background
avatar
Autor
Pawel Kruszec

E-book: Konkurencyjna firma w 2021 roku

Czyli wszystko, co musisz wiedzieć o cyfrowym świecie, by rozwijać swój biznes w nowej rzeczywistości

Jak pokazał ubiegły rok, o wiele większą odpornością na kryzys charakteryzują się firmy rozwinięte cyfrowo. To właśnie im można przypisać miano: Konkurencyjna firma. Już 80 proc. liderów biznesowych twierdzi, że transformacja cyfrowa stała się jeszcze pilniejsza w świetle kryzysu. Aby dotrzymać kroku, firmy będą musiały zaplanować to, jak szybko nadrobić zaległości w tym obszarze.

Chmura na nowo zdefiniowała sposób rozwoju i dostarczania aplikacji – 40 proc. firm z sektora MŚP już dzisiaj sięga po takie rozwiązania. Stanowią one doskonałe środowisko do testowania, wdrażania i udostępniania aplikacji bez potrzeby martwienia się o infrastrukturę i dokonywania wysokich inwestycji w nią.

Co charakteryzuje konkurencyjne firmy?

14 proc. spośród największych amerykańskich spółek udało się w ostatnich miesiącach zwiększyć przychody i zyski mimo spowolnienia gospodarczego w swoich branżach. To właśnie te firmy można nazwać: konkurencyjne. Co zrobiły inaczej? Można sprowadzić to do trzech nadrzędnych działań: działały wcześnie, przyjmowały długoterminową perspektywę i koncentrowały się na wzroście biznesu przy jednoczesnej redukcji kosztów.

Według Agnieszki Dymek, Key Account Manager w Polcom, firmy, które potrafią z powodzeniem korzystać z technologii cyfrowych, będą dobrze prosperować w świecie post-covid. Niezależnie jednak od punktu wyjścia, firmy muszą spojrzeć poza kryzys wywołany pandemią i zacząć koncentrować się na zmianie.

E-book: Konkurencyjna firma w 2021 roku

By zabezpieczyć swoje przychody podczas lockdownu, wiele konkurencyjnych firm skoncentrowało się na unowocześnieniu swojego modelu biznesowego, podążając w stronę cyfryzacji. W covidowej i post-covidowej rzeczywistości będzie to jeden z głównych elementów w budowaniu przewagi konkurencyjnej.

Chcesz wiedzieć, jak lepiej rozwijać swój biznes w cyfrowej rzeczywistości? Zapoznaj się z e-bookiem „Konkurencyjna firma w 2021 roku” przygotowanym wspólnie przez Polcom i Intel.

Pobierz E-book
Wróć do newsów