background
avatar
Autor
Pawel Kruszec

Skanska korzysta z usług chmurowych w Polcom

Dowiedz się więcej

Kolejne wdrożenie usługi cloud computing. Skanska S.A. należy do Grupy Skanska, której historia sięga 1887 roku. Grupa należy do największych firm budowlano-deweloperskich na świecie. Zatrudnia około 38 tys. osób w Europie i w Stanach Zjednoczonych, osiągając w 2018 roku przychody na poziomie 170 miliardów SEK.

Spółka, chcąc wzmocnić bezpieczeństwo danych i jednocześnie zmniejszyć wydatki w obszarze IT, zdecydowała się na przeniesienie swoich zasobów informatycznych do chmury obliczeniowej Polcom. To część koncepcji Skanska S.A., która zakłada dostarczanie coraz bardziej efektywnych rozwiązań dla biznesu.

 

Czym firma kierowała się przy wyborze dostawcy usługi cloud computing?

To, na co Skanska zwracała szczególną uwagę w trakcie decyzji o przejściu na model cloud computingu to łatwa skalowalność zasobów oraz brak konieczności zakupu i serwisowania dodatkowego sprzętu IT.

Zdecydowaliśmy się przenieść nasze zasoby do chmury, by móc w pełni koncentrować się na kluczowych elementach z punktu widzenia biznesowego, czyli na dostarczanych usługach, a nie na utrzymaniu infrastruktury. Dzięki temu możemy sprawniej odpowiadać na zmieniające się potrzeby biznesu i pracowników firmy. Przyszłość zasobów informatycznych Skanska jest w chmurze, a migracja infrastruktury i zmiana sposobu jej zarządzania oraz utrzymania to początek ewolucji – mówi Dyrektor IT w Skanska S.A.

 

Liczne wdrożenia cloud computingu

Coraz więcej firm – niezależnie od branży czy wielkości – decyduje się na wdrożenie usługi cloud computing.

W dobie cyfryzacji polskie i międzynarodowe organizacje coraz częściej wybierają model cloudowy, ponieważ daje im on większą elastyczność biznesową oraz przesuwa punkt ciężkości finansowania projektów informatycznych w stronę OPEX-u. Cieszymy się, że od teraz, z takich rozwiązań będzie korzystać także Skanska, jeden z liderów branży budowlanej i deweloperskiej w Polsce i w Europie, mówi Dyrektor Handlowy Polcom.

Wróć do newsów