Polcom pod znakiem Polskiej Chmury

Miło nam poinformować, że Polcom jako ośrodek, któego centra danych znajdują się wyłącznie na terytorium Polski od dziś może legitymować się znakiem "Polskiej Chmury". 

Znak "Polska chmura" ustanowił Polski Związek Ośrodków Przetwarzania Danych. Celem znaku jest promowanie centrów danych świadczących usługi chmurowe, które przestrzegają wymogów w zakresie ochrony danych osobowych oraz wspierają polską gospodarkę poprzez spełniane obowiązków podatkowych w naszym kraju.

Firmy, które posługują się znakiem Polska Chmura potwierdzają jakość i bezpieczeństwo swoich usług przetwarzania danych w chmurze.

Motywacją do stworzenia znaku, było skonsolidowanie działań firm, które dostarczają rozwiązania chmurowe i stawiają na pierwszym miejscu troskę o rzetelność świadczenia usług i ochronę danych. Promowanie rodzimych usługodawców data center daje jasny sygnał odbiorcom tych usług, o tym którzy dostawcy gwarantują przejrzystość prawną i największe bezpieczeństwo przetwarzanych danych. – mówi Wiesław Wilk, Prezes Polskiego Związku Przetwarzania Danych, a zarazem Prezes Polcom. 

Polish Data Center Association  - pierwszy w Polsce związek skupiający ośrodki przetwarzania danych. W jego skład wchodzą: Asseco Data Systems S.A., ATM, Data Center PPNT, DCPG, Infomex, Onet, Polcom, Sinersio, Talex, WCSS. Misją Polish Data Center Association jest dbanie o dobre interesy polskich ośrodków przetwarzania danych oraz zachęcanie polskich firm i instytucji państwowych do korzystania z outsourcingu IT w data center.

Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Zamknij