background
avatar
Autor
Judyta Polak

Globalne wdrożenie Polcom Cloud

Dobry przykład dla innych firm

Wygląda na to, że wiele firm z branży przemysłu ciężkiego nadal nie dostrzega potencjału brzmiącego w rozwiązaniach chmurowych. Czy wygrana firmy DSI Underground w konkursie Best in Cloud coś zmieni?

Usługi IT dla sektora nowych technologii

Międzynarodowa firma DSI Underground przeniosła globalne środowisko do Polcom Cloud, a za projekt obie firmy otrzymały tytuł zwycięzcy w konkursie IDG Best in Cloud.

Korzyści z outsourcingu IT  

Sektory takie jak przemysł wytwórczy i ciężki w dalszym ciągu charakteryzują się niskim odsetkiem zainteresowania usługami chmurowymi pomimo tego, że cloud computing może przynieść wiele korzyści. Wymieniać można wiele, jednak kluczowymi wydają się być: zwinność operacyjna, optymalizacja, ciągłość działania czy zwiększenie poziomu bezpieczeństwa. Firma DSI dostrzega te korzyści:

DSI Underground, aby podnosić możliwości biznesowe i efektywnie konkurować na rynku międzynarodowym, podjął decyzję o cyfryzacji i globalizacji IT wszystkich oddziałów firmy. W tym celu firma ulokowała swoje centrum kompetencyjne w Europie Centralnej, która stała się stykiem kontaktu dla wszystkich jednostek DSI wykorzystujących usługi hybrid cloud zapewniane przez polskiego dostawcę. Polcom okazał się dla nas najlepszym partnerem strategicznym. Rzadko można spotkać podobny przykład wdrożenia, gdzie firma z polskim kapitałem i know-how z sukcesem wdrożyła tak ogromny projekt – mówi Mateusz Borkowski, Head of Global IT and Digital Strategy w DSI Underground.

Wpływ na rozwój firmy  

Według 67 proc. ankietowanych, chmura będzie głównym motorem zmian technologicznych – te dane pochodzą z raportu Polcom i Intel. Przykład firmy DSI Undergound pokazuje, że wdrożenie kluczowych systemów w oparciu o cloud computing – takich jak ERP, WMS czy Workflow – pozwala osiągać zamierzone cele w obszarach, które realnie przekładają się na szybszy rozwój firmy.

Trudno na rynku polskim o podobnie szeroki projekt cloudowy w ostatnich latach, a zdobycie tytułu Best in Cloud tylko to potwierdziło. Mamy nadzieję, że ta nagroda pozwoli zapoznać się innym firmom z branży z historią tego wdrożenia i zmotywuje je do wykonania kroków w stronę cyfryzacji – mówi Adam Matyaszek, Key Account Manager z Polcom.

 

Co zyskała firma?  

Polcom wraz z DSI Undergound nagrał video case study, który doskonale pokazuje skalę projektu oraz obnaża realne wyzwania współczesnych firm. Zachęcamy do zapoznania się z materiałem.

Wdrożenie przeprowadzone przez Polcom w DSI Underground cieszy nas podwójnie. Z jednej strony nasza radość wynika z samego projektu, w którym Polcom Cloud stanowi centralny punkt w globalnym środowisku IT. Z drugiej natomiast został on nagrodzony przez Jury konkursu Best in Cloud 2021 – 1. miejscem w kategorii najlepsze wdrożenie usługi chmurowej– podsumowuje projekt Adam Matyaszek.

Zobacz case study!
Wróć do newsów