DSI Underground jest szybko rozwijającym się globalnym przedsiębiorstwem, które ma na swoim koncie wiele osiągnięć i sukcesów. Umożliwiło to firmie przejmowanie kolejnych spółek na świecie – takich jak JENNMAR, J-LOK® Resins Australia, ROCBOLT Resins z RPA – a tym samym dynamiczny rozwój jej struktur. W efekcie uruchomiło to w DSI Underground procesy centralizacji, optymalizacji kosztów oraz digitalizacji. Przedsiębiorstwu zależało na tym, by efektem cyfryzacji było sprawne zarządzanie danymi – ich przechowywanie, gromadzenie i przetwarzanie.
Dla firmy, zważywszy na jej globalny charakter, kluczowe było także zapewnienie bezpieczeństwa kluczowych systemów IT, w tym systemów biznesowych na możliwie jak największym poziomie.
Cele te udało się osiągnąć dzięki zmianie podejścia spółki do sposobu przechowywania danych i przejściu na model chmurowy.
Należy zaznaczyć, że digitalizacja sektora górniczego to proces, który może przynieść wg szacunków ekspertów z McKinsey & Company ok. 370 mld dol. wartości dodanej. Mowa jest tu nie tylko o automatyzacji procesu produkcyjnego czy stanowisk pracy, ale o cyfrowym zarządzaniu wszystkimi zasobami.