background
avatar
Autor
Judyta Polak

Carrefour Polska stawia na Polcom Cloud

Nowy klient Polcom Cloud

Carrefour Polska, lider innowacji w sektorze FMCG, realizując założenia globalnego planu strategicznego „Carrefour 2022”, podjął decyzję o migracji infrastruktury IT na środowisko chmury obliczeniowej.

Sieci sklepów spożywczych, podobnie jak i inne podmioty działające na polskim rynku, prowadzą obecnie szereg inwestycji związanych z nowymi technologiami. Carrefour Polska, lider innowacji w sektorze FMCG, realizując założenia globalnego planu strategicznego „Carrefour 2022”, podjął decyzję o migracji infrastruktury IT na środowisko chmury obliczeniowej. Jest to ważny krok w drodze do wyższej elastyczności biznesowej i dojrzałości technologicznej, który ułatwi zarządzanie w tym obszarze i wpłynie na dostępność systemów dla klientów Carrefour Polska.

Prowadzenie biznesu charakteryzującego się sporą zmiennością oraz o rozporoszonej strukturze jest sporym wyzwaniem. W Carrefour szukaliśmy rozwiązania, pozwalającego na zwiększenie elastyczności IT, bez konieczności planowania inwestycji w infrastrukturę. Takiego, które z jednej strony pozwoli nam na odpowiednie przygotowanie wszystkich systemów na tzw. piki zakupowe np. w okresie świątecznym, ale z drugiej umożliwi lepszą kontrolę kosztów, w szczególności inwestycyjnych – mówi Michał Malanowski, dyrektor działu IT w Carrefour Polska. – Postawiliśmy na nowoczesne technologie związane z cloud computingiem oraz na współpracę ze sprawdzonym, polskim dostawcą usług chmurowych, firmą Polcom, która udostępnia wydajne środowisko informatyczne ze swoich dwóch, niezależnych ośrodków przetwarzania danych. Wierzymy, że przyczyni się to do wzmocnienia naszej pozycji jako jednego z liderów przemian technologicznych – Michal Malanowski, Dyrektor IT, Carrefour Polska.

Wróć do newsów