background
avatar
Autor
Pawel Kruszec

Infrastruktura informatyczna na Światowe Dni Młodzieży

Dowiedz się więcej!

Właściwa infrastruktura informatyczna oraz zapewnienie ciągłości działania systemów i aplikacji to kluczowe elementy podczas organizacji wielkich wydarzeń oraz eventów tj. Światowe Dni Młodzieży.

Polcom miał okazję wesprzeć ogromne wydarzenie. W lipcu 2016 roku młodzi pielgrzymi z całego świata odwiedzili Kraków w ramach Światowych Dni Młodzieży. Spotkanie młodych katolików było ogromnym wyzwaniem z punktu widzenia komunikacji, jednak dzięki naszym usługom, Komitet Organizacyjny Światowych Dni Młodzieży zadbał o jej niezawodność.

 

Infrastruktura informatyczna na Światowe Dni Młodzieży w dobrym stanie

Biorąc pod uwagę potrzebę skutecznej komunikacji oraz ciągłej dostępności dla mediów i pielgrzymów z Polski i całego świata, Komitet ŚDM musiał zadbać o dobrą infrastrukturę informatyczną, która zapewniłaby stabilne działanie wszystkich systemów i aplikacji. Komitet zdecydował się na korzystanie z zasobów informatycznych w modelu usługowym – dzięki temu organizatorzy mogli korzystać ze sprawnego sprzętu oraz z zasobów informatycznych w „chmurze”.

 

Pomyślny przebieg wydarzenia dzięki chmurze obliczeniowej Polcom

Z perspektywy czasu udostępnienie mocy obliczeniowej organizatorom Światowych Dni Młodzieży okazało się najbardziej optymalnym rozwiązaniem, które zapewniło:

• Ciągłość działania systemów oraz aplikacji niezbędnych do właściwego przebiegu wydarzenia.
• Możliwość skupienia się organizatorów na wyzwaniach, które pojawiły się w trakcie wydarzenia.
• Kontrolę nad właściwym działaniem infrastruktury informatycznej dzięki specjalistom Polcom, którzy byli dostępni przez całą dobę.
• Elastyczność i możliwość dopasowania do aktualnych potrzeb związanych z wydarzeniem.

Polcom, nie tylko udostępnia nam moc obliczeniową, ale także całą niezbędną dla pracy Komitetu infrastrukturę komputerową wraz z oprogramowaniem, na którym codziennie pracujemy. Dzięki temu nie musieliśmy się martwić o serwisowanie sprzętu i mogliśmy się zająć wyzwaniami, które stały przed Komitetem – komentuje Michał Jedynak z Departamentu Komunikacji Światowych Dni Młodzieży.

Wróć do newsów