background
avatar
Autor
Judyta Polak

Naukowe czasopismo Applied Energy opublikowało artykuł

O systemie chłodzenia w ośrodku przetwarzania danych Polcom

Troska o środowisko naturalne to ważny aspekt naszej działalności. W Polcom jesteśmy przekonani, że tak, jak w obszarze IT, tak i w zakresie ekologii liczą się przede wszystkim dobre zagospodarowanie dostępnych zasobów oraz nieustanny rozwój. Właśnie dlatego ciągle rozwijamy m.in. obszary związane z efektywnym wykorzystaniem chłodu oraz energii elektrycznej.

Artykuł w cenionym czasopiśmie naukowym

Tym bardziej jest nam miło mogąc podzielić się z Wami informacją o sukcesie naszego kolegi! Mateusz Borkowski, z-ca Dyrektora Technicznego Data Center w Polcom od lat odpowiada za rozwój systemów chłodzenia w naszych ośrodkach, często sięgając po innowacyjne, a nawet pionierskie rozwiązania. W ramach doktoratu wdrożeniowego na AGH we współpracy ze swoim promotorem, dr. hab. Adamem Piłatem opublikował właśnie artykuł na temat systemu chłodzenia w ośrodku przetwarzania danych Polcom. Materiał ukazał się w cenionym na całym świecie czasopiśmie naukowym Applied Energy.

Trójstronna umowa w ramach doktoratu wdrożeniowego

Warto także wspomnieć, że w styczniu 2019 Mateusz podpisał trójstronną umowę z AGH i Polcom, w ramach której pracuje nad doktoratem wdrożeniowym, a tytuł samej pracy to: „Optymalizacja zużycia energii elektrycznej przez system chłodzenia serwerowni w klimacie przejściowym z wykorzystaniem układów sterowania i analizy danych”. Jesteśmy dumni z Mateusza oraz tego, że infrastruktura naszych ośrodków może być przedmiotem badań wyznaczających kierunek nowym rozwiązaniom w obszarze automatyki systemów chłodzenia!

Jak podkreśla sam Mateusz: Celem doktoratu jest opracowanie efektywnego pod względem energetycznym i niezawodnego pod kątem funkcjonalnym, zautomatyzowanego systemu chłodzenia dla naszych serwerowni. To spore wyzwanie, jednak bardzo się cieszę, że dzięki wsparciu ze strony Polcom oraz Uczelni będę się mógł go podjąć.

Brzmi ciekawie, prawda? Zapraszamy więc do lektury publikacji!

Przeczytaj publikację
Wróć do newsów