background
avatar
Autor
Judyta Polak

Polcom przeznacza 20 mln złotych na inwestycje rozwojowe

Dowiedz się więcej

Jeszcze większe bezpieczeństwo Polcom. Zakończyliśmy właśnie pierwszy etap prac związany z rozbudową infrastruktury data center. W drugim etapie nastąpi rozbudowa zasobów Polcom Cloud. Działania firmy podyktowane są efektem rosnącego popytu – przede wszystkim na usługi cloud computingu.

Marcin Gwóźdź, Prezes Zarządu Polcom

Zwiększony popyt na usługi

Decyzja o inwestycjach, w tym na rozbudowę infrastruktury Polcom, podyktowana była ponad 30-proc. wzrostem sprzedaży usług chmury obliczeniowej (rok do roku). Ponadto przyczynił się do tego także dynamiczny rozwój firmy na rynkach globalnych, między innymi w Australii oraz Ameryce Północnej i Południowej.

Dostrzegamy coraz większą świadomość klientów biznesowych związaną z bezpieczeństwem danych zarówno na poziomie technicznym, jak i proceduralnym. Firmy chętniej korzystają z profesjonalnych usług centrum danych, które muszą zapewniać najwyższe normy bezpieczeństwa. Regularny przyrost klientów sprawia więc, że musimy stale rozwijać naszą infrastrukturę, by móc nieprzerwanie zapewniać najwyższą jakość usług – mówi Marcin Gwóźdź, Prezes Zarządu Polcom.

 

Rozwój infrastruktury i jeszcze większe bezpieczeństwo Polcom

Plany rozwojowe Polcom są także odpowiedzią na prognozy na rynku energii elektrycznej w najbliższych latach. W efekcie firma przeprowadziła przebudowę i rozbudowę infrastruktury związanej z utrzymaniem data center. Prace miały na celu podniesienie bezpieczeństwa Polcom i usług poprzez zwiększenie mocy chłodniczej oraz energetycznej. W związku z tym firma wybudowała farmę fotowoltaiczną oraz rozbudowała infrastrukturę systemu chłodzenia. Moc chłodnicza została zwiększona o dodatkowe 2,85 MW. Rozbudowano także system zasilania i zainstalowano agregaty prądotwórcze o łącznej mocy 3 MW.

Dzięki pierwszemu etapowi inwestycji, poprzez zwielokrotnione bezpieczeństwo energetyczne, jesteśmy w stanie zagwarantować naszym klientom jeszcze wyższe standardy w zarządzaniu ciągłością działania ich biznesu. Całość procesu rozbudowy zwiększyła naszą efektywność energetyczną, a co za tym idzie bezpieczeństwo usług. W drugim etapie prac chcemy rozbudować platformę chmury obliczeniowej (Polcom Cloud), na bazie której firma świadczy usługi dla ponad 300 klientów w Polsce i na świecie. O szczegółach będziemy informować z końcem roku – dodaje Marcin Gwóźdź.

Wróć do newsów