background
Case studies

Betcris korzysta z Polcom Cloud

Branża:Finanse, Nowe technologie
Kluczowa usługa:Cloud computing

Betcris to legalny bukmacher, który od wielu lat świadczy usługi zakładów wzajemnych w krajach na całym świecie, w tym w Ameryce Łacińskiej, gdzie posiada ponad 100 oddziałów stacjonarnych. Firma czynnie angażuje się w liczne projekty sportowe, posiada na swoim koncie m.in. współpracę z reprezentacją Meksyku oraz Ligą brazylijską. W Polsce firma zadebiutowała w 2021 roku.

Wyzwanie

W Polsce zakłady bukmacherskie cieszą się bardzo dużą popularnością, jednak prowadzenie tego typu działalności wiąże się z szeregiem obostrzeń i warunków koniecznych do spełnienia.

Jednym z największych wyzwań dla zakładów bukmacherskich są warunki, jakie muszą spełnić, by mogły uzyskać licencję i działać w Polsce legalnie. Ma to ogromne znaczenie dla klientów zakładów bukmacherskich, ponieważ dla graczy zgodność z odpowiednimi regulacjami stanowi zabezpieczenie ich kapitału i daje gwarancję bezpieczeństwa transakcji.

Aby działać legalnie, bukmacherzy zobowiązani są m.in. do posiadania zezwolenia wydanego przez Ministerstwo Finansów na zakłady wzajemne oraz spełnienia szeregu innych wymagań, takich jak:

  • Konieczność przetwarzania danych na terenie Europy
  • Przestrzeganie obowiązującego w Polsce prawa
  • Brak wpisu w Rejestrze Domen Zakazanych
  • Siedziba na terenie RP

Betcris to sieć zakładów z wieloletnim stażem i doświadczeniem w świadczeniu tego typu usług. Chcąc się rozwijać i podbijać nowe rynki, w tym rynek polski, firma rozpoczęła poszukiwania odpowiedniego dostawcy, który zapewniłby spółce pełne wsparcie zarówno w dostosowaniu się do wymagań branżowych w zakresie przetwarzania danych, jak i przygotowania firmy do licznych audytów i wdrożenia usług chmurowych.

W ramach strategii rozwoju na rynku polskim, spółka zdecydowała się wyłącznie na działalność w kanale online. Właśnie dlatego kluczowym wyzwaniem projektu było zapewnienie stabilnego i bezpiecznego zaplecza informatycznego zapewniającego ciągłość działania oferowanych graczom zakładów bukmacherskich.

Rozwiązanie

Wybór dostawcy podjęty został przez Betcris po przeprowadzeniu dokładnej analizy rynku.

W efekcie firma zdecydowała się na kompleksowe rozwiązanie w Polcom Data Center, stawiając na najwyższą jakość usług oraz gwarancję ciągłości działania kluczowych systemów i aplikacji. Dla spółki działającej w branży bukmacherskiej szczególnie istotny był również fakt, że Polcom zapewnia wysoki stopień bezpieczeństwa usług oraz spełnia liczne normy i certyfikaty, w tym:

  • Certyfikat ISO 27001 – dokumentujący spełnianie wymagań w zakresie tworzenia, utrzymywania i rozwoju systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji
  • Certyfikat ISO 27017 – dotyczący zarządzania bezpieczeństwem w obszarze usług cloud computingu
  • Zgodność z rekomendacjami Komisji Nadzoru Finansowego dotyczącymi przetwarzania danych dla podmiotów finansowych

Usługi chmurowe umożliwiają szybkie dostosowanie się do zmieniających się potrzeb rynku, a to pozwala na zdobycie przewagi konkurencyjnej. Skalowalność platformy informatycznej minimalizuje ryzyko związane z ewentualnymi problemami operacyjnymi, które mogą się pojawić np. w przypadku konieczności szybkiego dostosowania się do rosnącego zainteresowania użytkowników platformy.

Betcris to sieć zakładów bukmacherskich, która posiada w swoich szeregach doświadczonych ekspertów, co przekłada się na możliwość udostępniania ciekawej i szerokiej oferty dla użytkowników platformy. Unikalna oferta skutkuje tym, że grono graczy rośnie z miesiąca na miesiąc. Nieustanny rozwój Betrics sprawia, że wsparcie wyspecjalizowanego partnera w zakresie usług cloud computing, zapewniających odpowiednią skalowalność i bezpieczeństwo danych, okazało się kluczowe dla realizacji długofalowych celów spółki.

Co ważne, ponieważ ośrodki Polcom na bieżąco poddawane są licznym audytom i kontrolom regulatorów rynku w zakresie przetwarzania danych, Betcris zawsze może liczyć na wsparcie w zakresie spełniania technologicznych regulacji branżowych. Dzięki temu specjaliści Betcris mogą więc w pełni skupić się na swoich zadaniach, które prowadzą do udoskonalenia platformy bukmacherskiej i realizacji celów biznesowych spółki.

Efekty

Ciągłość działania biznesu

Firma zyskała gwarancję ciągłości działania procesów biznesowych

Skalowalność platformy informatycznej

Zmniejszenie ryzyka związanego z ewentualnymi problemami operacyjnymi

Bezpieczeństwo

Polcom na bieżąco poddawany jest licznym audytom i kontrolom regulatorów rynku w zakresie przetwarzania danych

company

Decyzja o ulokowaniu naszych zasobów w Polcom bynajmniej nie była przypadkowa – sami jesteśmy profesjonalistami w swojej profesji, skrupulatnie przestrzegamy narzucone nam wymogi prawne i rynkowe. Oczywiste jest więc, że od partnera biznesowego oczekiwaliśmy takiego samego podejścia, a dokładna analiza rynku wykazała, że Polcom spełniał nasze oczekiwania.

Zyskaliśmy nie tylko bezpieczne miejsce do przechowywania i przetwarzania danych, ale również pewność, że współpracujemy z zespołem profesjonalistów, który jest dla nas ogromnym wsparciem. Polcom wspiera nas w spełnianiu wymogów regulatora, a także dba o ciągłość działania naszych systemów – która jest przecież kluczowa dla działalności online. Mogę bez wahania stwierdzić, że ta współpraca pozwala nam w pełni skupić się na rozwoju biznesowym firmy i wykorzystać wszystkie szanse wynikające z nowych technologii informatycznych, będąc pewnym o infrastrukturę IT.

Iwona Gniech-Janicka Head of Development & IT

Dowiedz się więcej na temat Data Center Polcom