background
Case studies

Tank Wash korzysta z usług Polcom Data Center

Branża:Automotive, Transport i Logistyka
Kluczowa usługa:Business Continuity

Tank Wash Group to firma, której głównym obszarem działalności jest mycie cystern i pojazdów ciężarowych, a także wykonywanie specjalistycznych dezynfekcji m.in. silosów, tank kontenerów czy chłodni po przewożonych produktach. Spółka jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Myjni Cystern oraz Česká Asociace Čisticích Stanic. Posiada swoje odziały w Polsce oraz Czechach i Słowacji.

Wyzwanie

Tank Wash posiada swoje oddziały w trzech krajach: Polsce, Czechach i Słowacji.

Coraz większa ilość klientów oraz chęć wprowadzania przez firmę nowoczesnych rozwiązań i technologii spowodowały znaczny wzrost przetwarzanych danych. Zasoby informatyczne spółki przestały być wystarczające.

Rozwiązanie

Firma zdecydowała się na migrację swoich zasobów do Polcom Data Center.

Pozwoliło to spółce na znaczną optymalizację kosztów inwestycyjnych oraz pełną elastyczność i podniesienie poziomu dostępności usług. Polcom spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa potwierdzone międzynarodowymi certyfikatami, dzięki czemu Tank Wash ma pewność, że ich dane znajdują się w bezpiecznym miejscu.

 

Efekty

Optymalizacja kosztów

Redukcja kosztów inwestycyjnych i możliwość skupienia się na rozwijaniu usług

Skalowalność i dostępność usług

Dopasowanie do potrzeb klienta i gwarancja dostępności

Bezpieczeństwo

Polcom na bieżąco poddawany jest licznym audytom w zakresie przetwarzania danych

company

W Tank Wash Group dbamy o najwyższą jakość świadczonych usług, ponieważ zdajemy sobie sprawę, jak wiele zależy od czystości pojazdu – mam na myśli np. czystość cystern czy silosów, w których często przewożone są produkty spożywcze.

Polcom od lat skutecznie wspiera nas w tych działaniach. Optymalizacja kosztów, na którą dzięki tej współpracy możemy sobie pozwolić, daje szanse na nieustanny rozwój naszych usług. Z kolei zachowanie ciągłości działania biznesu – co z perspektywy firmy ściśle związanej z branżą motoryzacyjną – jest bardzo istotną korzyścią i gwarantem tego, że spełniamy oczekiwania naszych klientów.

Piotr Mrozek CEO

Dowiedz się więcej na temat Data Center Polcom