesowe.

Efekt, na który warto czekać

Wdrożenie cloud computingu w firmie wymaga wcześniejszej analizy rynku oraz wielu przygotowań. Jednak, jak zapewnia Robert Czarniewski, CFO i Wiceprezes Polcom, efekty zmiany modelu przynoszą przedsiębiorstwom szereg korzyści.

Choć sama migracja do chmury wymaga przygotowań, jest to proces przynoszący wiele korzyści, takich jak oszczędność kosztowa czy większa elastyczność biznesowa. Dobrze zaprojektowana i solidna platforma chmurowa może bardzo łatwo usprawnić sposób prowadzenia firmy.

Chmura daje większe możliwości cyfrowej transformacji

W ramach procesu cyfryzacji wewnątrz firmy, warto przede wszystkim ustalić priorytety i skalę działania. Działy IT powinny także wziąć pod uwagę ewentualny wpływ planowanych działań na funkcjonowanie firmy, w tym m.in. czasowe zakłócenia, szczególnie w fazie testowej.

Dlaczego warto wykorzystywać usługi chmurowe w firmie w dobie transformacji cyfrowej? Rozwój usług chmurowych i transformacji cyfrowej idą w parze. Cloud computing skutecznie wspiera firmy w procesie cyfryzacji, która jest już nieunikniona, a żeby przedsiębiorstwa pozostały konkurencyjne, muszą otworzyć się na nowe rozwiązania. Poniżej kilka przykładów tego, w jaki sposób chmura umożliwia cyfryzację.

• Przeniesienie danych do chmury zwiększa ochronę przed zagrożeniami związanymi m.in. z kradzieżą czy zaszyfrowaniem danych.
• Usługi chmurowe skutecznie wspierają firmy w procesach testowania i wdrażania innowacji w zakresie infrastruktury IT. Firmy mogą testować i wdrażać aplikacje na różnych platformach, bez konieczności inwestycji w dodatkowy sprzęt IT.
• Cloud computing pozwala na nieograniczoną skalowalność w zależności od bieżących potrzeb rynku i biznesu. Firmy nie muszą więc ponosić zbędnych kosztów, ponieważ płacą wyłącznie za wykorzystane zasoby.

Dlaczego warto korzystać z usług chmurowych w firmie?

65% respondentów docenia innowacyjność, jaką wnoszą do firmy rozwiązania chmurowe. Rozwiązania, które cały czas są udoskonalane i dopasowywane do potrzeb klientów. Raport Polcom i Intel Przemysł 4.0 – krok w kierunku bezpieczeństwa przemysłowego pokazuje, że firmy zauważają również korzyści związane z dostępem do najnowszych rozwiązań wspierających biznes, np. wykorzystujących sztuczną inteligencję (40%) oraz możliwość szybszego testowania i wprowadzania nowych produktów dzięki elastycznym zasobom IT (44%). Sprawdź również wpis blogowy, w którym zostały opisane szczegółowo korzyści z migracji danych do chmury.

Wróć do newsów