background
Case studies

Polaris kolokuje serwery w Polcom Data Center

Branża:Przemysł i produkcja, dystrybucja
Kluczowa usługa:Kolokacja

Polaris Polska jest częścią amerykańskiego koncernu Polaris Industries Inc. powstałego w 1954 roku, zajmującego się projektowaniem, produkowaniem i sprzedażą nowoczesnych, wysokiej jakości pojazdów terenowych, skuterów śnieżnych oraz motocykli oraz elektrycznych i hybrydowych pojazdów drogowych. Polaris jest jednym ze światowych liderów sprzedaży w branży. Zakład produkcyjny w Opolu jest pierwszym i jedynym miejscem produkcji pojazdów terenowych usytuowanym w Europie.

Wyzwanie

Budowa i utrzymanie własnej serwerowni wymaga od firmy zaangażowania nie tylko pod względem finansowym i informatycznym, ale również zatrudnienia wyspecjalizowanego personelu.

Niższe koszty utrzymania infrastruktury sprzętowej, zachowanie ciągłości działania platformy informatycznej i zminimalizowane ryzyko wystąpienia awarii były kluczowymi czynnikami, które przyczyniły się do decyzji o kolokacji infrastruktury informatycznej do Polcom Data Center.

Dla przedsiębiorstw produkcyjnych szczególnie istotne jest zapewnienie ciągłości działania systemów informatycznych, odpowiedzialnych za procesy produkcyjne.

Rozwiązanie

Nieprzewidziane awarie oraz brak odpowiedniego wsparcia w trybie 24/7 mogą skutkować przerwaniem procesu produkcji, a tym samym być źródłem trudnych do oszacowania kosztów związanych z przestojem pracy ludzi i maszyn.

Właśnie dlatego międzynarodowa firma produkująca pojazdy terenowe – Polaris otwierając swoją pierwszą fabrykę w Europie, zlokalizowaną w Opolu, zdecydowała się na kolokację swoich serwerów do Polcom Data Center.

Kolokowane urządzenia Polaris zostały objęte nadzorem (24h/365 dni w roku), a możliwość wystąpienia awarii w data center została ograniczona do minimum. Systemy UPS pozwalające na pracę bez dopływu prądu z zewnętrznej sieci energetycznej, całodobowy helpdesk i położenie w bezpiecznej strefie z dala od zagrożeń komunikacyjnych i naturalnych przyczyniły się do wzrostu bezpieczeństwa danych i całej infrastruktury informatycznej.

Nie było bez znaczenia także to, ze Polcom spełnia międzynarodowe standardy zarządzania bezpieczeństwem danych i posiada certyfikaty: ISO 9001:2015, ISO 27001:2017, ISO 27017:2015.

Efekty

Optymalizacja kosztów

Kolokacja serwerów Polaris do Polcom Data Center przyczyniła się do redukcji kosztów inwestycyjnych związanych z utrzymaniem własnej serwerowni.

Zminimalizowane ryzyko wystąpienia przestojów produkcyjnych

Zachowanie ciągłości działania produkcji jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania firmy Polaris. Ograniczone ryzyko wystąpienia awarii zabezpiecza spółkę przed generowaniem nadprogramowych kosztów.

Wzrost bezpieczeństwa platformy informatycznej

Szereg zabezpieczeń i najwyższa dbałość o ochronę serwerowni dają gwarancję dostępności i zachowania ciągłości działania infrastruktury IT.

Wsparcie core business

Powierzenie utrzymania infrastruktury IT wyspecjalizowanej jednostce, pozwoliło spółce skupić się na fundamentalnych aspektach swojej działalności.

company

Kolokacja naszych serwerów do Polcom Data Center pozwoliła nam zwiększyć poziom bezpieczeństwa infrastruktury IT, który bezpośrednio wpływa na zachowanie ciągłości procesu produkcyjnego. Dzięki temu, jesteśmy pewni, że możliwość wystąpienia awarii została ograniczona do minimum.

Warto podkreślić, że przeniesienie infrastruktury informatycznej do data center, pozwoliło na redukcję kosztów inwestycyjnych związanych z utrzymaniem serwerowni. W naszej opinii, Polcom, ma najlepsze doświadczenie w obszarze usług kolokacji, doskonałe zaplecze techniczne oraz spełnia międzynarodowe standardy związane z bezpieczeństwem danych, stawiając przy tym na partnerskie relacje.

Bartosz Wójcik PC and Device Support Lead, Polaris

Dowiedz się więcej na temat Data Center Polcom