background
Case studies

VSoft – migracja do chmury obliczeniowej Polcom

Branża:IT, oprogramowanie komputerowe
Kluczowa usługa:Cloud infrastructure (IaaS)

VSoft to polska spółka specjalizująca się w projektowaniu i  wdrażaniu autorskiego oprogramowania. Jest również integratorem aplikacji, którego rozwiązania wspierają rozwój największych banków, instytucji finansowych i firm ubezpieczeniowych.

Wyzwanie

Jedną z fundamentalnych kwestii wpływających na decyzję o  migracji do cloudu są aspekty związane z bezpieczeństwem danych.

Dlatego podczas oceny firm dostarczających usługę cloud computingu najważniejszych kryterium jest poziom zapewnianego bezpieczeństwa. Świadomość firmy dotycząca potencjalnych zagrożeń sprawia, że zwraca uwagę na takie elementy oferty, jak posiadanie uprawnień i certyfikatów, które świadczą o jakości usługi.

VSoft obsługuje głównie klientów z sektora finansowego, dla których bezpieczeństwo informatyczne jest priorytetem, dlatego spółka podjęła decyzję o wyborze usług cloud computing w Polcom.

Rozwiązanie

Polcom posiada dwa najnowocześniejsze ośrodki przetwarzania danych w Polsce, w oparciu o które świadczy usługę udostępniania mocy obliczeniowej.

Największa chmura obliczeniowa pozwoliła na sprawną i wydajną migrację zasobów. Polcom spełnia najwyższe międzynarodowe standardy zarządzania bezpieczeństwem danych i posiada certyfikaty: ISO 9001, ISO 27001, ISO 27017. Realizuje również Rekomendację D Komisji Nadzoru Finansowego (KNF), a także przechodził wielokrotnie certyfikację PCI DSS dla klientów z sektora bankowego w obrębie płatności on-line. Wygodny miesięczny model opłat, bezpieczeństwo i rozwiązania „szyte na miarę”, gwarantują elastyczność biznesową i swobodną możliwość planowania dalszego rozwoju dla klientów VSoft.

Efekty

Wzrost poziomu bezpieczeństwa danych klientów

Dzięki migracji do chmury obliczeniowej, VSoft znacznie podniósł bezpieczeństwo swoich systemów. Doświadczenie Polcom oraz posiadane, certyfikaty, takie jak: ISO 9001, ISO 27001 oraz ISO 27017 – poświadczają najwyższą jakość usługi.

Skalowalne środowisko informatyczne „szyte na miarę”

VSoft nie poniósł kosztów inwestycyjnych związanych z  zakupem dodatkowej infrastruktury informatycznej, a  zyskał pewność, że środowisko informatyczne będzie skalowalne w stosunku do aktualnych wymagań klientów spółki.

Podwyższenie poziomu satysfakcji klientów

Model cloud computing umożliwia pełną elastyczność biznesową, skalowalność i natychmiastowe dopasowanie do zmieniających się potrzeb, w wygodnym miesięcznym modelu rozliczeniowym.

Najnowocześniejsza chmura obliczeniowa

Największa, komercyjna platforma sprzętowa, działająca w  oparciu o wydajne procesory Intel Haswell i najszybsze macierze klasy „flash” z dyskami SSD, gwarantuje sprawność i skuteczność w działaniu.

company

VSoft świadczy usługi dla klientów m.in. z sektora finansowego, dlatego bezpieczeństwo usług świadczonych w chmurze jest dla nas priorytetem. Wybraliśmy Polcom, ponieważ spełnia wszelkie normy zarządzania systemem bezpieczeństwa w modelu cloudowym.

Na wyróżnienie zasługuje projektowe podejście zespołu Polcom, stała opieka i  szybka reakcja na zgłaszane potrzeby biznesowe. Sprawna komunikacja i partnerskie podejście daje nam pewność, że nasze potrzeby zostaną zrealizowane sprawnie i efektywnie. Polcom to rzetelny dostawca usług cloudowych na najwyższym międzynarodowym poziomie.

Michał Krzyżanowski Kierownik ds. wsparcia kluczowych klientów w VSoft

Dowiedz się więcej na temat Data Center Polcom