Rodzaje migracji IT background
Case studies

Sfinks Polska S.A. stawia na Polcom Cloud

Branża:Usługi gastronimiczne, sieć estauracyjna
Kluczowa usługa:Cloud infrastructure (laaS), SaaS, Backup

Sfinks Polska S.A to największa: restauracyjna firma z sektora casual dining w Polsce z  siedzibą w Piasecznie. Spółka zarządza sieciami Sphinx, Piwiarnia Warki, Chłopskie Jadło, WOOK, pubem Bolek oraz Fabryką Pizzy zlokalizowanymi na terenie całej Polski. Historia firmy sięga  1995 roku, kiedy to otwarto   pierwszą restaurację Sfinks.

Wyzwanie

W związku z uruchomieniem nowej aplikacji do zarządzania siecią lokali gastronomicznych,

spółka Sfinks Polska poszukiwała wsparcia w zakresie dostosowania odpowiedniej infrastruktury dla wdrażanego rozwiązania.

Firma od początku brała pod uwagę wdrożenie w ramach chmury obliczeniowej. Budowa własnej serwerowni była kosztownym rozwiązaniem.

Rozwiązanie

Analiza biznesowa wykazała, że model zakupowy infrastruktury informatycznej nie przyniesie wymiernych korzyści dla spółki.

Wśród kilku rozwiązań chmury obliczeniowej branych pod uwagę przez spółkę Sfinks Polska, wybór padł na Polcom.

Polcom we współpracy ze specjalistami z Sfinks Polska uruchomił w pełni funkcjonalną platformę informatyczną działającą w oparciu o chmurę obliczeniową, która zapewniała pełną skalowalność i integralność z  innymi systemami, które były już wcześniej wykorzystywane po stronie Sfinks Polska.

Efekty

Optymalizacja kosztowa

Usługi cloudowe świadczone przez Polcom pozwoliły na optymalizację kosztów inwestycyjnych.

Elastyczność

Migracja na model cloudowy pozwoliła w znacznym stopniu zwiększyć elastyczności działu IT w stosunku do zmian biznesowych związanych chciałyby z wprowadzeniem nowych technologii.

Bezpieczeństwo świadczonych usług

Bardzo istotnym elementem są najwyższe standardy zabezpieczeń ośrodków. Polcom posiada certyfikaty jakości gwarantujące Sfinks Polska zarządzanie poufnością
i  dostępnością informacji biznesowych – ISO 27001, 27017, 9001 oraz wdrożone skuteczne procedury ochrony danych, w tym danych osobowych.

company

Powodem dla którego zdecydowaliśmy się na migrację na środowisko cloudowe do Polcom Data Center była chęć zwiększenia bezpieczeństwa naszych systemów. Chcieliśmy, żeby były one dostępne dla naszych klientów i pracowników.

Z drugiej strony przeprowadziliśmy także analizę kosztów utrzymania własnej serwerowni, z której wynikało, że model usługowy zaoferowany przez POLCOM pozwoli nam w znacznym stopniu zoptymalizować koszty inwestycyjne w obszarze IT. W takim wypadku decyzja była oczywista. Możemy polecić Polcom Data Center jako sprawdzonego
i rzetelnego dostawcę usług cloud computing.

Grzegorz Dziekan Dyrektor Działu IT w Sfinks Polska

Dowiedz się więcej na temat Data Center Polcom